turystyka

  Astana to nietypowa stolica, która zadziwia zarówno nowoczesnym budownictwem, jak i okultystyczną symboliką.

  Ko Phi Phi (występująca też pod nazwą Phi Phi) to grupa wysp, która wchodzi w skład terytorium Tajlandii. Te egzotyczne tereny słyną z pięknych krajobrazów, wspaniałej natury i przyjaznych mieszkańców. Na jakie atrakcje można liczyć podczas pobytu na wyspach Phi Phi?

  Brunei, a właściwie Brunei Darussalam (w tłumaczeniu oznacza Brunei Kraj Pokoju), bo tak brzmi pełna nazwa, to malutkie państwo leżące w południowo-wschodniej Azji na wyspie Borneo. Stolicą jest miasto Bandar Seri Begawan. Powierzchnia Brunei liczy zaledwie 5765 kilometrów kwadratowych, co czyni ją państwem 54 razy mniejszym od Polski.

  Sendai to miasto w Japonii, które zamieszkuje ponad milion osób. Przyciąga sporą rzeszę studentów ze względu na obecność wielu uczelni wyższych i ciekawych atrakcji.

  Jan Mayen jest integralną częścią tego kraju, przynależącą do okręgu Nordland.

  Rezydent: uśmiechnięty, w pięknym uniformie, profesjonalny i doskonale przygotowany do pracy. Tyle w teorii. Bo rzeczywistość - jak to ma w zwyczaju - pisze zupełnie inne scenariusze.

  Mikroturystyka to rozwiązanie dla osób, które mają niewielki budżet, ale chcą poznać nowe miejsca. Zwolennicy tego sposobu spędzania wolnego czasu zachwycają się pobliskimi lasami czy zwiedzaniem okolicznych parków, pałaców, muzeów.

  Cancun w Meksyku to miejscowość stworzona całkiem niedawno, bo w latach siedemdziesiątych XX wieku. Miejsce miało konkurować z popularnym Acapulco. Mimo niewielkiej historii, miejscowość doczekała się wielu miłośników i jest chętnie wybierana jako kierunek na wakacje.

  Turystka obala mit paragonów grozy

  W Tunezji trwa ogólnokrajowy strajk pracowników przedsiębiorstw państwowych. W związku z tym, wszystkie międzynarodowe loty do i z tego kraju zostały wstrzymane. Zapowiada się ogromny paraliż komunikacyjny.

  Średniej wielkości kraj w samym sercu Azji – jakby wciśnięty między gigantów, takich jak Chiny, Kazachstan czy Afganistan. Dominuje w nim islam, ale jego władza pozostaje świecka. Sprawuje ją prezydent i ma ona mocno autorytarny charakter.

  Pjongjang, dawniej Phenian, to stolica Korei Północnej i najważniejszy ośrodek kulturowy, naukowy i przemysłowy kraju. Zwiedzanie Pjongjangu jest obecnie możliwe tylko z akredytowanym przewodnikiem.

  Počitelj to mała miejscowość położona na południowym zachodzie Bośni i Hercegowiny. Znajduje się w niewielkiej odległości (jedynie 30 kilometrów) od Mostaru, nieoficjalnej stolicy Hercegowiny.

  Xiamen (Chiny) to miasto usytuowane nad Cieśniną Tajwańską w południowo-wschodniej części Chin. Xiamen jest jednym z przykładowych miast portowych Państwa Środka, a wiele pozostałych, młodszych i rozwijających się pod względem urbanistycznym miast wzoruje się na Xiamen. Sprawdź, co warto zobaczyć, podróżując do Xiamen!

  Tych miejsc nie możesz pominąć podczas planowania swojej podróży.

  Niewiele jest w Europie miejsc piękniejszych niż grecka Kreta. Heraklion to największe miasto tej wyspy i czwarte co do wielkości miasto w całej Grecji. Co roku zjeżdżają tu turyści z całego świata, którzy mają okazję zobaczyć ogromną liczbę lokalnych zabytków i wypocząć na jednej z plaż.

  Dżakarta, inaczej Jakarta, leży na wyspie Jawie. Stolica Indonezji znajduje się w pierwszej dwudziestce największych miast na świecie. Jest dodatkowo bardzo gęsto zaludniona – według danych Dżakartę zamieszkuje około dziesięciu milionów osób. Mimo że miasto nie ma bogatej, bardzo długiej historii, jest wiele miejsc, które warto zobaczyć podczas podróży po tej azjatyckiej metropolii.

  Wyjątkowo rzadko spotykana roślina Nepenthes bokorensis, która wyglądem nieco przypomina ludzkiego członka, występuje na terenie Kambodży. Ostatnio zrobiło się o niej głośno ze względu na zachowanie turystów, którzy dla zabawy, a przede wszystkim dla zdjęć niszczą tę rzadką roślinę. Czym to grozi?

  Sprawdź, na czym polega ten nowy trend.

  Co sprawia, że ten region przyciąga spragnionych spokoju mieszczuchów?

  Montevideo (Urugwaj) jest najbardziej wysuniętą na południe ze wszystkich stolic kontynentu Ameryki Łacińskiej. Znajdują się tutaj zabytkowe kościoły, muzea, ale przede wszystkim codzienne, spokojne atrakcje miasta w postaci pokazów tango, kawiarni i transmisji meczów futbolowych.

  Może się wydawać, że tanie podróżowanie wymaga niespotykanych zdolności logistycznych. Tymczasem, wcale nie jest to takie trudne. W programie Dzień Dobry TVN opowiedział o tym Hubert Pleskot.

  Reporterka Dzień Dobry TVN Dagmara Kowalczyk z widzami połączyła się z kultowej drogi, prowadzącej z Kuźnic na Kasprowy Wierch. Szlak na tym odcinku został zamknięty ze względu na grasujące niedźwiedzie.

  Wyżyna Gujańska zajmuje obszar około 1,2 mln kilometrów kwadratowych i rozciąga się pomiędzy Niziną Amazonki a Niziną Orinoko w północnej części Ameryki Południowej. Jest poprzecinana licznymi rzekami, a progi na nich tworzą ogromne wodospady, w tym najwyższy wodospad na ziemi.

  Ambasada Turcji wydała komunikat - aby przekroczyć granicę, polscy obywatele nie muszą mieć przy sobie paszportu. Wystarczy jedynie dowód osobisty. Jak sytuacja wygląda w przypadku osób niezaszczepionych?

  Portal ParkSleepFly przygotował ranking miejsc, których zwiedzanie jest niezwykle kosztowne, a w dodatku pozostawia po sobie przykre uczucie zawodu. Jakie obiekty znalazły się w niechlubnym zestawieniu?

  Celebes należy do Indonezji i jest jedną z największych wysp na świecie. Nazwę nadali jej Portugalczycy – pierwsi Europejczycy, którzy do niej dotarli.

  Azerbejdżan przez swoją nazwę sprawia wrażenie bardzo orientalnego państwa – faktycznie, większość jego populacji stanowią Arabowie, których kultura znacznie odbiega od polskiej.

  Malezja to kraj leżący w Południowo-Wschodniej Azji. Jej większa część położona jest na Półwyspie Malajskim, gdzie graniczy ona z Tajlandią. Pozostałe terytorium Malezji znajduje się na wyspie Borneo, której fragmenty należą do Indonezji i Brunei.

  "To obcy kraj, to jest Afryka. Po prostu się boimy".