Świat

Tokio – co warto zobaczyć w stolicy Japonii? Ciekawe miejsca i atrakcje turystyczne

Świat

Aktualizacja:
Kobieta na zatłoczonej ulicy w Tokio

Tokio to nie tylko stolica Japonii i jej najbardziej zaludnione miasto, ale również największy obszar metropolitalny na całym świecie. Nic dziwnego, że co roku odwiedza je masa turystów z całego świata. Na zwiedzanie Tokio warto przeznaczyć około kilkunastu dni, które pozwolą zwiedzić chociaż część najciekawszych atrakcji turystycznych.

Japońskie miasta bardzo różnią się od europejskich. Tokio to zupełnie inna kultura, architektura i atrakcje turystyczne. Wybierając się do ogromnej metropolii, jaką jest stolica Japonii, warto odpowiednio wcześnie przygotować sobie plan wycieczki i wybrać punkty, które koniecznie chce się zobaczyć. W przeciwnym przypadku bardzo łatwo zgubić się w gąszczu nowoczesnych atrakcji i przegapić to, co naprawdę zasługuje na uwagę i sprawia, że Tokio jest tak wyjątkowym miejscem. Poznaj ciekawostki o Tokio i dowiedz się, co warto zobaczyć, przyjeżdżając do największego miasta w Japonii.

Tokio – ciekawostki o stolicy Japonii

  1. 1Nazwa stolicy Japonii nie wywołuje żadnych skojarzeń wśród obcokrajowców. W języku japońskim natomiast słowo Tōkyō oznacza wschodnią stolicę.
  2. 2Niewiele osób wie, że to właśnie w stolicy Japonii znajduje się jeden z największych targów rybnych na świecie. Tsukiji należy do jednej z głównych atrakcji dla turystów.
  3. 3Podczas II wojny światowej, w 1945 roku w stolicy Japonii uległo zniszczeniu ponad 250 tysięcy budynków. W wyniku bombardowania amerykańskich samolotów zginęło około 200 tysięcy mieszkańców miasta.
  4. 4Dzielnica Tokio, Harajuku, słynie z połączenia różnorodnych stylów, nie tylko wśród zamieszkujących ją ludzi, ale również ze względu na charakter budynków. Przez mieszkańców nazywana jest stolicą alternatywnej mody.
  5. 5W Tokio obowiązuje ruch lewostronny.
  6. 6Stolica Japonii znana jest z najdroższych na świecie restauracji, które rozpoznawalne są na całym świecie.

Ciekawe miejsca w Tokio – co warto zobaczyć?

Nawet sam spacer po tokijskim centrum może być niezapomnianym przeżyciem dla Europejczyków, których kultura całkowicie różni się od japońskiej. Nie da się ukryć, że Tokio to miasto całkowicie nowoczesne, z zupełnie inną architekturą i klimatem. Co warto zobaczyć po przyjeździe do miasta?

Pałac Cesarski i ogrody japońskie

To ciekawe miejsca na mapie Tokio. Współczesny budynek Pałacu Cesarskiego powstał w latach 60. XX wieku. Znajduje się w tokijskiej dzielnicy Chiyoda. Jest siedzibą cesarza Japonii. Choć wstęp do pałacu jest dość utrudniony, a wycieczki z przewodnikiem po jego wnętrzu organizowane są wyłącznie dwa razy w roku, to przyjeżdżając do Tokio warto udać się przynajmniej na teren kompleksu pałacowego. Oprócz głównego budynku, znajduje się tam również wiele parków, Muzeum Zbiorów Cesarskich, Sala Koncertowa oraz Most Podwójny. Wszystkie te zabytki są warte uwagi, a kontakt z przyrodą i możliwość spaceru są świetnym rozwiązaniem w ramach odpoczynku po kilkugodzinnym zwiedzaniu.

Tsukiji Market, czyli targ rybny w Tokio

Obowiązkowy punkt podróży do Tokio to największy targ rybny na świecie. Żeby dowiedzieć się i zobaczyć jak najwięcej, na miejsce trzeba udać się wcześnie rano. O godzinie 6.00 odbywają się tam żywe aukcje tuńczyka, w których biorą udział nie tylko miejscowi, ale również turyści.

To prawdziwy raj także dla miłośników owoców morza. Można kupić drobne przekąski na stoiskach i straganach albo udać się do pobliskich knajpek. To świetny sposób na zapoznanie się z tradycyjną kuchnią japońską i otworzenie się na nowe smaki, mniej typowe dla Europy.

Ogrody Hamarikyu

Choć kompleks parkowy znajduje się blisko ścisłego centrum miasta, to jest to miejsce idealne na podziwianie pięknych widoków, spacery i relaks. W ogrodach Hamarikyu turyści mogą podziwiać atrakcyjne gatunki roślin, pięknie kwitnące kwiaty oraz zioła, a w chłodniejszych miesiącach – zachwycić się różnobarwnymi drzewami. To właśnie w jednym z ogrodów znajduje się najstarsze drzewo w Tokio, które nie uległo zniszczeniu podczas wojen i bombardowań, 300-letnia sosna.

Tokyo Skytree

Tokyo Skytree to najwyższa wieża na świecie, mająca 634 metry wysokości. Jest wykorzystywana jako wieża telewizyjna, dla turystów zaś to świetny punkt widokowy. Wjazd na górę wieży jest płatny, ale widok i wrażenia niezapomniane. Ktoś, kto chce zobaczyć Tokio z perspektywy lotu ptaka, bezwzględnie powinien udać się do Tokyo Skytree.

Edo-Tokyo Museum

Jedno z najciekawszych turystycznych miejsc w Tokio. To muzeum, w którym można znaleźć zabytki i wystawy dotyczące stolicy Japonii i jej historii.

Świątynia Sensō-ji

To najstarszy budynek sakralny w Tokio. Został wybudowany w 645 roku dla bogini Kannon. Wstęp jest całkowicie bezpłatny, warto więc udać się do środka świątyni, żeby przyjrzeć się architekturze i stylowi. Oprócz tego za niewielką opłatą można otrzymać wróżbę dotyczącą przyszłości.

Hanayashiki

To najstarszy park rozrywki w Japonii, w którym znajduje się również najstarsza działająca kolejka górska. W ramach jednego biletu można skorzystać z wielu atrakcji znajdujących się w parku. Miejsce jest często odwiedzane przez turystów.

Zobacz także:

Bazylika św. Piotra – zwiedzanie wnętrza i podziemi

Co warto zobaczyć w Kairze? Zwiedzanie stolicy Egiptu

Zobacz wideo: Azja po polsku

Autor: Adrian Adamczyk

Pozostałe wiadomości