Hesidating i bąbelkowanie, czyli problemy współczesnych singli. Dlaczego coraz więcej osób rezygnuje z randek?

Kobieta i mężczyzna w maseczkach ochronnych. Randki w czasach pandemii. Hesidating.
Randki w czasach pandemii
Źródło: filadendron/Getty Images
Globalna pandemia koronawirusa i związane z nią restrykcje znacząco ograniczyły możliwość nawiązywania nowych relacji. Organizacja romantycznej randki w ciekawym miejscu przysparza poszukującym miłości singlom nie lada problemów. Coraz więcej osób mierzy się także z poczuciem wzmożonej niechęci i obawami, które stanowią przeszkodę w budowaniu więzi z drugim człowiekiem. Zjawisko to określa się mianem hesidatingu. Zdaniem ekspertów, przybiera ono coraz większą skalę.

Hesidating - pandemiczny trend w randkowaniu

Pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 w rewolucyjny sposób zmieniła codzienność wielu ludzi. Za sprawą licznych obostrzeń, obowiązku zachowywania dystansu społecznego i zmian w systemie wykonywania obowiązków zawodowych, niejeden z nas musiał nauczyć się tworzyć swój plan dnia na zupełnie nowych zasadach. Trudno nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że globalny kryzys przyczynił się także do pogorszenia jakości życia towarzyskiego.

Nawiązywanie nowych znajomości coraz częściej wiąże się z przeszkodami, które zniechęcają samotne osoby do podejmowania decyzji o budowaniu związku. Planowanie pierwszej randki także nie budzi już tak pozytywnych emocji, jak dawniej. Problemy singli zdają się narastać z każdym kolejnym miesiącem trwania pandemii. Coraz więcej osób odczuwa niechęć na samą myśl o spotkaniu z potencjalnym kandydatem na partnera. Rezygnacja z poszukiwania miłości stała się już niejako trendem, który określa się mianem hesidatingu. Zjawisko to dotyczy obu płci i dla wielu z nas może stanowić poważną przeszkodę na drodze do osiągnięcia poczucia szczęścia.

Zobacz wideo: Masz nową parę! Czyli związek na jedno kliknięcie 

Anna Klimczewska
Masz nową parę! Czyli związek na jedno kliknięcie
Jak wygląda szukanie miłości w sieci?
Źródło: Dzień Dobry TVN

Hesidating i bąbelkowanie - problemy współczesnych singli

Pandemia i związane z nią społeczne niepokoje uderzają nie tylko w osoby żyjące w pojedynkę, jednak to właśnie ta grupa jest najbardziej narażona na poczucie osamotnienia podczas lockdownu. Niechęć do nawiązywania nowych znajomości potęguje ten problem. Zdaniem ekspertów, hesidating jest naturalną reakcją na współczesne realia. Co ciekawe, trend ten niesie za sobą inne, równie uciążliwe przeszkody, z którymi borykają się przede wszystkim single.

Bąbelkowanie to zjawisko, z którym muszą mierzyć się przede wszystkim osoby ściśle przestrzegające zasad reżimu sanitarnego oraz nakazu zachowywania dystansu społecznego. Pandemiczne obostrzenia zasiały w nas niepewność, dotyczącą przekraczania fizycznych granic drugiego człowieka. Czasem trudno nam ocenić, czy powinniśmy przywitać się z nieznajomym uściskiem dłoni czy też bezpiecznym skinieniem głowy. Dylemat ten często pojawia się na pierwszych randkach i dla wielu singli stanowi jeden z kluczowych argumentów przemawiających za rezygnacją z tego rodzaju spotkań.

Zobacz także:

Autor: Magdalena Brzezińska

Źródło: metro.co.uk

Źródło zdjęcia głównego: filadendron/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości