Hobby

Pan Tomasz od dzieciństwa pasjonuje się koleją. W swojej kolekcji ma ponad 150 modeli parowozów

Hobby

Aktualizacja:

Tomasz Kołodziejski od lat pasjonuje się parowozami, a miłością do pociągów zaraził także swojego bratanka Michała. Panowie wspólnie podziwiają maszyny, które jak twierdzą, mają duszę. "To zawsze było fascynujące" – powiedział młodszy pasjonat kolei.

Pasjonaci kolei

Pan Tomasz Kołodziejski od najmłodszych lat pasjonuje się pociągami i wszystkim, co związane z koleją. Jak przyznał, w czasach dzieciństwa najlepszymi spacerami były te, które prowadziły na dworzec. Co urzekło go w wielkich maszynach?

- Parowóz to urządzenie żywe, tu syczy, tu kapie, mówi się, że ma duszę. Jest to dziwna maszyna, która ma coś w sobie – powiedział.

Kolekcjoner przez lata zbierał różnorodne modele. Obecnie w swojej kolekcji ma około 150 parowozów, elektrowozów i spalinowozów. Zbiór ten pan Tomasz postanowił wykorzystać wraz z kolegami do zbudowania wielkiej ruchomej makiety. Panowie wspólnymi siłami odtworzyli ruch kolejowy.

Kwintesencją modelarstwa dla wszystkich jest posiadanie makiety. Wpadliśmy z kolegami na pomysł, żeby połączyć różne elementy i zrobić z tego kawałek sieci kolejowej. Ja mam stacje, inni koledzy mają szlak, tunel, czy most

– powiedział Tomasz Kołodziejski.

Rodzinna pasja

Tematem pociągów zainteresował się także bratanek pana Tomasz. Michał Kołodziejski nie zbiera jednak modeli, lecz z oddaniem fotografuje nadjeżdżające na dworzec maszyny. Jak przyznał swojej pasji poświęca zazwyczaj trzy lub cztery dni w tygodniu.

- Moja pasja zaczęła się sama z siebie, od dziecka ciągnęło mnie do takich rzeczy jak pociągi. To zawsze było fascynujące - powiedział Michał Kołodziejski, bratanek pana Tomasza.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz także:

Jessica Ziółek i Arkadiusz Milik rozstali się? Zdradziły ich media społecznościowe

Roxie Węgiel w stroju kąpielowym morsowała w śniegu. Fani: "Szacun!"

26-latek nielegalnie handlował szczepionkami przeciw COVID-19. "Do wyboru ampułka lub szczepienie w przychodni"

Autor: Nastazja Bloch

Reporter: Agnieszka Reczek-Bogacka

Pozostałe wiadomości