telewizja

  W 2023 czeka nas kolejna podwyżka - cen abonamentu RTV. Poczta Polska podała nowe stawki oraz terminy opłat. Ile wyniosą? W jaki sposób można oszczędzić na tej opłacie? Kto jest z niej zwolniony?

  Ulubione filmy, seriale, programy rozrywkowe czy mecze można oglądać nie tylko w zaciszu własnego domu, ale również na świeżym powietrzu. Telewizor The Terrace marki Samsung to idealnie rozwiązanie na całoroczną rozrywkę na zewnątrz, bez względu na to czy świeci słońce, czy pada deszcz. Jak to możliwe?

  Jakie filmy warto obejrzeć w TVN7 w nadchodzącym tygodniu? Czekają nas ekscytujące wieczory dla wszystkich miłośników kina. W programie między innymi kultowe komedie romantyczne, thrillery i największe kinowe produkcje. Sprawdź, co warto zobaczyć w tygodniu od 19 do 25 września 2022 r. 

  Serial "Na Wspólnej" emitowany jest od 2003 roku i wciąż cieszy się ogromną popularnością. W najnowszym - 3463 - odcinku Zakościelni odkrywają, że ich dziecko nawiązało kontakt z pedofilem. Czy zdołają ochronić swoją pociechę?

  W marca 2022 roku w Polsce rozpoczęła się zmiana standardu nadawania kanałów przesyłanych w ramach naziemnej telewizji cyfrowej. Dzięki temu mamy mieć więcej programów do wyboru, znacząco poprawi się także jakość obrazu. Co to oznacza dla zwykłego obywatela? Czy konieczna będzie wymiana telewizorów?

  Rozpoczął się proces zmiany standardu nadawania naziemnej telewizji. Co przyniesie użytkownikom DVB-T2? Które województwa w najbliższym czasie muszą się przygotować? O tym w Dzień Dobry TVN porozmawialiśmy z Konradem Koterbą, poszukiwaczem gadżetów.

  Przemysław Kossakowski to jedna z najbarwniejszych postaci polskiej telewizji. Mimo ogromnej popularności i sympatii ze strony widzów, dziennikarz ogłosił, że przynajmniej przez jakiś czas nie zobaczymy go na małym ekranie.

  Która z nich to Aga, a która Ewa? Obserwatorzy musieli to dobrze przemyśleć.

  Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom telewidzów, przygotowaliśmy zestawienie najlepszych produkcji. Oto propozycje stacji TVN i Player.pl.

  28 marca pierwszy obszar Polski zostanie przełączony na nowy standard Naziemnej Telewizji Cyfrowej. Czy trzeba będzie kupić nowy telewizor lub dekoder?

  "Wstydzę się, że kłamałam".

  Cyfrowe nadawanie telewizji naziemnej rozpoczęło się w 2013 roku i od tego czasu stosowany był standard DVB-T. W 2022 roku czeka nas zmiana na nowy standard - DVB-T2/HEVC. 25 kwietnia została przełączona druga grupa odbiorców. Kolejna, ostatnia grupa przełączona zostanie w poniedziałek 27 czerwca. Co to jest sygnał DVB-T2/HEVC? Jakie są terminy dla poszczególnych województw?

  Dostępny bez opłat i logowania.

  Rozwój technologii potrafi nas zaskoczyć. Każdego dnia dowiadujemy się o nowych wynalazkach, które mają za zadanie ułatwić nam codzienne funkcjonowanie. Już niebawem nastąpi refarming. Co to takiego? Jeśli korzystacie w Naziemnej Telewizji Cyfrowej, warto już teraz zapoznać się ze zmianami. Zobaczcie, na czym polegają i jakie niosą ze sobą korzyści.

  Choć obecnie ciężko wyobrazić sobie życie bez telewizora, jeszcze sto lat temu pozostawał w sferze marzeń wynalazców. Dopiero 26 stycznia 1926 roku (w niektórych źródłach – 27 stycznia) John Logie Baird zorganizował pierwszy publiczny pokaz transmisji telewizyjnej w Londynie. Katarzyna Czajka-Kominiarczuk, dziennikarka i blogerka, opowiedziała, jak to niezwykłe urządzenie zmieniło się przez dekady.

  Eurosport 1 został liderem oglądalności wśród kanałów sportowych w Polsce. To zasługa transmisji z Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem, które w miniony weekend obejrzało ponad milion widzów.

  Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji określiła aktualne stawki abonamentu RTV na 2022 rok. Ile będą wynosić opłaty za odbiorniki radiowe i telewizyjne?

  Polacy mogą utracić sygnał telewizji naziemnej w związku z aktualizacją standardu nadawania. O takich zmianach poinformował Związek Cyfrowa Polska. Organizacja apeluje do konsumentów, by upewnili się, że ich telewizory będą w stanie odbierać nowy sygnał.

  Krajowy Instytut Mediów prowadzi badania, które mają pokazać czy Polacy są przygotowani na zmianę standardu naziemnej telewizji cyfrowej w II kwartale 2022 roku. Okazuje się, że 2,27 mln gospodarstw domowych będzie musiało wymienić telewizor lub zakupić nowy tuner.

  „Doskonale odzwierciedlały wolny rynek z tamtych czasów”

  Tomasz Oświeciński słynie ze swojej muskulatury i wzbudzania respektu. Ostatnio jednak zaskakuje fanów swoją sylwetką. Jak wyjaśnia, stoi przed nim trudne zadanie. Wkrótce zagra najtrudniejszą rolę w życiu, do której właśnie się przygotowuje.

  Anita Werner związana jest z TVN24 od samego początku istnienia stacji. To właśnie ją widzowie zobaczyli w pierwszym w historii wydaniu serwisu informacyjnego tej telewizji. Po 20 latach od tego dnia dziennikarka zdradza, jakie towarzyszyły jej wtedy emocje. W rozmowie z Oskarem Netkowskim z serwisu dziendobry.tvn.pl przyznała także, że niewiele wówczas potrafiła. Zawodu uczyła się od najlepszych.

  Joan Collins rozgrzała Internet. Zamieściła bowiem na swoim koncie na Instagramie serię fotografii z Riwiery Francuskiej. O szczegółach w Dzień Dobry TVN opowiedział Mateusz Hładki.

  Na Sharon Osbourne spłynęło wiadro pomyj po tym, jak stanęła w obronie Piersa Morgana. Stacja CBS podziękowała jej za współpracę. O szczegółach w Dzień Dobry TVN opowiedziała Sandra Hajduk.

  Wiosną na antenie TTV oraz w serwisie Player.pl oglądać można 10. sezon "Królowych życia". Barwne życie bohaterów na dobre zagościło w ramówce stacji, a losy Dagmary, Kasi, Sylwii, Izy, Ani oraz Damiana i Leona śledzą na bieżąco tysiące widzów. Teraz program zmienia pory emisji w telewizji.

  Anna Nowak-Ibisz od lat testuje najnowsze i najciekawsze gadżety ze sklepowych półek oraz pokazuje interesujące patenty na dom. To dzięki niej Polacy wiedzą, w co warto zainwestować pieniądze. A co tym razem przykuło jej uwagę? Mini dekoder 4K, który jest niewidoczny dla oczu, a kryje się w nim wiele możliwości.

  W piątkowy wieczór wielu z nas lubi relaksować się przed ekranem telewizora lub laptopa. Wówczas często pojawia się odwieczny dylemat, co wybrać: film czy program rozrywkowy? A gdyby tak połączyć te dwie rzeczy? Ania Wendzikowska właśnie to uczyniła. Omówiła produkcje, które pokazują telewizję od kuchni oraz niesamowitą siłę mediów i jej wpływ na społeczeństwo.

  Film, gra, a może muzyka? Ty wybieraj, jak chcesz spędzisz wolny wieczór. Przy okazji sprawdź najnowsze technologie stworzone nie tylko dla domatorów. JBL Bar 5.0 Multibeam pozwala doświadczyć przestrzennego, otaczającego dźwięku 3D w domowym zaciszu.

  W każdej wolnej chwili oglądasz filmy i seriale? A może wolisz zabawne programy lub rozgrywki sportowe? W dzisiejszych czasach wszystko jest dostępne na wciągnięcie ręki -wystarczy jedno kliknięcie w telefonie, komputerze czy na tablecie. Oglądanie telewizji nigdy nie było łatwiejsze. Zobaczcie, jakie oferty przygotował dla widzów Player.

  Nagroda Emmy to bardzo ważne amerykańskie wyróżnienie, przyznawane co roku dla najlepszej produkcji telewizyjnej. Pierwszy raz wręczono ją już w 1949 roku. Największą popularność zyskała jednak w latach 70. i 80. XX wieku. Nagrodę Emmy wielokrotnie zdobyła "Gra o Tron".