Sport i fitness

Jak w domowych warunkach ujędrnić i podnieść biust? Te ćwiczenia działają cuda

Sport i fitness

Aktualizacja:

Kobieta w każdym wieku pragnie mieć piękne i jędrne piersi. Jest to możliwe, jednak trzeba wiedzieć, jak odpowiednio o nie dbać. Choć sztuka ta wymaga cierpliwości i ćwiczeń, efekt jest gwarantowany. Więcej o jędrnym biuście opowiedziała nam Justyna Bolek – trenerka fitness, autorka folkowego treningu Cardio Slavica.

Co powoduje zwiotczenie piersi?

Jeśli zastanawialiście się kiedyś, co jest głównym powodem wiotczejących piersi, zdradzamy – przyczyny mogą być różne. Wpływ na opadanie biustu ma zarówno grawitacja, przyrost masy ciała, genetyka, źle dobrany biustonosz, jak i dominacja ruchu w zgięciu, czyli mówiąc wprost siedzący tryb życia i przygarbiona postawa ciała.

Cały czas siedzimy zgarbieni, nasza klatka piersiowa się zamyka. Źle dobrany biustonosz to kolejny problem wielu kobiet. Ponadto nie nosimy staników sportowych. Najnowsze doniesienia naukowe mówią, że podczas ćwiczeń nasze piersi mogą się unosić nawet do 8 cm

- powiedziała Justyna Bolek.

Co więcej, wpływ na piersi może mieć także palenie tytoniu.

- Substancje smoliste powodują przedwczesne zmarszczki i powodują niszczenie kolagenu, czyli włókien, które powodują, że nasze piersi są elastyczne - dodała trenerka.

Ćwiczenia na opadające piersi

Odpowiednie ćwiczenia wykonywane regularnie pomogą nam zachować jędrność i ładny kształt biustu. Jak je wykonywać? To krok po kroku zdradziła nam Justyna Bolek. W wideo zobaczycie, jak prawidłowo zrobić m.in. wznosy ramienia, rozpiętki, wyciskanie, wypychanie hantelki czy klasyczną pompkę.

Zobacz także:

Jak pozbyć się nadmiaru wody z organizmu? Oto skuteczne sposoby

Anna Powierza o rozstaniu z ojcem swojej córki. Zaczęło się od problemów z odkurzaniem

Edyta Pazura ma powody do radości: "Ulubiony moment każdego rodzica"

Autor: Nastazja Bloch

Pozostałe wiadomości