Fotografia jest pasją, źródłem utrzymania i narkotykiem - mówi o swojej profesji Jan Ulicki. Fotograf został zauważony na jednym z największych festiwali fotografii na świecie. Ponadto hitem w sieci stały się również jego zdjęcia wykonane z drona. Na czym polega sekret jego warsztatu?
Najlepsza polska skialpinistka Anna Tybor zamierza we wrześniu zdobyć ośmiotysięcznik Manaslu i zjechać z niego na nartach. Zdradziła, jak wyglądają przygotowania do takiej wyprawy, począwszy od treningu, logistyki i na kosztach kończąc.
Czasami aż trudno uwierzyć, do czego zdolni są turyści. Ręczniki, szlafroki czy zastawy stołowe, to tylko część rzeczy, które hotelowi goście wynoszą w swoich walizkach. O tym, co najczęściej ginie, opowiedziała Joanna Preisner, CEO Bacówka Radawa SPA.
Wśród specjalistów opinie dotyczące stosowania podczas laktacji diet eliminacyjnych są podzielone. Prof. Barbara Królak-Olejnik, kierownik Kliniki Neonatologii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, oraz doktorantka tej uczelni lek. Karolina Karcz przeanalizowały dostępne badania na temat wpływu diety wegetariańskiej i wegańskiej na jakość mleka matki. Do jakiego wniosku doszły ekspertki?
Jak zorganizować dziecku udane wakacje w mieście? – to pytanie, co roku zadaje sobie wielu rodziców. Po miesiącach nauki zdalnej tym bardziej zależy nam, by pociecha nie przesiadywała całymi dniami przed ekranem telewizora lub komputera. Dlatego przedstawiamy propozycje na ciekawe spędzanie czasu w mieście.
Drifting wywodzi się z Japonii. To właśnie w tym kraju w latach 60. kierowcy po raz pierwszy wpadli na pomysł ścigania się bokiem. Nocne wyścigi po ulicach japońskich miast (oczywiście nielegalne) zaczęły powszednieć. Wtedy pojawił się nowy pomysł, w którym nie chodzi tylko o czas przejazdu, ale także – a może przede wszystkim – o jego atrakcyjność.
Iza i Kamil wzięli udział w 5. edycji programu i jako jedyne małżeństwo postanowili walczyć o swój związek. W Dzień Dobry Wakacje zdradzili, czy w plotkach o ich rzekomym rozstaniu jest ziarnko prawdy oraz opowiedzieli o swoich planach na najbliższą przyszłość. Wszystko wskazuje na to, że zapadły poważne decyzje.
Kraków to miasto z niesamowitym duchem. Niemal na każdym kroku możemy dotknąć tu historii. Korzystają z tego mieszkańcy, odkrywając swoje miasto na nowo, a także turyści, którzy stęsknieni za klimatem Krakowa, znów chętnie przyjeżdżają pod Wawel. Jedni i drudzy poszukują tu skarbów. O nich nieco więcej opowiedzieli nam prof. Andrzej Betlej, dyrektor Zamku Królewskiego na Wawelu oraz dr Michał Niezabitowski, dyrektor Muzeum Krakowa.
Bahamy – tysiące wysp i małych wsypek, przepiękne rafy koralowe, czysta woda. Niektórzy twierdzą, że Bahamy to prawdziwy raj na ziemi! Zaliczane są one do państw wyspiarskich. Ich położenie na Oceanie Atlantyckim jest niezwykle atrakcyjne, dlatego każdego roku przybywa tu wielu turystów. Czy Bahamy są odpowiednie dla każdego turysty?
Przed nami wakacje, wiele osób wybierze się na nie pociągiem. Warto wiedzieć, że od soboty 26 czerwca 2021 r. PKP wprowadza zmiany w podróżowaniu. Chodzi m.in. o limit i rezerwację miejsc. Czy w pociągu trzeba będzie mieć maseczkę?
W programie "Nieoczywiste miejsca" Katarzyna Jaroszyńska odwiedziła wyjątkowy dom, który mieści się w stylowym, starym wiatraku. Bronisław Konopacki dba o mazurską budowlę tak, jak przed laty robił to jego ojciec. Teraz ta przestrzeń ma niepowtarzalny klimat.
Wybierając się do Japonii, warto przynajmniej na jeden dzień pojechać do Kawasaki, przemysłowego miasta położonego blisko Tokio i Jokohamy. Turyści mogą zwiedzić kilka muzeów i fabryk, ale największą atrakcją może okazać się festiwal Kanamara Matsuri, czyli "Festiwal Żelaznego Penisa". Co warto wiedzieć o mieście i organizowanych tam wydarzeniach?
Zjednoczone Emiraty Arabskie to państwo szejków znajdujące się na południowym zachodzie Półwyspu Arabskiego. Już na pierwszy rzut oka widać tu bogactwo i przepych, które na taką skalę rzadko można zobaczyć w europejskich miastach. Planujesz podróż do Emiratów, ale nie wiesz, co warto zobaczyć? Poznaj listę najciekawszych miejsc i atrakcji w kraju.
Inteligentne miasto, czyli smart city, to pomysł na lepsze i wygodniejsze życie w bardziej funkcjonalnej przestrzeni. Powstaje jako efekt odpowiedniego zarządzania, przy czynnej współpracy mieszkańców z administracją. W smart city szczególny nacisk kładzie się na bezpieczeństwo mieszkańców, sprawną komunikację, sprawniejsze załatwianie spraw w urzędach czy na działania zmierzające do rozwoju życia kulturalnego. Życie w inteligentnym mieście jest prostsze zarówno dla mieszkańców, jak i osób nim zarządzających.
Do niecodziennego zdarzenia doszło na lotnisku w Miami. Jedna z pasażerek niespodziewanie zaczęła rodzić. Salę porodową zastąpiła toaleta, a personel medyczny pracownicy terminala. Z ich pomocą na świat przyszła zdrowa dziewczynka.
Od 8 do 20 tysięcy sztuk - tyle przeciętna kobieta zużywa podpasek i tamponów w trakcie swojego życia. Dlatego wraz z ginekologiem Jackiem Tulimowskim przyjrzeliśmy się, czy faktycznie są tak niebezpieczne dla zdrowia, jak niektórzy twierdzą. Na co zwracać uwagę przy ich zakupie? Jak postępować w upalne dni? I czy faktycznie kubeczek menstruacyjny to złoty środek?
O zatruciach czadem najczęściej słyszy się zimą. Tymczasem ten bardzo niebezpieczny dla zdrowia i życia gaz może się uwalniać także latem. Jak to możliwe i co zrobić, aby nie doszło do tragedii?
Statystyki pokazują, że w naszym kraju rodzi się coraz mniej dzieci. Aby odwrócić ten trend i zachęcić Polaków do prokreacji, Ministerstwo Finansów, szykuje specjalne rozwiązanie. Zgodnie z nowym projektem rodziny wielodzietne mają być zwolnione z płacenia podatków.
Katarzyna Błoch w 2018 roku wzięła udział w 11. edycji programu "Mam Talent", w którym dotarła aż do finału. Wraz z pełnosprawnym partnerem tańczyła na wózku i zrobiła ogromne wrażenie na widzach. Ze względu na pandemię, by zapewnić sobie środki do życia, musiała się przebranżowić. Czy na dobre porzuciła swoją taneczną pasję? O tym opowiedziała w rozmowie z redaktorką mody serwisu dziendobry.tvn.pl, Sabiną Ziębą.
W starym spichlerzu powstał nietuzinkowy apartament. W programie "Nieoczywiste miejsca" emitowanym w stacji HGTV, Katarzyna Jaroszyńska wraz z architektem i pomysłodawcą projektu pokazała niezwykle klimatyczną przestrzeń w Toruniu. Ze względu na wyjątkowo niski sufit musiała być zaaranżowana tak, by maksymalnie wykorzystać całą powierzchnię.
Po opalaniu na skórze może pozostać nie tylko opalenizna. Zbyt częsta i długotrwała ekspozycja skóry na słońce może doprowadzić do pojawienia się na niej ciemnych plam. Przebarwienia powstają dosyć łatwo, ale ich pozbycie się to proces żmudny i trudny. Dlaczego powstają i jak można je usunąć?
Stare domy mają swój klimat. Kasia Jaroszyńska, prowadząca program HGTV, wybrała się na Mazury, gdzie podziwiała wnętrza ogromnego, ceglanego domu. Jak został odnowiony? Te rozwiązania robią wrażenie.
Pokój dla ucznia powinien mieć wyznaczone miejsce zarówno do nauki, jak i odpoczynku. Tylko jak to zrobić, gdy jedno pomieszczenie przeznaczone jest dla dwóch sióstr? Dla Krzysztofa Mirucia prowadzącego "Zgłoś remont" nie ma rzeczy niemożliwych.
Gwałtowne burze i ulewy przetaczają się przez Polskę. IMGW ostrzega, że to jeszcze nie koniec anomalii pogodowych. Warto więc zawczasu ubezpieczyć nieruchomości od wichur, huraganu i tornad. Jak to zrobić?
Na pozytywny wynik testu ciążowego wiele kobiet czeka z utęsknieniem. Nic dziwnego - to zwiastun spełnionych marzeń. Niestety, w przypadku kobiet, które zmagają się z nadwagą czy otyłością, często oznacza to początek problemów i nie tylko tych wynikających ze wskazań medycznych. Nieprzychylne spojrzenia, przytyki, złośliwe komentarze - to jedynie część nieprzyjemności, które spotykają kobiety plus size ze strony... lekarzy. Poznajcie wstrząsającą historię Kasi.
Korzystamy z usług fryzjerów czy manikiurzystek, bo chcemy o siebie zadbać i dobrze wyglądać. Problem pojawia się wtedy, gdy efekt zabiegu, który z założenia miał być upiększający rozczarowuje. Wiele kobiet wstydzi się przyznać, że są niezadowolone z usługi. Z kolei inne, gdy zgłaszają problem, słyszą, że taka panuje moda.
Adopcja psa czy kota to powinien być świadomy wybór. Mamy do czynienia z żywym stworzeniem, o które będziemy musieli się zatroszczyć. Technik weterynarii, dietetyczka i behawiorystka, Agnieszka Cholewiak-Góralczyk w rozmowie z redaktorką dziendobry.tvn.pl, Darią Pacańską, opowiedziała o tragicznych historiach zwierząt, które były zwracane.
Reporterka Dzień Dobry TVN, Aleksandra Rogowska, zdradziła jak wygląda jej praca. Wzruszające momenty, wielu inspirujących gości i brak nudy, to wszystko towarzyszy Oli na co dzień. Zobaczcie jak wyglądają kulisy pracy w telewizji.
Duży pokój na poddaszu to spełnienie marzeń wielu dzieci. To właśnie tam, na najwyższym piętrze domu, gdzie kończą się ściany, a zaczyna dach, można urządzać nieskończenie wiele zabaw. Dwie siostry, bohaterki odcinka programu "Zgłoś remont", przez lata cieszyły się, że wspólnie mieszkają w jednym pomieszczeniu. Jednak teraz, gdy nieco podrosły, chciałyby mieć trochę więcej prywatności.
Częścią Akademii Przyszłości są spotkania dzieci z osobami, które mogą je zainspirować i pokazać drogę do osiągnięcia sukcesu. Do tych ostatnich należą goście Dzień Dobry TVN: tancerka i aktorka Agnieszka Kaczorowska oraz himalaista Piotr Cieszewski. Na czym polega ich rola w Akademii? Jak spędzają czas z podopiecznymi?