japonia

  japonia

  Yumiko i Daniel Gajewscy spędzają życie w podróży - objeżdżając Polskę, prowadzą warsztaty przybliżające realia kultury Kraju Kwitnącej Wiśni.

  W Kanazawie można wypocząć i się rozerwać. Wielcy smakosze docenią tamtejszą kuchnię, a fani wspinaczki zachwycą się Alpami Japońskimi.

  Monika Tatiana Idzikowska jak nikt wkłada emocje w projektowanie ubrań. Na czym polega metoda shibori?

  "Wbudowaliśmy w to miejsce prawie 50 tysięcy ton kamienia".

  Maturzystka przerwała szkołę, by na dwa miesiące przyjechać do Polski. O tym, jak zorganizowała podróż na inny kontynent, opowiedziała w studiu Dzień Dobry TVN.

  Skąd wziął się ten irracjonalny trend? Czy jest on bezpieczny? Na te pytania w studiu Dzień Dobry TVN odpowiedział lekarz dentysta Tomasz Kupryś.

  Pewnego dnia Michał zdecydował się wyjechać i spróbować życia w Kraju Kwitnącej Wiśni.

  Kamakura to jedno z najczęściej odwiedzanych miast Japonii, głównie ze względu na Buddę Amidy i bambusowy ogród wokół świątyni.

  Jedną z największych metropolii Japonii jest Nagoja, która status miasta posiada od 1889 roku. Charakterystyczne miejsca japońskiej Nagoi to Central Towers, centrum handlowe Oasis 21 i wieża telewizyjna Nagoja.

  Ile miała lat?

  Ninjutsu to nie tylko japońska technika walki, ale także sztuka bycia, przetrwania, dążenie do ciągłego rozwoju zarówno fizycznego, jak i duchowego. Przez długi czas osoby używające ninjutsu postrzegane były jako zabójcy i szpiedzy, ponieważ ich działanie utożsamiane było z podstępem i zaskoczeniem. Ninjutsu stworzone zostało jako zbiór metod służących przetrwaniu w niebezpiecznych rejonach Japonii. Obecnie istnieje wiele szkół nauczających ninjutsu.

  Jak powstają jego projekty? Opowiedział o tym w Dzień Dobry TVN.

  W japońskiej Hiroszimie turyści mogą poznać historię wybuchu bomby atomowej. Sprawdź, co warto zwiedzić w tym mieście.

  Co je najbardziej zdziwiło w życiu zagranicą?

  Patrycja Yamaguchi od 20 lat mieszka w Japonii. Na co dzień pracuje jako licencjonowany przewodnik, odkrywający przed turystami piękno tamtejszej kultury i zabytków. Co sprawiło, że Polka doskonale odnalazła się w kraju kwitnącej wiśni i związała z nim swoją przyszłość?

  "Do szkoły dostawałam bento i japońskie posiłki".

  O tym rozmawialiśmy z dietetyczką Joanną Nowacką.

  Japońscy naukowcy testują na myszach szczepionkę, której celem jest wyeliminowanie komórek odpowiedzialnych za starzenie się organizmu. Jeśli próby się powiodą, może być to milowy krok w leczeniu cukrzycy, osteoporozy i chorób stawów. Pierwsze wyniki są obiecujące.

  Odaiba to bardzo popularna handlowo-rozrywkowa dzielnica Tokio. Jest to sztuczna wyspa zbudowana w XIX wieku na Zatoce Tokijskiej. Początkowo miała funkcję obronną, znajdował się na niej fort wyposażony w baterię armat. Odaiba była głównym punktem obrony przed atakiem z morza na japońską stolicę.

  Osaka to bardzo zróżnicowane miasto w Japonii, w którym warto odwiedzić parki, budowle i restauracje. Zamek Ōsaka to jedna z największych atrakcji tego miasta. Jest symbolem Osaki, licznie odwiedzanym przez turystów i mieszkańców. Co jeszcze warto tam odwiedzić?

  Gwałtowny spadek zakażeń w Japonii.

  Fukuoka jest największym japońskim miastem znajdującym się na wyspie Kiusiu. Zachwyca swoją nowoczesnością, jest ważnym miejscem spotkań japońskich i europejskich przedstawicieli największych firm na świecie. Turystów przyciąga do Fukuoki obecność wielu plaż oraz oryginalnych parków, których nie można znaleźć nigdzie indziej. Wybierasz się do Fukuoki, ale nie wiesz co warto zwiedzić i jakie atrakcje oferuje miasto?

  Wizyta w Kraju Kwitnącej Wiśni to wspaniałe przeżycie i niezapomniana przygoda. Przed wyjazdem warto zgromadzić potrzebne informacje, tak, aby podróż przebiegła bez zbędnych komplikacji i stresu. Wiza do Japonii nie jest wymagana w każdym przypadku, jednakże należy zapoznać się z ograniczeniami czasowymi i obowiązującymi przepisami w tym zakresie.

  "Zakochałam się w tym kroju, fasonie i formie"

  Choć Nara nie należy do typowo turystycznych miejsc Japonii, warto wybrać się do tego miasta przynajmniej na kilka dni, jeśli zwiedzamy znajdujące się niedaleko Kioto. Bez problemu można dostać się tam pociągiem. Głównymi atrakcjami dla odwiedzających są buddyjskie świątynie, chramy oraz parki. Gdzie warto udać się po przyjeździe do Nary?

  Saitama to stolica prefektury o tej samej nazwie, znajduje się na wyspie Honsiu. Miasto powstało bardzo niedawno. Saitama została założona 1 maja 2001 roku z połączenia trzech mniejszych miejscowości Urawy, Yono i Omiryi. Dwa lata później została oficjalnie uznana za miasto. 1 kwietnia 2005 r. w jej obszar włączone zostało miasto Iwatsuki i od tego dnia Saitama liczy 10 dzielnic. Saitama graniczy z Tokio, do którego dojazd pociągiem zajmuje pół godziny, dlatego często nazywana jest sypialnią japońskiej stolicy.

  Księżniczka Mako poślubiła człowieka z gminu.

  Kendama to japońska gra zręcznościowa dla dzieci, jak i dla dorosłych. Na czym polega? Czy trzeba mieć jakieś predyspozycje, aby zacząć w nią grać? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Kacprem Gąsiorem wicemistrzem Polski w kendamie oraz Mateuszem Rudnym, mistrzem Polski w kendamie.

  Japonia kojarzy się głównie z wielkimi miastami. Panuje w nich dużych ruch i niesamowity ścisk. Zupełnym przeciwieństwem tego obrazu jest Takayama – miasto położone na wyspie Honsiu, w północnej części prefektury Gifu. Znajduje się ono wysoko w górach, dzięki czemu jest prawdziwą oazą spokoju. W Takayama na co dzień żyje około 90 tys. mieszkańców. Pierwsze wzmianki o osadzie, która założona została na potrzeby zamku Kanamori, pochodzą z XVI wieku.

  Wizyta w Kraju Kwitnącej Wiśni to wspaniałe przeżycie i niezapomniana przygoda. Przed wyjazdem warto zgromadzić potrzebne informacje, tak aby podróż przebiegła bez zbędnych komplikacji i stresu. Wiza do Japonii nie jest wymagana w każdym przypadku, jednakże należy zapoznać się z ograniczeniami czasowymi i obowiązującymi przepisami w tym zakresie.