kolekcjoner

  kolekcjoner

  Nie da się określić ilości znaczków pocztowych, które powstały na przestrzeni lat. Zdecydowana większość z nich ma niewielką wartość. Zdarzają się jednak także okazy, za które kolekcjonerzy są w stanie zapłacić majątek. Dowiedz się, jak rozpoznać najcenniejsze znaczki i co czyni je takimi wyjątkowymi.

  Pan Jarosław ma nietuzinkowe hobby. Zbiera zapalniczki. Jego kolekcja liczy już ponad 500 modeli. Najstarszy eksponat powstał jeszcze przed wojną. Nie ma dwóch takich samych - kunsztem wykończenia i kreatywną formą charakteryzują się zwłaszcza zapalniczki gabinetowe. W kolekcji doliczymy się także tych powstałych z łusek pocisków, tych o kształtach armaty lub latarni. Znajdzie się nawet sedes. Skąd u pana Jarosława wzięła się taka pasja?

  Zna większość topowych modeli, bez problemu pamięta daty premier, na wybrany model potrafi kilka dni czekać pod sklepem albo specjalnie jechać do Tajlandii. Kamil "Instabaks" Tomaszewski jest najpopularniejszym sneakerheadem w Polsce. Jak zaczęła się jego miłość do butów?

  Wojciech Duda od dzieciństwa pasjonował się przyrodą. Zachwyt małego chłopacy przerodził się w niesamowite hobby. Mężczyzna od 35 lat kolekcjonuje owady, a jego zbiór liczy obecnie około 8 tysięcy. Co fascynuje go w czarnych chrząszczach czy motylach?

  Kto by pomyślał, że w Krakowie mamy jednego z największych kolekcjonerów zabawek na świecie. To Marek Sosenko, który zgromadził w swojej kolekcji kilkadziesiąt tysięcy eksponatów. Niektóre z nich warte są nawet milion dolarów. O zabawkach i rodzinnym kolekcjonowaniu rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z córką Pana Marka - Katarzyną Sosenko. Czy doczekamy się w Polsce muzeum zabawek? Czy w antykwariacie rodziny Sosenko można kupić zabawki? Dowiedzieliśmy się również, jak wygląda "wypieszczona" zabawka. Trzeba przyznać, że w królestwie Pana Marka dzieci mogłyby oszaleć z radości :)

  Paweł Romańczuk jest kolekcjonerem i twórcą małych instrumentów. Ile ich posiada w swojej pracowni? Skąd pochodzą katarynki, które ma w swoim zbiorze? Który ze znanych muzyków odwiedził go w pracowni? Jak zrobić flet balonowy? Pawła Romańczuka odwiedził w pracowni dziennikarz Dzień Dobry TVN i krytyk sztuki Łukasz Radwan.