Newsy

We wtorek pogodnej aury ciąg dalszy

Prognoza pogody łąka

x-news

Newsy

We wtorek pogodnej aury ciąg dalszy

Prognoza pogody łąka

x-news

We wtorek maksymalna temperatura wyniesie aż 28 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty. Rano lokalnie wystąpią mgły.

Jak informuje IMGW, Europa północna i środkowo zachodnia będzie w zasięgu niżów. Na pozostałym obszarze dominować będą układy wysokiego ciśnienia. Polska początkowo będzie w zasięgu wyżu znad Ukrainy, stopniowo zachodnia część kraju przechodzić będzie pod wpływ niżu znad rejonu Szkocji. Z południa napływać będzie ciepłe powietrze polarne morskie.

Noc z poniedziałku na wtorek

Noc na ogół pogodna, tylko lokalnie mglisto - widzialność ograniczona do 200 m. Temperatura minimalna od 4 st. C na północy i w rejonach podgórskich do 12 st. C w woj. lubuskim. Wiatr słaby i umiarkowany, z południa.

Pogoda we wtorek

We wtorek pogodnie, tylko rano mogą utrzymywać się lokalne mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura maksymalna od 22 st. na Suwalszczyźnie do 28 st. C na Dolnym Śląsku, nad morzem lokalnie około 20 st. C.

Wiatr słaby i umiarkowany, na południowym zachodzie porywisty, w Sudetach w porywach do 60 km/h, z kierunków południowych.

We wtorek w stolicy słonecznie. Temperatura maksymalna 26 st. C. Wiatr słaby, południowy.

Źródło: PAP / IMGW |
Co sądzisz o tym artykule?
79
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0