Newsy

Pogoda na piątek: deszcz na zachodzie,  gołoledź we wschodniej Polsce

x-news

Newsy

Pogoda na piątek: deszcz na zachodzie,  gołoledź we wschodniej Polsce

x-news

W piątek w całej Polsce zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na zachodzie opady deszczu. We wschodniej połowie kraju oraz na Pomorzu i Kujawach śnieg przechodzący w deszcz, marznący i powodujący gołoledź. Temperatura od -4 st. C na północnym wschodzie do 9 st. C na południowym zachodzie. Silny wiatr, w Tatrach zawieje i zamiecie śnieżne.

Jak informuje IMGW, północno-zachodnia i północna Europa jest pod wpływem rozległego niżu i frontów atmosferycznych, z głównym ośrodkiem w rejonie Wielkiej Brytanii. Reszta kontynentu znajduje się w zasięgu wału wyżowego, rozciągającego się od Azorów po północno-zachodnią Rosję. Polska jest pod wpływ tego wyżu, którego centrum przemieszcza się nad Litwę. Na zachodzie i południu oddziaływuje jeszcze strefa frontu okluzji. Nad zachód kraju napływa ciepłe powietrze polarne morskie. Na wschodzie wciąż zalega chłodna masa pochodzenia arktycznego.

Pogoda w piątek 19 lutego 2021 

W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na zachodzie opady deszczu, we wschodniej połowie kraju oraz na Pomorzu i Kujawach opady śniegu, deszczu ze śniegiem i deszcz, przejściowo marznący, powodujący gołoledź. 

Temperatura maksymalna od -4 st. C na północnym wschodzie, około 2 st. C w centrum, do 9 st. C na południowym zachodzie. Wiatr umiarkowany, nad morzem dość silny, w całym kraju porywisty, z kierunków południowych. W Tatrach porywy wiatru do 80 km/h, powodujące zawieje i zamiecie śnieżne.

Pogoda w Warszawie w piątek 19 lutego 2021  

W piątek w stolicy zachmurzenie na ogół duże. Opady deszczu ze śniegiem i śniegu, przejściowo też marznącego deszczu powodującego gołoledź. 

Temperatura maksymalna około 1 st. C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-wschodni, skręcający po południu na południowo-zachodni. 

Więcej o pogodzie na TVN Meteo.

Zobacz też:

Sport na mrozie szkodzi sercu? "Jeśli ktoś uważa, że morsowaniem buduje zdrowy organizm, to jest w błędzie"

Staruszkowie ogrzewali się parą wodną z garnka. W ich domu było 0 st. C

Kilka tysięcy za ogrzanie mieszkania w bloku. "Zapłaciłem za trzy lokale, a mieszkam w jednym"

Źródło: PAP, x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
75
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0