Technologia

Gadżet do domu, który poleca Anna Nowak-Ibisz. "Ten maleńki przedmiot, to jest cały wasz dekoder"

Technologia

Anna Nowak-Ibisz od lat testuje najnowsze i najciekawsze gadżety ze sklepowych półek oraz pokazuje interesujące patenty na dom. To dzięki niej Polacy wiedzą, w co warto zainwestować pieniądze. A co tym razem przykuło jej uwagę? Mini dekoder 4K, który jest niewidoczny dla oczu, a kryje się w nim wiele możliwości.

Kamila i Piotr wraz z dwoma synami: 9-letnim Michałem i 12-letnim Erykiem mieszkają w 40-metrowym mieszkaniu w Ząbkach. To właśnie tej rodzinie Anna Nowak-Ibisz sprezentowała najnowszy gadżet do domu - rewolucyjny dekoder 4K od UPC.

Maksymalna rozrywka w mini rozmiarze

Pan Piotr nie mógł uwierzyć, że dekoder wcale nie musi być wielkości pudełka na buty. Ten od UPC ma zaledwie 80 mm, więc śmiało schowa go za telewizor lub położy przed ekranem. Niemożliwe? A jednak. Tak działa nowa technologia. Co więcej, zużywa niewiele energii i w 35% zbudowany jest z materiałów pochodzących z recyklingu.

Niech wielkość dekodera nie zmyli Kamili i Piotra, bo jego wnętrze kryje całe bogactwo możliwości, z których każdy z domowników korzysta na swoich zasadach. Pani Kamila może włączyć w tym samym czasie swój ulubiony serial, co jej synowie mecz. Jak to wygląda w praktyce?

Nagrywanie w chmurze

Anna Nowak-Ibisz wyjaśniła, że każdy z domowników może stworzyć własny profil, a w nim listę ulubionych kanałów lub programów i filmów, które przechowywane są w chmurze. Dodatkowo najnowszy dekoder zintegrowany jest z aplikacją mobilną, więc pan Piotr może rozpocząć oglądanie filmu na telewizorze, a dokończyć na tablecie czy laptopie.

Z kolei, gdy pani Kamila nie zdąży na "Patent na dom" lub przegapi ostatni odcinek "Pani Gadżet" – nic straconego. Dzięki usłudze Replay TV nie ogranicza ją pora emisji. Po pierwsze, gdy przegapi początek programu, skorzysta z opcji "cofania", a po drugie ma dostęp do wybranych programów z wczoraj, z przedwczoraj, a nawet sprzed 7 dni.

Na tym nie koniec niespodzianek.

- Na pilocie jest jeden bardzo fajny przycisk: wybieranie głosowe – oznajmiła Anna Nowak-Ibisz.

Po tych słowach pani Kamila przetestowała tę funkcję. Wypowiedziała komendę, i tak szybko oraz wygodnie przełączyła kanał.

Najważniejsze zalety dekodera:

  • każdy z domowników ogląda to, co chce;
  • szybkie wyszukiwanie głosowe;
  • jakość obrazu w 4K;
  • ulubione kanały oraz nagrania przechowywane są w chmurze;
  • problem z kablami znika, dekoder może być połączony przez wifi;
  • działa przez internet UPC w technologii GigaConnect, która zapewnia stabilne połączenie;
  • zużywa niewiele energii;
  • w 35% zbudowany jest z materiałów pochodzących z recyklingu.

Dekoder 4K – to gadżet, obok którego żaden kinomaniak nie przejdzie obojętnie. Najnowsze filmy jeszcze bardziej poruszą, ulubione seriale – wciągną, a sportowe emocje – pochłoną. I tak Kamila i Piotr pozyskali maksymalną rozrywkę w mini rozmiarze, a Anna Nowak-Ibisz po raz kolejny stanęła na wysokości zadania i odkryła najnowsze rozwiązania technologiczne dostępne na rynku.

Materiały prasowe

Zobacz także:

Autor: Adrianna Kowalczyk

Pozostałe wiadomości