Hobby

Dworzec Dobrych Myśli i największa kolekcja misiów w Europie. Najstarszy z nich ma 110 lat

Hobby

Aktualizacja:

Ustroń to miejsce, które przepełnione jest pozytywną energią. To właśnie tu znajduje się Dworzec Dobrych Myśli, w którym mieszkają sympatyczne misiaki. Właścicielem ogromnego zbioru pluszowych przyjaciół jest Bruno Zielonka. Jak narodził się pomysł na taką kolekcję?

Dworzec Dobrych Myśli w Ustroniu – od czego się zaczęło?

W nieczynnym budynku na stacji kolejowej w Ustroniu powstał Dworzec Dobrych Myśli, na którym czterech hobbystów znalazło dom dla swoich zbiorów. Jedną z sal zaopatrzył pan Bruno, właściciel największej w Europie kolekcji misiów. Najstarszy z nich nazywa się Walery, należał do prababci właściciela i ma 110 lat.

- Te misie pochodzą z całego świata. Mam misie z Chile, Ameryki Południowej, Afryki, Azji i drewnianego misia z Indii. Mam też misia, który wędruje ze mną od lat. Wszędzie gdzie jesteśmy, robimy sobie zdjęcia - powiedział.

Dworzec Dobrych Myśli to miejsce, które ma za zadanie łączyć pokolenia. Niestety z powodu pandemii obiekt jest aktualnie zamknięty.

Pasja do pluszaków

Bruno Zielonka zdradził nam także, jak narodziła się jego miłość do pluszaków. Jak wspomina, będąc małym i ciekawym chłopcem, rozpruł pierwszego misia, by sprawdzić, co ma w środku.

- Skapitulował, a żałość za nim spowodowała to, że każda babcia czy ciocia przynosiła mi misie i to był początek mojej kolekcji – powiedział.

Tak z roku na rok kolekcja się powiększała. Mężczyzna prosił także znajomych, aby wysyłali mu nietypowe misie z odległych zakątków świata. Obecnie ma ich ponad 10 tysięcy.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz także:

Rząd znosi obostrzenia. Od poniedziałku trzy ważne zmiany

Uzależniony od straży pożarnej - za dnia walczy z ogniem, po godzinach tworzy wozy z papieru

Norwegia zamyka granice. Brytyjska odmiana koronawirusa pojawiła się w tym kraju dzięki Polakom?

Autor: Nastazja Bloch

Reporter: Dagmara Kowalczyk

Pozostałe wiadomości