turystyka

  turystyka

  Jeśli wybierasz się na wakacje do Indonezji, jednym z ciekawszych miejsc jest wyspa Sumatra. Mówi się, że jest to kraina dzikich zwierząt. Nic dziwnego, na wyspie żyją różnorodne gatunki fauny oraz flory. Zobacz, co warto zobaczyć na wyspie Sumatra.

  Dawna Gujana Brytyjska jest obecnie niezależnym państwem o nazwie Gujana. W przeszłości obszar ten był zajęty przez Wielką Brytanię i pozostawał w jej posiadaniu w XIX i XX wieku. Jaka jest historia tej byłej kolonii brytyjskiej?

  Nowy Sącz położony jest w Kotlinie Sądeckiej, w widłach rzek Dunajec i Kamienica Nawojowska, u podnóża masywów górskich – Beskidu Sądeckiego, Beskidu Wyspowego i Beskidu Niskiego. To powoduje, że Nowy Sącz oferuje wiele atrakcji przyrodniczych, choć warto też zapoznać się z zabytkami.

  Bazylika św. Franciszka mieści się w Asyżu, włoskiej miejscowości w regionie Umbria, w której narodził się święty Franciszek. Tu również został pochowany. Z uwagi na swoją wartość historyczną cała miejscowość została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

  Osijek położony jest niedaleko dwóch granic – węgierskiej oraz serbskiej. Nie jest to typowo turystyczne miasto, za to stanowi jeden z ważniejszych ośrodków przemysłowych Chorwacji. Jego ciekawa historia sprawa jednak, że warto tutaj zajrzeć choćby po drodze do Bośni i Hercegowiny.

  Dhaka to tętniąca życiem stolica Bangladeszu, w której turyści mogą wybrać się w niezapomnianą podróż po orientalnych smakach, zapachach i niecodziennych widokach. Dhaka jest miastem kontrastów, wielu kultur, religii i obyczajów. Dlaczego warto tam pojechać? Sprawdź niezbędnik turysty po kolorowym mieście Bangladeszu. Co zjeść, co warto zobaczyć i czym się poruszać?

  Katowice wielu osobom w dalszym ciągu kojarzą się wyłącznie z kopalniami, kiepską jakością powietrza i legendarną halą widowiskowo-sportową Spodek. Nie wszyscy jednak wiedzą, że na przestrzeni lat miasto mocno się rozwinęło i obecnie Katowice kuszą dobrze rozwiniętą bazą hotelową i ciekawymi atrakcjami turystycznymi. Odwiedzenie tego rejonu Polski w szczególności można polecić osobom lubiącym zwiedzanie i aktywny wypoczynek.

  Estonia to państwo położone w północnej części Europy, nad Morzem Bałtyckim. Jest członkiem struktur Unii Europejskiej i NATO. Od południa graniczy z Łotwą, od wschodu z Rosją oraz z Finlandią przez Zatokę Fińską. Jest stosunkowo młodym państwem, które powstało po I wojnie światowej.

  Włocławek to jedno z najstarszych polskich miast i jednocześnie historyczna stolica Kujaw. Leży nad Wisłą i jest otoczone rozległymi lasami. Oprócz licznych ścieżek spacerowych znajduje się tu wiele historycznych obiektów. Dowiedz się więcej o atrakcjach Włocławka.

  To największe miasto w Austrii jest jedną z ulubionych stolic w Europie. Corocznie przybywa do niego mnóstwo osób z całego świata, a wiele z nich wraz ze swymi pociechami. Okazuje się bowiem, że Wiedeń oferuje imponująco dużo atrakcji dla dzieci i na pewno nie pozwoli im na wakacyjną nudę.

  San Jose jest jednym z czterech największych miast Kalifornii. Nazwa miasta w języku hiszpańskim oznacza świętego Józefa. San Jose zostało założone przez Hiszpanów, którzy byli pierwszymi kolonizatorami Kalifornii. Jak wygląda historia i jakie są atrakcje w San Jose?

  Aby znaleźć się w Burgas, trzeba dotrzeć na południowy wschód Bułgarii nad Zatokę Burgaską, będącą częścią Morza Czarnego. Miasto jest pięknie usytuowane – z jednej strony jest Zatoka Burgaska, a Burgas otoczone jest trzema jeziorami: Mandreńskim, Atanasowskim i Burgaskim. Dzięki temu miasto jest obecnie centrum wypoczynkowym w Bułgarii i rocznie odwiedza je wiele tysięcy turystów. 

  Grecja to popularny punkt na mapie wakacyjnych podróży, nie bez powodu tak często wybierany przez polskich turystów. Największym zainteresowaniem w tym rejonie cieszą się bez wątpienia malownicze wyspy, słynące z piaszczystych plaż i wyjątkowej architektury. Tymczasem kontynentalna część pradawnej Hellady może być równie atrakcyjna dla odwiedzających ją urlopowiczów, przekonał się o tym Michał Cessanis.

  Zamek królewski w Windsorze – największy zamek w Wielkiej Brytanii, a przy tym najdłużej zamieszkiwany przez panujących monarchów. Rozbudowywany od końca XI wieku ma dziś aż 800 metrów długości. Powierzchnia samych podłóg wynosi 45000 m². Pochowane na zamku Windsor osoby (dokładniej w Kaplicy Św. Jerzego), to jak łatwo się domyślić dostojni monarchowie Anglii.

  Co warto zwiedzić w Enkhuizen? Holandia obfituje w urokliwe miasteczka. Jednym z nich jest właśnie Enkhuizen. Przedstawiamy praktyczne wskazówki i rady dla zwiedzających.

  Rotterdam liczący ponad 640 tysięcy mieszkańców to drugie pod względem wielkości miasto w Holandii. Początki Rotterdamu sięgają XIII wieku i pomimo tego, że zabudowa miasta ucierpiała podczas niemieckich nalotów, ma on dla zwiedzających liczne, inne atrakcje. To miejsce, w którym przyszedł na świat słynny "filozof z Rotterdamu"– Erazm.

  Breda jest miastem położonym w południowo-zachodniej Holandii, w prowincji Brabancja Północna. To przepiękna holenderska miejscowość położona 40 km na południowy-wschód od Hagi i Rotterdamu. Po wcześniejszym zwiedzaniu tych dwóch miast oraz Amsterdamu i urokliwego Delft, może być kolejnym miejscem do zatrzymania się na 2–3 dni.

  Duisburg to jedno z większych niemieckich miast, które stanowi ważny ośrodek przemysłowy, dysponując największym portem rzecznym na świecie. Położenie na terenie nizinnym, w pobliżu Renu i rzeki Ruhr, że przez cały rok mieszkańcy mogą cieszyć się dobrą pogodą. Jakie atrakcje kryje w sobie to miasto i co warto zobaczyć w pierwszej kolejności?

  Korynt leży w środkowej Grecji na Półwyspie Peloponeskim. Miasto jest zamieszkiwane przez około 36 tys. osób. Dawniej stanowiło jeden z najważniejszych greckich polis. Dziś po dawnej świetności są tam jedynie pozostałości w postaci ruin świątynnych i fortyfikacji. Miejsce z pewnością spodoba się wszystkim miłośnikom historii i greckiego klimatu. Po długim zwiedzaniu można zrelaksować się na jednej z lokalnych plaż lub spróbować przysmaków regionalnej kuchni.

  Ystad to urokliwe, niewielkie miasteczko portowe nad Bałtykiem. Usytuowane jest w południowej części Szwecji, w przepięknej Skanii. Wielu turystów urzeka tutejsza niska, średniowieczna zabudowa oraz domki wykonane z muru pruskiego. Malowniczo prezentują się również nowsze, kolorowe domki z kwiatami rosnącymi przy wejściu.

  Dżibuti jest niewielkim krajem zlokalizowanym we wschodniej Afryce, graniczącym z Etiopią, Erytreą i Somalią. Turystycznymi atutami państwa są wyjątkowe krajobrazy i piękno tamtejszej przyrody. Na co warto zwrócić szczególną uwagę podczas wizyty w Dżibuti?

  Marmaris to popularne miejsce na letnie wakacje zarówno wśród Turków, jak i zagranicznych turystów. Plaże w Marmaris są zadbane, morska woda ciepła i czysta, a infrastruktura dobrze rozwinięta.