telewizja

  telewizja

  Krajowy Instytut Mediów prowadzi badania, które mają pokazać czy Polacy są przygotowani na zmianę standardu naziemnej telewizji cyfrowej w II kwartale 2022 roku. Okazuje się, że 2,27 mln gospodarstw domowych będzie musiało wymienić telewizor lub zakupić nowy tuner.

  Cyfrowe nadawanie telewizji naziemnej rozpoczęło się w 2013 roku i od tego czasu stosowany był standard DVB-T. W 2022 roku czeka nas zmiana na nowy standard - DVB-T2/HEVC. Co to oznacza dla odbiorców telewizyjnych i kiedy można spodziewać się zmiany?

  Anita Werner związana jest z TVN24 od samego początku istnienia stacji. To właśnie ją widzowie zobaczyli w pierwszym w historii wydaniu serwisu informacyjnego tej telewizji. Po 20 latach od tego dnia dziennikarka zdradza, jakie towarzyszyły jej wtedy emocje. W rozmowie z Oskarem Netkowskim z serwisu dziendobry.tvn.pl przyznała także, że niewiele wówczas potrafiła. Zawodu uczyła się od najlepszych.

  Zbliżają się Święta, a wraz z nimi długie, zimowe wieczory spędzone przed telewizorem. Jaki film wybrać, żeby cała rodzina była zadowolona? Nie musicie wybierać. Wystarczy jeden dekoder, a każdy z domowników będzie mógł oglądać to, na co ma ochotę.

  Smartfon stał się nieodłącznym elementem codziennego życia. Służy do robienia zdjęć, nagrywania filmików z wakacji i przeglądania internetu. Pokazywanie pamiętnych chwil znajomym na małym ekranie telefonu nie należy jednak do najwygodniejszych. W tym celu warto połączyć telefon z telewizorem i oglądać wszystko na dużym ekranie. Jak to zrobić i jakie akcesoria będą potrzebne?

  Sennik interpretuje telewizor w marzeniach sennych jako oznakę chęci wprowadzenia zmian w życiu i zerwania z trapiącą śniącego rutyną. Co jeszcze może oznaczać sen o oglądaniu telewizji lub wpatrywaniu się w telewizor?

  Dokładnie 3 października 1997 roku zaczęła nadawać stacja TVN. Pierwszym programem, który wówczas wyemitowano była "Pogodowa ruletka". Zobaczcie, jak się przez te lata rozwijaliśmy i jak wyglądały nasze gwiazdy na początku swojej kariery.

  Miss Polonia Izabella Krzan zdradziła dziennikarzowi Dzień Dobry TVN Mateuszowi Hładkiemu swoją słodką tajemnicę: dziewczyna marzy o pracy dla telewizji. W jakim programie się widzi? Czy poczyniła już jakieś kroki w kierunku spełnienia marzenia?

  Blogerka Katarzyna Klimczewska prowadzi program kulinarny w wietnamskiej telewizji. O tym, jak do tego doszło powiedziała w Dzień Dobry TVN. Dowiedzieliśmy się również, co charakteryzuje wietnamską kuchnię i czy to prawda, że tamtejsza ludność jada owady i psy.

  Olivia Dorst wyjechała z Polski po studiach, kiedy dostała stypendium od indonezyjskiego rządu. Jak trafiła do tamtejszego oddziału CNN? Czy trudno było jej oswoić się z indonezyjską kulturą? Jak traktują ją tubylcy? I na czym dokładnie polega jej praca w telewizji? Z Polką rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki.

  O telewizji Espreso wiele osób usłyszało podczas ukraińskiej rewolucji. To wtedy jej nagrania transmitowały kanały informacyjne z całego świata. Dzięki Biance Zalewskiej widzowie Dzień Dobry TVN mogli zobaczyć pracę ekipy Espreso TV. Co sprawia, że odnoszą sukcesy i się rozwijają?

  Ula Chincz zabrała nas na wycieczkę po siedzibie włoskiej telewizji RAI. Zajrzała m.in. za kulisy ich najpopularniejszych programów, do telewizyjnej restauracji i oczywiście do kawiarni!

  Trudno w to uwierzyć ale Magda Mołek od ponad 20 lat uśmiecha się do nas z telewizyjnego ekranu! Z tej okazji przygotowaliśmy dla naszej prowadzącej małą niespodziankę! Zobaczcie jak, w pigułce, wyglądała jej telewizyjna kariera!

  Andrzej Sołtysik ma nadzieję, że w najbliższy weekend znajdziecie czas, by usiąść przez telewizorem lub wybrać się do kina. W Dzień Dobry TVN poleca Wam, co powinniście zobaczyć.

  Rozalia Romaniec ponad 20 lat temu przyjechała do Niemiec, aby studiować dziennikarstwo. Obecnie pracuje dla Deutsche Welle - niemieckiej publicznej stacji, która nadaje programy na cały świecie. Dziennikarza Dzień Dobry TVN Mateusza Hładkiego zaprosiła do siedziby telewizji. Zobaczcie, czym Rozalia się tam zajmuje i co mówią o niej współpracownicy.