Profilaktyka zdrowia

Metamorfoza uśmiechu pani Agnieszki. "Do tej pory, jak patrzę w lustro, próbuję się przyzwyczaić"

Profilaktyka zdrowia

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Reporter:
Ł. Kowalski, R. Męczykalski
Metamorfoza uśmiechu Agnieszki - reportaż
Metamorfoza uśmiechu Agnieszki - reportażDzień Dobry TVN
wideo 2/6
Dzień Dobry TVNMetamorfoza uśmiechu Agnieszki - reportaż

Agnieszka Owczarek problemy z zębami ma od kiedy skończyła dwadzieścia lat i zaszła w ciążę. Na szczęście, dzięki pomocy specjalistów z Malo Clinic Warsaw, kobieta może się cieszyć pięknym uśmiechem.

Metamorfoza uśmiechu Pani Agnieszki

Agnieszka Owczarek problemy z zębami ma od wielu lat. - Moje problemy zaczęły się, gdy skończyłam 20 lat, kiedy zaszłam w ciążę. Dzisiaj wygląda to tak, że mam trzy zęby u góry. To też lata zaniedbań z mojej strony - mówiła pani Agnieszka. - Myślę, że się po prostu wstydzi. Buzie stara się zakrywać. Czasami mówi: "nie patrz mi tutaj na moje zęby" - dodała synowa pani Agnieszki.

Pani Agnieszka ma też za sobą trudne doświadczenia. - Byłam pewna, że z byłym partnerem, który zginął w wypadku, będę do końca życia, a nagle zostałam z pięcioletnim dzieckiem. To mnie najbardziej zabolało, że rok ma 365 dni, a on zginął w urodziny syna - mówiła. Kobieta dodała, że było jej wtedy wszystko jedno i nie miała się komu podobać. - Nic się nie liczyło. Gdyby nie tata, to tak podejrzewam, że nie wiem, co to by było dzisiaj - dodała.

Obecnie kobieta stara się ułożyć sobie życie z nowym partnerem. Mężczyzna powiedział pani Agnieszce, że jak uda jej się wygrać casting do metamorfozy uśmiechu i zrobi sobie zęby, to się z nią ożeni. - To taki był żart [...], ale w ten sposób chciałem ją zdopingować, żeby poszła do dentysty i zrobiła zęby - mówił Witold Juźko, partner pani Agnieszki. - Zobaczymy, co teraz z tego będzie - dodała ze śmiechem pani Agnieszka.

Metamorfozę przeprowadzili specjaliści z Malo Clinic Warsaw. Okazało się, że górne zęby pani Agnieszki są nie do uratowania. - [...] Zamiast nich umieścimy cztery implanty według metody All On 4 i to one będą podtrzymywać nowe zęby - mówił Armando Lopes, stomatolog, Malo Clinic Warsaw.

Jak pani Agnieszka czuje się po zabiegu?

Pani Agnieszka przyznała, że długo przyzwyczajała się do swojego nowego wyglądu. - [...] Myślę, że do tej pory, jak patrzę w lustro [...] to człowiek się cieszy i próbuję się przyzwyczaić, no bo było naprawdę źle - dodała w Dzień Dobry TVN pani Agnieszka.

W przypadku pani Agnieszki specjaliści musieli usunąć prawie wszystkie zęby, które były połamane i zniszczone. - Korzenie były zachowane. Jeśli korzenie są na miejscu, to procedura jest bardziej skomplikowana. Musimy usunąć korzenie, oczyścić kość i znaleźć miejsce na te sztuczne korzenie, czyli implanty. Jest to trudniejszy przypadek, ale wynik jest bardzo dobry - mówił Armando Lopes, stomatolog z Malo Clinic Warsaw.

Ile trwa taki zabieg? Czy jest bolesny? Dowiecie się tego z dalszej części naszej rozmowy.

Metamorfoza uśmiechu Agnieszki
Metamorfoza uśmiechu Agnieszki
Dzień Dobry TVN

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Reporter: Ł. Kowalski, R. Męczykalski

Źródło zdjęcia głównego: Jerzy Dudek

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości