Wakacje w mieście? W poszukiwaniu letnich atrakcji dla dzieci ekipa Dzień Dobry TVN odwiedziła kompleks rekreacyjno-sportowy położny w centrum Sosnowca. Jakie sporty wodne można uprawiać w miejskich kąpieliskach?
ADHD do niedawna było zaburzeniem, które przypisywano głównie chłopcom. Coraz częściej mówi się jednak o tym, że na to schorzenie cierpią także dziewczynki. O doświadczeniach związanych z diagnozowaniem zaburzenia u dziecka w Dzień Dobry TVN opowiada Maja Strzałkowska, pisarka i blogerka, której córka ma podejrzenie ADHD. Gościem programu była także psycholog kliniczna dr Urszula Sajewicz-Radtke. Ekspertka wyjaśnia, na co należy zwrócić uwagę, by w porę wykryć problem.
Filip Cybulski był jednym z 20 najlepszych tyczkarzy świata w swojej kategorii wiekowej. Imponującą karierę przerwała choroba dwubiegunowa. Po zakończonym leczeniu rzucił się w wir imprezowego życia. Gdy dotarło do niego, że wszystko stracił, z pomocą przyszła ukochana dziewczyna.
Dlaczego pamiętamy to, o czym wolelibyśmy zapomnieć, a zapominamy o tym, co warto pamiętać? Nasz umysł płata nam różne figle. Często katujemy się za porażki, a sukcesy ukrywamy przed światem. Co zatem zrobić, by docenić siebie i poczuć się lepiej? O tym opowiedziała nam Malwina Faliszewska - coach, trenerka mocnych stron i budowania pewności siebie.
Michał Kudawski kocha zwierzęta. Dzięki jego zaangażowaniu te zranione lub chore odzyskują zdrowie i wracają do swojego naturalnego środowiska. Jak to się stało, że całe swoje życie poświęcił pomaganiu zwierzętom?
Białe trampki są modne i ładnie wyglądają, ale tylko do czasu, aż się zabrudzą. Zwykle następuje to bardzo szybko. Ich wyczyszczenie bywa natomiast dość trudne. Można jednak poradzić sobie z utrzymaniem ich w dobrym stanie, wystarczy systematyczność.
Marzy o studiach na Politechnice, uwielbia sport, pięć razy w tygodniu trenuje pływanie. Wszystko zmieniło się, gdy razem ze znajomymi wybrał się na rowerową przejażdżkę. W wyniku wypadku chłopak złamał ręce. Niestety uraz okazał się na tyle poważny, że potrzebna była operacja. Dzięki technologii i pomocy cenionego lekarza 17-latek odzyskał radość życia.
Wojciech Sobierajski chce zmierzyć się z rekordem Aleksandra Doby, który dopłynął kajakiem do Świnoujścia z Przemyśla w 13 dni. Przez niespełna dwa tygodnie będzie funkcjonował na wodzie zupełnie sam. W podróż mógł zabrać tylko to, co zmieściło się w kajaku. Przy starcie towarzyszyła mu ekipa Dzień Dobry TVN. Za kim będzie najbardziej tęsknił?
Kolejny rozwód na brytyjskim dworze. Peter Phillips, najstarszy wnuk królowej Elżbiety II i jego żona Autumn wydali oficjalne oświadczenie, w którym poinformowali media, że ich małżeństwo zakończyło się.
Dobrze ubite białka jajek to podstawa wielu deserów, takich jak beza czy biszkopt, zwłaszcza ten bez proszku do pieczenia. Czasem się zdarza, że wszystko robimy jak zawsze, a coś jednak nie wychodzi i ubite białka nie pracują w danej potrawie tak, jak tego od nich oczekujemy. Co zatem zrobić, aby idealnie ubić białka jajek?
Ubezpieczenie zdrowotne to podstawowa rzecz, o której należy pomyśleć, planując wakacyjny wypoczynek. Jego wybór powinien być uzależniony od tego, jak został zaplanowany wypoczynek, bowiem nie wszystkie rozwiązania sprawdzą się np. w przypadku uprawiania sportów ekstremalnych. Adwokatka Eliza Kuna radzi, jak wybrać odpowiedni pakiet.
Narodziny dziecka to dla wielu kobiet jedno z ważniejszych wydarzeń w życiu. Duża grupa przyszłych mam ma jednak obawy przed porodem naturalnym i domaga się od lekarza przeprowadzenia cesarskiego cięcia. Dr Wojciech Falęcki, lekarz rezydent położnictwa i ginekologii, jest zdania, że spełnianie życzeń pacjentek nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem.
Wśród rzeczy wystawionych na śmietnik zdarzają się prawdziwe skarby. Doskonale wiedzą o tym miłośnicy wzornictwa z czasów PRL-u. Jak polować na prawdziwe cuda i ile kosztuje ich renowacja? To sprawdziła nasza reporterka Katarzyna Jaroszyńska.
Zaczynają się upały. Nie ulega niczyjej wątpliwości, jak ważne jest, żeby chronić skórę przed promieniowaniem UV. Szczególnie należy zabezpieczyć dzieci. Uważać powinny także osoby z jasną karnacją. Jak zadbać o swoją skórę, opowiedziała w programie Dzień Dobry TVN, prof. Aleksandra Lesiak z Kliniki Dermatologii Dziecięcej i Onkologicznej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.
Ogórecznik lekarski można spotkać w wielu przydomowych ogródkach. Przepięknie pachnie, przyciąga wiele owadów zapładniających, a przy tym jego niebieskie kwiaty są po prostu niezwykle urokliwe. To jednak nie estetyczne wrażenia odpowiadają za ogromną popularność ogórecznika lekarskiego, lecz jego lecznicze zastosowanie.
Przez profil zaufany możemy załatwić sprawy urzędowe oraz złożyć zeznanie podatkowe. Od 17 czerwca zacznie on działać trochę inaczej i na innych zasadach. Co dokładnie się zmieni? Czy dzięki nim korzystanie z profilu będzie łatwiejsze?
Dla wielu matek czas spędzony z dzieckiem w pierwszych miesiącach jego życia jest bezcenny. Kobiety z radością korzystają z urlopów macierzyńskich i wychowawczych, odkładając na dalszy plan karierę. To nie znaczy, że nie chcą jej kontynuować. Jednak wielu mamom nie jest łatwo wrócić do pracy. Cztery z nich opowiedziały nam o swoich doświadczeniach.
Są zmęczeni miejskim krajobrazem i spragnieni kontaktu z przyrodą. Mieszkańcy Krakowa wzięli sprawy w swoje ręce. Dzisiaj w jednym z parków prowadzą ogród społeczny. - Można się zmęczyć i zrobić coś nietypowego w gronie seniorów, dzieci i osób w średnim wieku - powiedział założyciel Urban Farm Kraków.
Mogłoby się wydawać, że pobudzający, słodki, a zarazem sycący napój będzie świetną alternatywą posiłku. Przepis na proffee bije rekordy popularności w sieci, a influencerzy zachwalają jego smak. Jednak specjaliści ostrzegają przed skutkami ubocznymi.
Nowy okres świadczeniowy w ramach programu Rodzina 500 plus będzie trwał od 1 czerwca 2021 r. do 31 maja 2022 r. By nie stracić ciągłości wypłacanego świadczenia wychowawczego, należy złożyć wniosek przez Internet lub osobiście w urzędzie najpóźniej do 30 czerwca 2021 roku.
Katarzyna pochodzi ze Starachowic, a Łukasz z oddalonego ponad 400 km Koronowa. 7 lat temu, dzięki wspólnej koleżance, spotkali się na pierwszej randce. Wspólne wyjście zaowocowało kowbojskim ślubem po 3 miesiącach znajomości. Dziś spełniają się nie tylko jako para, ale także jako prawdziwi świętokrzyscy ranczerzy, prowadząc iście westernowe życie.
Wakacje coraz bliżej i planujemy właśnie urlopy. Długa podróż samolotem lub samochodem niestety potrafi dać się we znaki. Jak zadbać o nasze nogi, aby zapobiec drętwieniu, opuchliźnie, a w najgorszym wypadku zakrzepicy żylnej? Z pomocą przychodzi kompresjoterapia. O tym, czym jest, opowiedział nam dr. n. med. Jacek Tulimowski, lekarz.
Po najnowszych zmianach, które weszły w życie od 13 maja, komornikowi sądowemu nie będzie tak łatwo zlicytować, czy zabrać mieszkania. Jak obecnie wygląda sytuacja osób zadłużonych? O tym opowiedział nam Konrad Maciej Wilijewicz, radca prawny, doradca restrukturyzacyjny.
W Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu znajduje się najstarsza maszyna parowa na świecie. Dzięki niej górnicy mogli zejść pod ziemię do pracy. Z jej pomocą wyciąganą również wydobyty przez nich węgiel. Jak jeszcze była wykorzystywana? Dowiecie się tego z naszego materiału.
Polacy kochają grillować! Czym i w jaki sposób czyścić ruszt, by nadawał się do użycia?Sprawdzone sposoby w Dzień Dobry TVN zdradził Wiesław Skiba, złota rączka.
15 czerwca świętujemy Światowy Dzień Praw Osób Starszych. Jego celem jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na problemy, z jakimi borykają się starsi ludzie. My postanowiliśmy przypomnieć, jak ważna dla seniorów jest aktywność fizyczna. O treningu dla osób chorych na Parkinsona opowiedzieli nam Wojciech Wiertel, trener sportów walki oraz Lidka Wiśniewska, uczestniczka zajęć Rock Steady Boxing.
Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie to wyjątkowe miejsce. Był pierwszym w tym mieście budynkiem oświetlanym elektrycznie. Jego schody były wzorowane na tych z Opery Paryskiej, a na scenie występowały legendarne gwiazdy polskiego teatru. Na nocne zwiedzanie - ku niezadowoleniu portiera - wybrał się nasz reporter Piotr Wojtasik.
Zapalenie ucha środkowego u niemowląt rozwija się najczęściej w następstwie infekcji górnych dróg oddechowych pochodzenia bakteryjnego lub wirusowego. Szczególnie często dotyka ono dzieci między 6. a 18. miesiącem życia, zwłaszcza wiosną i w okresie zimowym.
Czas ciąży jest dla kobiety okresem pełnym zmian. Wymaga on wzmożonej dbałości nie tylko o własne zdrowie, lecz także o ciało, w którym dokonuje się mnóstwo przemian. Stosowanie specjalnych balsamów czy żeli pielęgnacyjnych nikogo nie dziwi. Co jednak z opalaniem w ciąży?
Koniec roku szkolnego i początek wakacji już 25. czerwca 2021 r. Uczniowie i ich rodzice spragnieni są czasu, w którym wszyscy będą mogli odpocząć od trudów nauki zdalnej. Wielu rodziców wykupiło już kolonie i obozy, ale nadal jeszcze poszukiwane są atrakcyjne oferty wakacyjnych, tematycznych wyjazdów dla dzieci. Ile kosztują wakacje i kolonie w 2021 r.? Dokąd nie uda się pojechać? Jakie obowiązują zasady?