Azja

  Azja

  Marina Bay to zatoka zlokalizowana w Singapurze. Miejsce to wyróżnia się nowoczesną architekturą oraz wieloma interesującymi atrakcjami turystycznymi. Na co w szczególności warto zwrócić uwagę podczas pobytu w okolicach Marina Bay?

  Jednym z nieodłącznych i niezwykle ważnych aspektów podróżowania jest ubezpieczenie turystyczne. Każdy, kto zamierza wyruszyć w podróż, powinien w porę zaopatrzyć się w odpowiednią polisę, dzięki której będzie mógł spać spokojnie. Mowa w szczególności o osobach wyjeżdżających do dalekich krajów, m.in.do Azji. Co warto wiedzieć na temat takich egzotycznych ubezpieczeń i dlaczego warto je nabyć?

  Fukuoka jest największym japońskim miastem znajdującym się na wyspie Kiusiu. Zachwyca swoją nowoczesnością, jest ważnym miejscem spotkań japońskich i europejskich przedstawicieli największych firm na świecie. Turystów przyciąga do Fukuoki obecność wielu plaż oraz oryginalnych parków, których nie można znaleźć nigdzie indziej. Wybierasz się do Fukuoki, ale nie wiesz co warto zwiedzić i jakie atrakcje oferuje miasto?

  Wiola Błazucka, znana jako „Pierogi z Kimchi”, odczarowuje dla nas kuchnię koreańską. Na YouTubie zaraża miłością do Korei i tamtejszego jedzenia. A w tej książce pokazuje, że tradycyjne koreańskie dania można wykonać w każdym polskim domu z łatwo dostępnych składników. W dodatku większość z nich można wykonać ze składników dostępnych w każdym supermarkecie.

  Wizyta w Kraju Kwitnącej Wiśni to wspaniałe przeżycie i niezapomniana przygoda. Przed wyjazdem warto zgromadzić potrzebne informacje, tak aby podróż przebiegła bez zbędnych komplikacji i stresu. Wiza do Japonii nie jest wymagana w każdym przypadku, jednakże należy zapoznać się z ograniczeniami czasowymi i obowiązującymi przepisami w tym zakresie.

  Azja to niewątpliwie kontynent kontrastów - geograficznych, kulturowych i społecznych. Każdy z jej zakątków to miejsce magiczne i pełne niespodzianek. Bez względu na to, jaki kraj obierzemy na swój wakacyjny kierunek: Tajlandię, Chiny czy może Japonię - Azja z pewnością skradnie nasze podróżnicze serca.

  Wietnam odwiedzany jest przez około 8 milionów turystów rocznie. Trudno się temu dziwić – atrakcyjna dla przyjezdnych jest nie tylko przyroda i piękne krajobrazy, ale także dalekowschodnia kultura, którą najlepiej poznać w stolicy Wietnamu – Hanoi.

  Tajlandia to obecnie bardzo popularny kierunek wycieczek turystycznych. Jadąc tam na wczasy, można wybrać jedno z większych, tętniących życiem miast albo udać się na spokojną wyspę. Hua Hin to miejsce idealne dla rodzin z dziećmi, a także osób chcących zrelaksować się w spa i szukających przede wszystkim wypoczynku na plaży, choć miejsce to oferuje również innego rodzaju atrakcje.

  Birma od kilku jest bardzo chętnie wybieranym kierunkiem turystycznym. Każdego roku przybywa do niej coraz więcej turystów. Nie ma w tym jednak nic dziwnego! Przez lata państwo to było izolowane ze względu na jego sytuację polityczną. Dziś, kiedy Birmę można spokojnie zwiedzać, chętnych nie brakuje!

  Tokio to nie tylko stolica Japonii i jej najbardziej zaludnione miasto, ale również największy obszar metropolitalny na całym świecie. Nic dziwnego, że co roku odwiedza je masa turystów z całego świata. Na zwiedzanie Tokio warto przeznaczyć około kilkunastu dni, które pozwolą zwiedzić chociaż część najciekawszych atrakcji turystycznych.

  Kuala Lumpur jest stolicą Malezji i największym miastem w tym państwie. To prawdziwy tygiel architektoniczny. Obok supernowoczesnych budynków można zobaczyć chińskie i hinduskie świątynie, a także bazary i targowiska z miejscowymi produktami.

  Najbardziej wysunięta na północ wyspa, na której znajdziemy aktywne wulkany z gorącą lawą i na której panują mroźne, wprost syberyjskie temperatury, może okazać się miejscem na niezapomnianą przygodę. Wystarczy odpowiednio zaplanować podróż i sprawdzić, jakie atrakcje turystyczne oferuje Hokkaido. Jest w czym wybierać – zarówno latem, jak i zimą.

  Już niedługo Mateusz Waligóra wyruszy do Mongolii, by samotnie przejść największą pustynię Azji i drugą największą pustynię świata - Gobi. Zaprosiliśmy go do Dzień Dobry Wakacje, aby opowiedział nam o szczegółach swojej podróży. Czy to będzie jego pierwsza wyprawa na pustynię? Ile czasu może mu zająć ta podróż? Jak się do niej przygotowywał? Ile waży wózek, który będzie ciągnął przez pustynię?

  Podróżniczka Kinga Tanajewska wyruszyła z Australii i dojechała motorem aż do Polski. Zajęło jej to sześć miesięcy. Ile kilometrów przejechała? Z czym się musiała zmagać podczas swojej podróży? Było niebezpiecznie? Gdzie jeszcze chce jechać? Zebrane w czasie podróży pieniądze przeznaczyła na leczenie małego Franka - chłopca cierpiącego na porażenie mózgowe. Jaką kwotę udało jej się zebrać? O swojej niezwykłej przygodzie Kinga powiedziała w Dzień Dobry TVN.

  Dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki wybrał się w podróż do Korei. Rzecz jasna Południowej. Na miejscu spotkał się m. in. z Andrzejem Stecem - Polakiem, który od lat mieszka w Korei. Jak ten kraj zmienił się na przestrzeni lat? Czy Europejczycy i Amerykanie na ulicach Seulu ciągle wzbudzają sensacje? Czy tradycja ciągle kieruje tym, jak żyją Koreańczycy? I jak "nadwiślański zając" czuł się w tak obcym dla siebie otoczeniu?

  Biedronki atakują ostatnio polskie domostwa. Nie są to jednak nasze europejskie biedronki, a biedronki pochodzące z Azji. Czego szukają w polskich domach? Jak dotarły na nasz kontynent? Czy są groźne? I jak odróżnić biedronkę azjatycką od biedronki europejskiej? W Dzień Dobry TVN o inwazji czerwono-czarnych chrząszczy opowiedział w Dzień Dobry TVN biolog i pasjonat fotografii Łukasz Bożycki.

  Na naszych kanapach, pełna energii, Sonia Bohosiewicz! Jak przygotowywała się do roli w serialu "Diagnoza" i jak wygląda szpitalny świat z tej, drugiej strony? Co zobaczyła podczas samotnej podróży po Azji i kiedy będziemy mogli posłuchać jej big-bandowej płyty? Czy Sonia rzeczywiście dołączy do zespołu LemON? Zobaczcie!

  Już dziś o godz. 21:30 zapraszamy przed telewizory na premierowy odcinek drugiej edycji programu "Azja Express". Pierwsza edycja okazała się wielkim przebojem, a druga nie będzie gorsza, bo gwiazdy, które się w niej pojawią - jak mówi Marcin Prokop - są prima sort. Do studia Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy kilkoro uczestników tej edycji m.in.: Martę Wierzbicką, Joannę Przetakiewicz, Michała Piróga, Dorotę Gardias i Antoniego Pawlickiego. Jak wyglądały ich pierwsze dni po powrocie z Azji? Dlaczego Michał Piróg zdecydował się wziąć udział w tym programie i, którego uczestnika bardzo polubił? Po co do Azji pojechała Joanna Przetakiewicz? Która uczestniczka "leciała na" Antoniego Pawlickiego i jak Antoni wspomina swój udział w wyprawie do Azji?