Ćwiczenia na powiększenie i podniesienie biustu - najlepsze sposoby na ujędrnienie biustu

Autor:
Adrian
Adamczyk
Kobiecy biust

Kształtne piersi to walor, o którym marzy większość kobiet, dlatego ćwiczenia na ujędrnienie czy podniesienie biustu cieszą się ogromną popularnością. To prosty sposób na piękne ciało bez ingerencji chirurga.

Z pewnością ćwiczenia na powiększenie biustu nie zadziałają tak, jak zabieg estetyczny, ale to i tak zdrowsza i bezpieczniejsza alternatywa. Zobacz, jak wykonywać ćwiczenia na jędrny biust, by szybko zobaczyć rezultaty. 

Ćwiczenia na podniesienie biustu - ćwiczenia ujędrniające biust 

Same piersi nie posiadają mięśni, jednak poprzez wzmocnienie ramion i klatki piersiowej możemy je ujędrnić i znacznie poprawić ich wygląd. Spośród ćwiczeń na podniesienie biustu efekty przyniosą np.: 

  • pompki - możesz wykonywać ich damską wersję w klęku. Dłonie rozstaw na szerokości barków, palcami skierowane do przodu. Powoli uginaj łokcie z wdechem, dopóki klatka piersiowa nie znajdzie się tak blisko podłogi, jak tylko dasz radę. Następnie z wydechem wyprostuj ręce,
  • motylki - połóż się na plecach i weź dwa hantle lub butelki z wodą. Złącz wyprostowane ręce przed sobą tak, by dłonie skierowane były wnętrzem do siebie. Otwieraj i zamykaj klatkę piersiową, rozkładając ręce na boki i ponownie łącząc je w górze,
  • superman - połóż się na brzuchu z rękami wyciągniętymi do przodu i lekko rozłóż nogi. Następnie przez samo napięcie mięśni podnieś ręce i nogi w górę. Przytrzymaj kilka sekund i powoli opuść. Tego typu ćwiczenia na uniesienie biustu pomagają również wzmocnić plecy,
  • napieranie dłońmi - stań wyprostowana i spleć dłonie przed sobą tak, by łokcie pozostawały jak najdalej od siebie, na wysokości biustu. Z całej siły napieraj nimi na siebie przez kilkanaście sekund,
  • wyciskanie hantli w leżeniu - połóż się na plecach lub oprzyj się nimi na piłce gimnastycznej. W dłonie weź hantle i rozłóż ręce ugięte w łokciach na boki. Wypychaj je w górę, prostując, a następnie wracając do pierwotnej pozycji.

Są to również dobre ćwiczenia na ujędrnienie biustu po karmieniu, wystarczy tylko odrobina motywacji i systematyczność. Przy regularnym wykonywaniu tych ćwiczeń ujędrnienie biustu jest tylko kwestią czasu.

Ćwiczenia na powiększenie biustu - jakie efekty można uzyskać? 

Niestety, bez pomocy chirurga nie jesteśmy w stanie zwiększyć rozmiaru piersi, jednak unosząc je sprawimy, że będą wyglądały na nieco większe. Ćwiczenia na powiększenie i ujędrnienie biustu zwykle będą więc polegać na tym samym. Efekty ćwiczeń powiększających biust możesz jednak wspomóc wzmacniając również plecy. Wyprostowana postawa także sprawi, że biust będzie optycznie większy. 

Możesz też wykorzystać inne triki, np. naprzemienny zimny i ciepły prysznic oraz wmasowywanie specjalnego serum okrężnymi ruchami przez co najmniej dwie minuty dziennie. Jeśli połączysz to z odpowiednimi ćwiczeniami, powiększanie biustu w naturalny sposób powinno dać zadowalające rezultaty.

Ćwiczenia na zmniejszenie biustu - gdy piersi są zbyt duże 

Nie każda z pań marzy o większych piersiach. Niektóre mają wręcz odwrotny problem. Jakie ćwiczenia na zmniejszenie biustu będą najlepsze? Przede wszystkim postawmy na trening… aerobowy! Piersi w dużej mierze składają się z tkanki tłuszczowej, dlatego redukując ją, jesteśmy w stanie zmniejszyć ich rozmiar. Jak schudnąć w biuście? Ćwiczenia na spalanie to np. biegi, intensywna jazda na rowerze czy rolkach, a także trening interwałowy czy popularna od jakiegoś czasu tabata. Aby wzmocnić efekt, możesz również wykonywać ćwiczenia na zmniejszenie biustu polegające na wzmocnieniu niżej położonych mięśni klatki piersiowej, np. wyciskanie na ławeczce. Odwrotnie niż w przypadku tych na podniesienie biustu, ćwiczenia powodują rozbudowywanie mięśni i optycznie spłaszczają piersi. 

Wiesz już, jakie ćwiczenia na powiększenie biustu będą najlepsze i jak wizualnie pomniejszyć piersi? Wiesz też, w przypadku których ćwiczeń piersi ładnie się podniosą? W takim razie czas zacząć działać! Pamiętaj tylko, że w przypadku optycznego powiększania czy ujędrniania biustu ćwiczenia będą znacznie bardziej skuteczne, jeśli połączysz je z odpowiednią pielęgnacją, a przy tym popracujesz nad postawą. Garbiąc się, chowasz piersi, przez co z pewnością nie będą prezentować się tak dobrze, jak by mogły. 

Zobacz video: Ćwiczenia na piękny i jędrny biust

Zobacz także:

Autor:Adrian Adamczyk

Źródło zdjęcia głównego:  F.J. Jimenez/Getty Images

Pozostałe wiadomości