Ostatni dzień na złożenie wniosku o wypłatę 300 zł w ramach programu "Dobry Start"

Aktualizacja:
Autor:
Diana
Ryściuk
Źródło:
PAP
pieniądze

Jak poinformował Zakład Ubezpieczeń Społecznych, tylko do wtorku 30 listopada można składać wnioski o wypłatę szkolnej wyprawki w wysokości 300 zł w ramach programu "Dobry Start". Wniosek o świadczenie należy złożyć przez Internet.

"Dobry Start" - do kiedy można złożyć wniosek o "300 plus"?

W komunikacie przekazanym PAP wyjaśniono, kto może liczyć na dodatkowe 300 zł. Świadczenie w ramach programu "Dobry Start" przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia lub 24 lat w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami. Wnioski o wypłatę świadczenia w 2021 roku można było składać od 1 lipca. Termin końcowy to 30 listopada.

- W tym roku wniosek o świadczenie można złożyć wyłącznie drogą elektroniczną – za pomocą portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia - zaznaczono w komunikacie.

Nowe świadczenie opiekuńcze od 2022 roku
Nowe świadczenie opiekuńcze od 2022 roku Jakie świadczenia rodzinne będą przysługiwać Polakom w 2022 roku? Źródło: Dzień Dobry TVN

Świadczenie z programu "Dobry Start" wypłacane jest wyłącznie na rachunek bankowy.

Według danych ZUS w ramach programu "Dobry Start" wypłacono już blisko 1,3 mld zł na 4,3 mln dzieci.

Zakładu Ubezpieczeń Społecznych od samego początku bardzo sprawnie obsługuje to nowe zadanie. Zainteresowanie rządowym programem "Dobry start" jest bardzo duże. Przyjmowanie i obsługa wniosków od samego początku działa bez zakłóceń. (...) Zdecydowana większość wniosków została obsłużonych przez automat. Pozwoliło to na odciążenie pracowników. Większość osób złożyła już wniosek

Każda osoba, która złoży wniosek o świadczenie z programu "Dobry Start" (także przez bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia), znajdzie wszystkie informacje na temat tego wniosku i jego obsługi na portalu PUE ZUS - w tym status obsługi wniosku, szczegółowe informacje o świadczeniu itd.

Na portalu PUE ZUS znajdzie się też cała korespondencja z zakładem w sprawie wniosku o świadczenie: wezwanie do uzupełnienia wniosku lub załączników, informacja o przyznaniu świadczenia, decyzja odmawiająca przyznania świadczenia.

Zobacz także:

Autor:Diana Ryściuk

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: iStockphoto

Pozostałe wiadomości