pierwsza randka

  pierwsza randka

  "Doskonale pamiętam ten moment".

  Seks na pierwszej randce to kolejny kontrowersyjny temat. Niezwykle mocno ugruntowane przekonania społeczne wciąż powodują u wielu kobiet wątpliwości, czy pierwsza randka zakończona w łóżku z nowo poznaną osobą to dobry pomysł, a jeśli nie pierwsza to która? Czy istnieje łóżkowy savoir-vivre?

  Pierwszej randce zwykle towarzyszą motyle w brzuchu, lekkie podekscytowanie i nutka niewiadomej. Zastanawiamy się, co się wydarzy, jak to spotkanie się potoczy. Jednak nawet najmilszą rozmowę czy niewinny flirt może w jednej sekundzie zrujnować nieoczekiwane zachowanie tej drugiej osoby. Wtedy w głowie pojawia się myśl: "O nie, drugiej randki nie będzie".

  Globalna pandemia koronawirusa i związane z nią restrykcje znacząco ograniczyły możliwość nawiązywania nowych relacji. Organizacja romantycznej randki w ciekawym miejscu przysparza poszukującym miłości singlom nie lada problemów. Coraz więcej osób mierzy się także z poczuciem wzmożonej niechęci i obawami, które stanowią przeszkodę w budowaniu więzi z drugim człowiekiem. Zjawisko to określa się mianem hesidatingu. Zdaniem ekspertów, przybiera ono coraz większą skalę.

  Chociaż nie istnieje jedna sprawdzona metoda na to, jak zaprosić dziewczynę na randkę, aby nie odmówiła, zawsze można zwiększyć swoje szanse na odpowiedź pozytywną. Znaczenie ma nie tylko to, gdzie się zaprosi wybrankę, lecz także sposób, w jaki się to zrobi.

  Anita Werner i Michał Kołodziejczyk są parą od 2018 roku. Połączyły ich wspólne zainteresowania i praca. Ona jest dziennikarką "Faktów" TVN i TVN24, a on dyrektorem redakcji Canal+ Sport. Teraz postanowili opowiedzieć o pierwszym spotkaniu. Nie była to miłość od pierwszego wejrzenia...

  Podczas pierwszej randki chcemy pokazać się z jak najlepszej strony i właśnie to ciśnienie często nas paraliżuje. Konsekwencją tego pierwsza randka okazuje się być tą ostatnią. Co zatem zrobić, aby tak się nie stało? Czy przed spotkaniem warto projektować własne oczekiwania wobec drugiej osoby? Jakich tematów nie należy poruszać podczas pierwszej randki? W Dzień Dobry TVN gościliśmy psycholog Paulinę Biernat oraz specjalistę do spraw relacji damsko-męskich Grzegorza Kordka. Kto był odpowiedzialny za katastrofalną randkę Marcina Prokopa?

  Od pierwszej randki wiele zależy. Jeśli dobrze wypadnie, jest szansa, że para będzie chciała się spotkać kolejny raz. Jak zatem powinna wyglądać pierwsza randka? O tym goście Dzień Dobry TVN: Miss Polonia Marcelina Zawadzka, modelka Sara Faraj i psycholog Maria Rotkiel. Zapytaliśmy również panie, czego współczesne kobiety oczekują od mężczyzn?