Michał Rusinek, niestrudzony tropiciel tajemnic naszego języka, zabrał nas w niezwykłą podróż po polskich miejscowościach, odkrywając tajemnice ich nazw. Skąd wziął się Żyrardów, Ełk czy Swornegacie? Pochodzenie tych słów naprawdę zaskakuje.
Kobiet w boksie jest coraz więcej. Jedną z nich jest Justyna Żełobowska, była zawodniczka boksu olimpijskiego, a aktualnie trenerka. W studiu Dzień Dobry TVN opowiedziała o kobiecym obliczu tej dyscypliny sportu oraz przygotowała krótki trening.
Ukochane przez Polaków Tatry często okazują się śmiertelnie niebezpieczne. Nasz reporter, Tomasz Zubilewicz, udał się do Zakopanego, gdzie spotkał się z przedstawicielem Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, który poinstruował turystów przed wyjściem na szlak. Dodatkowo Tomasz Pyzałkaopowiedział o współpracy marki Skoda z TOPR-em.
Sklepowe półki uginają się od ilości rodzajów olejów. Klientowi, który nie zna się na rzeczy, trudno będzie podjąć dobrą decyzję. O tym jakie oleje wybrać, jakie mają właściwości oraz jak je przechowywać, porozmawialiśmy w studiu Dzień Dobry TVN z Mikołajem Reyem. - Wszystkim wydaje się, że najzdrowszy olej jest z oliwy z oliwek - jak najbardziej. Ale my mamy w Polsce swoje złoto - oleje lniany, rydzowy, rzepakowy czy z pestek dyni. To nasze podstawowe oleje - powiedział podróżnik kulinarny.
Sytuacja w Krośnie nie jest pierwszym przypadkiem bezmyślności osoby dorosłej, choć można mieć nadzieję, że dzięki nagłośnieniu sprawy, ostatnim. 35-latka mało tego, że zostawiła w nagrzanym samochodzie małe dzieci, to jeszcze miała pretensje do przechodniów, że postanowili interweniować.
Ostatnie półtora roku były wyjątkowo trudne. Nasz - dotąd niczym nieograniczany świat - skurczył się do czterech ścian pokoju. Niemal z dnia na dzień zostaliśmy odcięci od codziennych aktywności i spotkań z innymi ludźmi. Te trudne miesiące szczególnie mocno uderzyły w dzieci i młodzież. To właśnie na nich izolacja odcisnęła najsilniejsze piętno. Choć cierpią i nie potrafią sobie poradzić z emocjami, to często wstydzą się prosić o pomoc. Dlatego tak ważne jest, aby rodzic obserwował i rozmawiał ze swoim dzieckiem. A także wiedział, czym jest kryzys psychiczny, jak go rozpoznać i gdzie poszukać pomocy.
Prawie półtoraroczne doświadczenie pandemii i kolejnych lockdownów zmieniło nasze podejście do życia w wielu aspektach. Miesiące spędzone w domu i pracy zdalnej sprawiły, że zaczęliśmy się inaczej ubierać, stawiając przede wszystkim na wygodę. Wiele pań w związku z tym zrezygnowało z noszenia biustonosza. Okazuje się, że teraz nie chcą do niego wracać. Czy to dobry pomysł?
Styl urban jungle będzie idealny dla wszystkich miłośników roślinności, podróży i materiałów naturalnych. W "Pomysłowych projektach" udowodniła to Iwona Durka, która przygotowała stylową sypialnią dla Agaty.
Możliwość operowania dziecka, które znajduje się w łonie, jeszcze kilkanaście lat temu kojarzyło się z filmami science fiction. Na szczęście czasy się zmieniły, medycyna poszła do przodu i maleństwa, które niegdyś nie miały szans na przeżycie, dziś są leczone. Takich niemożliwych rzeczy dokonuje zespół lekarzy, którym kieruje prof. Mirosław Wielgoś, ginekolog-położnik, konsultant Krajowy w Dziedzinie Perinatologii. Na czym polega praca tych specjalistów i jak ratują oni życie najmniejszych – tych jeszcze nieurodzonych – pacjentów?
Czy czerwiec to dobry moment na nowe sadzonki? Ogrodnik przekonuje, że tak. Łukasz Skop pokazał, jak rozmnażać buraki, bukszpany, tuje, irysy i miętę. Co z tego wyrośnie? Przekonaj się o tym, korzystając z niezawodnych porad naszego eksperta.
Kilkanaście banków zapowiedziało przeprowadzenie prac technicznych w najbliższy weekend, czyli 12 i 13 czerwca. Dla klientów oznacza to spore utrudnienia. Jakich niedogodności można się spodziewać?
Beata i Miłosz Jaskólscy porzucili wielkomiejskie życie i przeprowadzili się na wieś. Małżeństwo zajęło się hodowlą owiec. Obecnie ich stado liczy ponad 60 sztuk. Jak sobie radzą? Dlaczego zdecydowali się na taki ruch? Dowiecie się tego z naszego reportażu.
Rozrzucone śmierci w lasach i na plażach odbierają chęć na to, by spędzić czas na łonie natury. W tym roku przy brzegu Jeziora Żywieckiego nagromadziło się mnóstwo odpadów, więc okoliczni mieszkańcy i uczniowie podstawówki postanowili wspólnie posprzątać zanieczyszczony teren. Zebrali ponad 125 worków śmieci.
Jego pasja, która zaczęła się jeszcze w dzieciństwie, dziś jest sposobem na życie. Sławomir Kotecki Mino interesuje się rzeźbiarstwem, a jego specjalnością są prace w drewnie. Tworzy deski do jeżdżenia, tzw. longboardy, ale wykonuje je z oryginalnego tworzywa - zużytych skrzynek po owocach, które znajduje na śmietnikach.
Wielu rodziców nie ma nic przeciwko temu, aby dzieci spały z nimi w jednym łóżku. Są jednak i tacy, którzy chętnie "wyprowadziliby" pociechy ze swojej sypialni. Jak to zrobić skutecznie, nie sprawiając przy tym maluchowi przykrości? O radę poprosiliśmy psycholog dziecięcą, Emilię Dziadosz.
"Hospicjum to umieralnia", "Jesteś złym synem, oddałeś matkę do hospicjum" – takie zdania niejednokrotnie padają z ust Polek i Polaków. Dorota Jasińska od lat uświadamia, że hospicjum jest miejscem, w którym toczy się życie, a pacjent znajduje się pod profesjonalną opieką. "Pacjent? Najchętniej powiedziałabym: domownik" – podkreśla kobieta o wielkim sercu.
Talerze z grafikami polskich projektantek podbijają serca europejskich kolekcjonerów. Projektantki ceramiki mogą wyżyć się artystycznie i przelać na talerz to, co im w duszy gra. Magdalena Pilaczyńska zaskakuje kolorem, Marta Kachniarz zabiera nas do świata bajkowych pasteli, zaś Kamila Majcher daje naczyniom drugie życie.
Przy Mierzei Wiślanej powstaje nowy kawałek Polski. Specjaliści budują tam sztuczną wyspę, na której mają zamieszkać ptaki. Kiedy prace się zakończą? Dowiecie się tego z naszego materiału.
Chaber bławatek to znana w całej Polsce roślina, którą wyróżniają właściwości lecznicze. Wyciąg z kwiatów chabru ma m.in. właściwości moczopędne, przeciwzapalne i stymuluje wydzielanie żółci. Chaber bławatek znalazł zastosowanie również w kosmetyce.
27-letnia Michalina Kupper kocha podróżować. Na swoim koncie ma wiele wyjazdów, ale to Bliski Wschód zdobył jej serce. Podczas wypraw nie tylko zwiedza, ale stara się też pomagać lokalnej ludności - w tym kobietom, które były niewolnicami seksualnymi. - Jeśli jest okazja, próbuję to wsparcie zorganizować - deklaruje.
"Asy Internetu" to program edukacyjny realizowany przez Fundację Szkoła z Klasą i Google, który pomaga dzieciom w świadomym i bezpiecznym odkrywaniu świata Internetu. Głównymi wartościami promowanymi w programie są: rozsądek, uważność, siła, życzliwość i odwaga. Więcej o tym projekcie powiedzieli w studiu Dzień Dobry TVN Natalia Sisik, Rafał Cieszyński oraz Iza Meyza.
Związki z dużą różnicą wieku w dawnych czasach były normą. Dziś zdania są podzielone, a takie pary znajdują zarówno zwolenników, jak i przeciwników swojej relacji. Czy to jednak ważne? Miłość jest miłością i nie powinien zważać na to wiek, wygląd czy pochodzenie. Niestety, w wielu przypadkach pojawiają się problemy związane z różnicą pokoleniową. Jak zatem rozpoznać, że nasz związek ma bądź nie ma przyszłości? Kiedy PESEL może okazać się problem nie do przejścia oraz jak radzić sobie z niewybrednymi komentarzami otoczenia? O tym postanowiłam porozmawiać z Katarzyną Kucewicz - psycholożką, psychoterapeutką, seksuolożką.
Przed nami sezon urlopowy, a co za tym idzie podróże i odkrywanie egzotycznych zakątków świata. Niestety wymarzone wakacje mogą nam jednak popsuć dolegliwości żołądkowo-jelitowe, które zwykle pojawiają się w najmniej oczekiwanym momencie. Dlatego w Dzień Dobry TVN zapytaliśmy Wandę Baltazę, dietetyk kliniczną, jak się przed nimi uchronić.
Niedawno media na całym świecie obiegła wiadomość, że misja pod dowództwem jednego z najwybitniejszych egiptologów na świecie odnalazła największe starożytne miasto. Teraz dr Zahi Hawass opowiedział o swoim odkryciu w Dzień Dobry TVN.
W dzisiejszych czasach zamawiamy, kupujemy i konsumujemy coraz więcej. Niestety w związku z tym zwiększa się zjawisko marnotrawienia żywności. Ile razy wyrzuciliście coś z lodówki, bo było już przeterminowane, nieświeże bądź niedobre? Świadome zakupy są kluczem do sukcesu, pomocna może być także nowa aplikacja, która za niewielką cenę pozwala nam zaopatrzyć się w posiłki na cały dzień i wesprzeć lokalne restauracje.
Mężczyźni postanowili na własną rękę wymierzyć kobietom sprawiedliwość. Na portalach randkowych posługują się skradzioną tożsamością i w ten sposób oszukują płeć przeciwną. Akcja zyskuje na popularności na portalu Wykop.pl.
Rywalizacja i porównywanie się do partnera, wpisane jest niemalże w każdy związek. Sztuką jest nie zazdrościć ukochanej osobie, a inspirować się jej osiągnięciami. W naszym studiu gościła Marzena Mawricz. Psycholożka i psychoterapeuta par zdradziła, czy rywalizacja w związku może być zdrowa. Poznaliśmy też Monikę i Wiktora Chabel - małżeństwo, które uczy, jak wspólnie cieszyć się sukcesem.
Katarzyna Bellingham jako jedyna Polka pracowała w ogrodach księcia Karola. Specjalnie dla Dzień Dobry TVN opowiedziała, jak trafiła na dwór brytyjskiej rodziny królewskiej i jakie panowały tam zwyczaje. Zdradziła też, jaki prywatnie jest syn Elżbiety II. Swoją służbę traktuje z należytym szacunkiem i darzy dużą sympatią.
Jacek i Iwona Bielscy są pasjonatami podróży na motocyklach. Odwiedzili nie tylko Europę, na jednośladach dotarli także do Afryki i Azji. Urodzeni optymiści. Gdziekolwiek się pojawią, budzą zainteresowanie lokalnych mieszkańców i turystów. Od kilku lat regularnie podróżują do Grecji, która stała się ich drugą ojczyzną.
Chrom to jeden ze śladowych pierwiastków, które są istotne dla właściwego funkcjonowania organizmu. Mikroelement ten znany jest głównie ze względu na swoje właściwości odchudzające, dlatego możesz spotkać go w składzie wielu środków wspomagających odchudzanie. Jaka jest poza tym rola chromu dla zdrowia człowieka i czym grozi niedobór tego związku?