japonia

  japonia

  Fukuoka jest największym japońskim miastem znajdującym się na wyspie Kiusiu. Zachwyca swoją nowoczesnością, jest ważnym miejscem spotkań japońskich i europejskich przedstawicieli największych firm na świecie. Turystów przyciąga do Fukuoki obecność wielu plaż oraz oryginalnych parków, których nie można znaleźć nigdzie indziej. Wybierasz się do Fukuoki, ale nie wiesz co warto zwiedzić i jakie atrakcje oferuje miasto?

  Wizyta w Kraju Kwitnącej Wiśni to wspaniałe przeżycie i niezapomniana przygoda. Przed wyjazdem warto zgromadzić potrzebne informacje, tak, aby podróż przebiegła bez zbędnych komplikacji i stresu. Wiza do Japonii nie jest wymagana w każdym przypadku, jednakże należy zapoznać się z ograniczeniami czasowymi i obowiązującymi przepisami w tym zakresie.

  Choć Nara nie należy do typowo turystycznych miejsc Japonii, warto wybrać się do tego miasta przynajmniej na kilka dni, jeśli zwiedzamy znajdujące się niedaleko Kioto. Bez problemu można dostać się tam pociągiem. Głównymi atrakcjami dla odwiedzających są buddyjskie świątynie, chramy oraz parki. Gdzie warto udać się po przyjeździe do Nary?

  Saitama to stolica prefektury o tej samej nazwie, znajduje się na wyspie Honsiu. Miasto powstało bardzo niedawno. Saitama została założona 1 maja 2001 roku z połączenia trzech mniejszych miejscowości Urawy, Yono i Omiryi. Dwa lata później została oficjalnie uznana za miasto. 1 kwietnia 2005 r. w jej obszar włączone zostało miasto Iwatsuki i od tego dnia Saitama liczy 10 dzielnic. Saitama graniczy z Tokio, do którego dojazd pociągiem zajmuje pół godziny, dlatego często nazywana jest sypialnią japońskiej stolicy.

  Kendama to japońska gra zręcznościowa dla dzieci, jak i dla dorosłych. Na czym polega? Czy trzeba mieć jakieś predyspozycje, aby zacząć w nią grać? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Kacprem Gąsiorem wicemistrzem Polski w kendamie oraz Mateuszem Rudnym, mistrzem Polski w kendamie.

  Japonia kojarzy się głównie z wielkimi miastami. Panuje w nich dużych ruch i niesamowity ścisk. Zupełnym przeciwieństwem tego obrazu jest Takayama – miasto położone na wyspie Honsiu, w północnej części prefektury Gifu. Znajduje się ono wysoko w górach, dzięki czemu jest prawdziwą oazą spokoju. W Takayama na co dzień żyje około 90 tys. mieszkańców. Pierwsze wzmianki o osadzie, która założona została na potrzeby zamku Kanamori, pochodzą z XVI wieku.

  Wizyta w Kraju Kwitnącej Wiśni to wspaniałe przeżycie i niezapomniana przygoda. Przed wyjazdem warto zgromadzić potrzebne informacje, tak aby podróż przebiegła bez zbędnych komplikacji i stresu. Wiza do Japonii nie jest wymagana w każdym przypadku, jednakże należy zapoznać się z ograniczeniami czasowymi i obowiązującymi przepisami w tym zakresie.

  Ceny towarów, usług i mediów rosną najszybciej od 20 lat, więc coraz więcej osób poszukuje sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy. W Japonii od dawna praktykowana jest metoda oszczędzania zwana kakebo. Na czym polega?

  Nikkō jest niewielkim miastem położonym na wyspie Honsiu. To górska miejscowość, która oprócz wielu pięknych widoków i oryginalnych krajobrazów ma do zaoferowania turystom znacznie więcej. W Nikkō znajduje się sporo zabytków, a jeden z nich figuruje nawet na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Sprawdź, co warto zobaczyć podczas zwiedzania miasteczka.

  Hotel kapsułowy to tania alternatywa dla klasycznego noclegu. Założeniem takiego miejsca jest pomieszczenie jak największej liczby gości na niewielkiej przestrzeni. Pierwsze hotele kapsułowe powstały w Japonii. Takie noclegi o zróżnicowanym standardzie są współcześnie bardzo popularne na terenie całej Azji.

  Ryba fugu, nazy­wana rów­nież roz­dymką, jest bar­dzo intry­gu­ją­cym zwie­rzę­ciem. W chwili zagro­że­nia nabiera do swo­jego ciała sporą ilość wody i zamie­nia się w naje­żoną kol­cami kulkę. Jed­nak nie z tego powodu jest znana od lat Japoń­czy­kom. Swoją sławę zawdzię­cza wyjąt­ko­wemu sma­kowi oraz temu, że nie­od­po­wied­nio przy­rzą­dzona staje się śmier­telną tru­ci­zną, ze względu na tok­syny zawarte w swoim wnę­trzu. 

  Tokio to nie tylko stolica Japonii i jej najbardziej zaludnione miasto, ale również największy obszar metropolitalny na całym świecie. Nic dziwnego, że co roku odwiedza je masa turystów z całego świata. Na zwiedzanie Tokio warto przeznaczyć około kilkunastu dni, które pozwolą zwiedzić chociaż część najciekawszych atrakcji turystycznych.

  Yoko Nishimura, matka i gospodyni domowa, została jedną z laureatek konkursu, który ma przybliżyć sportowcom olimpijskim smaki Japonii. 59-latka przyznała, że po zgłoszeniu swojej kandydatury, zapomniała, że wzięła udział w rywalizacji. Jej potrawa z łososiem i kurczakiem wkrótce zagości na talerzach olimpijczyków.

  Ramen to pochodząca z Japonii, bardzo prosta w przyrządzeniu potrawa. Jest również niedroga, a możliwość dodania do niej różnych składników sprawia, że trafia w gusta kulinarne wielu smakoszy. Być może dlatego potrawa ta zrobiła tak wielką furorę na całym świecie, a szczególnie w Ameryce?

  Wybierając się do Japonii, warto przynajmniej na jeden dzień pojechać do Kawasaki, przemysłowego miasta położonego blisko Tokio i Jokohamy. Turyści mogą zwiedzić kilka muzeów i fabryk, ale największą atrakcją może okazać się festiwal Kanamara Matsuri, czyli "Festiwal Żelaznego Penisa". Co warto wiedzieć o mieście i organizowanych tam wydarzeniach?

  Najbardziej wysunięta na północ wyspa, na której znajdziemy aktywne wulkany z gorącą lawą i na której panują mroźne, wprost syberyjskie temperatury, może okazać się miejscem na niezapomnianą przygodę. Wystarczy odpowiednio zaplanować podróż i sprawdzić, jakie atrakcje turystyczne oferuje Hokkaido. Jest w czym wybierać – zarówno latem, jak i zimą.

  Honsiu jest jedną z wysp Japonii, na której od wieków znajdują się najważniejsze instytucje państwowe. Na Honsiu leżą miasta stołeczne cesarstwa, zarówno historyczne, takie jak Kioto, jak obecne – Tokio. Przyjezdni mogą zobaczyć całą plejadę atrakcji w postaci pięknych, historycznych miast lub majestatycznych widoków, na przykład wciąż aktywnego na Honsiu wulkanu Fuji.

  Japońska wyspa Okinawa to miejsce, gdzie żyje najwięcej na świecie stulatków. Pomimo swojego zaawansowanego wielu staruszkowie nie tracą radości życia. Jak mówią, ich sekretem jest "ikigai", czyli zadowolenie płynące z bycia stale zajętym. Czym jest ta filozofia? Jak ją wprowadzić do swojej codzienności? Które z jej elementów przydadzą się zwłaszcza teraz, w czasie pandemii? W Międzynarodowym Dniu Szczęścia wyjaśnił to Hector García i Francesc Miralles, autorzy książki "Ikigai. Japoński sekret długiego i szczęśliwego życia".

  W Japonii, czyli jednym z najbardziej nowoczesnych krajów świata, coraz więcej osób rezygnuje z seksu. Wpływa to nie tylko na relacje międzyludzkie, ale także przekłada się na niż demograficzny. O tym, jak pod tym kątem wygląda sytuacja w Kraju Kwitnącej Wiśni, a jak nad Wisłą, opowiedzieli w Dzień Dobry TVN Marek Gajewski, Polak mieszkający od 15 lat w Japonii oraz Robert Kowalczyk, seksuolog.