Materiał promocyjny

Edukacja poprzez zabawę. Układanki i gry, które mobilizują dziecko do nauki

Zabawki edukacyjne dla dzieci
Źródło: Dzień Dobry TVN
Wiedzę najlepiej przekazywać dzieciom przez zabawę. Na rynku dostępne są m.in. gry i układanki, które nie tylko sprawią przyjemność dziecku, ale także zmobilizują je do nauki liczenia czy alfabetu.

Jak uczyć przez zabawę?

Zabawa dla dzieci jest naturalnym stanem. Dlatego warto wykorzystać ten czas, żeby nasze pociechy poznawały, doświadczały, eksperymentowały i po prostu uczyły się.

- Jest to wspaniały sposób na rozwijanie różnych umiejętności i różnych kompetencji - powiedziała psycholog, Lena Kołek.

Psycholog pokazała puzzle, które można nie tylko ułożyć. Dołączono do nich literki, z których można tworzyć proste wyrazy, a także uczyć się nazywać zwierzęta, które są narysowane na poszczególnych puzzlach.

Dzieci chętnie uczą się poprzez zabawę

Dzieci chętnie chłoną wiedzę w trakcie zabawy, dlatego można również wybrać gry z mapami, uczące liczyć. W instrukcjach dołączonych do takich zabawek jest mnóstwo pomysłów jak je wykorzystać. Psycholog Lena Kołek pokazała jedną z nich, w której było aż 31 sposobów.

- Uczymy się nie tylko z sukcesów, ale także błędy uczą nas wyciągania wniosków i możemy się bawić w nieskończoność. Aż do skutku - podsumowała psycholog, Lena Kołek.

Zobacz także:

Autor: Daria Pacańska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Materiał promocyjny
podziel się:

Pozostałe wiadomości