Służbom udało się zlokalizować i zatrzymać pracowników hostelu Nana Backpackers w Laosie. To w tym przybytku zatrzymali się turyści, którzy zmarli na skutek zatrucia prawdopodobnie metanolem.
Michał Korkosz wrócił właśnie z dwutygodniowej podróży do Japonii, w której poznawał smaki tego kraju. Jak sam mówi, przemierzając świat stawia na gastroturystykę, czyli "zwiedzanie brzuchem". Czym zaskoczył go Kraj Kwitnącej Wiśni?
Kasia Moś od jakiegoś czasu jest w szczęśliwym związku. Artystka na początku roku zdradziła, że jej druga połówka ma na imię Łukasz. Ich relacja na pewno zmierza w dobry kierunku, skoro teraz zdecydowała się pokazać ukochanego w mediach społecznościowych. Jak się okazuje, jest on znanym lekarzem.
"W wielu aspektach nie nadążamy".
Sprawdź, gdzie i jak obchodzi się Biały Dzień.
Marzena Figiel-Strzała w najnowszym odcinku cyklu "Dzieci świata" przedstawiła historie najmłodszych migrantów klimatycznych, którzy pracują w kamieniołomach. Codziennie w trudnych warunkach rozłupują głazy i dźwigają. - Od roku nie chodzę do szkoły - przyznał 13-letni Olivier.
Prawie dwa tygodnie poszukiwań, zaangażowanie detektywów, policji oraz użytkowników social mediów. Po kilkunastu dniach w Tajlandii odnalazła się zaginiona 23-letnia Aneta. Kobieta potrzebowała pomocy.
Ponad dwa kilometry długości, 1 300 000 przesiedlonych mieszkańców, 135 metrów wysokości, koszt 22,5 miliarda dolarów. Jakiego gigantycznego przedsięwzięcia dotyczą te dane? Chodzi o Zaporę Trzech Przełomów w Chinach na rzece Jangcy.
"Tego się nie kupi za żadne pieniądze".
Fasola adzuki pochodzi z Azji, gdzie na co dzień jest jedzona w formie słodkiej pasty. Wykorzystuje się ją również w przepisach na dania wytrawne, np. kotlety wegetariańskie. Popularnością cieszy się także zupa z fasolą adzuki.
Zakon Shaolin to miejsce, o którym słyszał chyba każdy. Położony w niewielkim mieście klasztor w Chinach to jedno z najciekawszych turystycznie miejsc, do którego chcą udać się wszyscy przyjezdni.
Baharat to przyprawa charakterystyczna dla kuchni wschodniego wybrzeża Morza Śródziemnego.
Pałac Gyeongbokgung to jeden z pięciu najważniejszych i największych pałaców w Korei Południowej zbudowanych przez dynastię Joseon.
Półwysep Koreański leży nad Oceanem Spokojnym. Wysuwa się poza Azję kontynentalną na 1100 km. Cały Półwysep Koreański zamieszkuje jedna grupa etniczna: Koreańczycy, mówiący jednym językiem i używający jednego alfabetu.
Góry Tien-szan są jednym z najtrudniejszych rejonów wspinaczkowych na świecie. Nie jest popularny wśród turystów, choć potrafi zachwycić. Można tam natrafić na całkowicie bezludne tereny i nietkniętą przyrodę.
Wyjątkowe Kobe, rzadko odwiedzane przez turystów, wyróżnia się na tle innych, azjatyckich miast. Nowoczesna architektura i duża przestrzeń sprawiają, że jest znacznie bardziej europejskie.
Biszkek, czyli stolica Kirgistanu, nie jest częstym celem podróży Polaków – najczęściej turyści trafiają tu ze względu na piękne górskie tereny: w tym azjatyckim kraju zajmują one aż 93% powierzchni. Miasto położone jest u podnóża Gór Kirgiskich, pasma Tien-szanu. Mimo że Biszkek jest stolicą, zupełnie nie przypomina wielkich miast europejskich.
Xi'an to jedno z najważniejszych i najstarszych miast Chin. Powstało ponad 3,1 tys. lat temu. Trzynaście chińskich dynastii miało w Xi'an swoją stolicę.
Miasto Suzhou w Chinach bywa nazywane "Wenecją Wschodu" ze względu na sieć 24 kanałów przecinających miasto. Ma długą i bogatą historię, dzięki czemu można w nim zwiedzać malownicze zabytki.
Yangshuo to niewielkie miasto i siedziba powiatu o tej samej nazwie w południowych Chinach. Rejon Yangshuo słynie z okolicznych krasowych ostańców.
Dolar singapurski to oficjalna waluta obowiązująca w Singapurze. Zwykle oznaczany jest przy pomocy symbolu SGD lub standardowego dolara $, Często występuje przed nim litera S (S$), dzięki czemu można go odróżnić od tradycyjnego dolara amerykańskiego. Wydawaniem monet i banknotów zajmuje się Urząd Monetarny Singapuru.
Astana to nietypowa stolica, która zadziwia zarówno nowoczesnym budownictwem, jak i okultystyczną symboliką.
Brunei, a właściwie Brunei Darussalam (w tłumaczeniu oznacza Brunei Kraj Pokoju), bo tak brzmi pełna nazwa, to malutkie państwo leżące w południowo-wschodniej Azji na wyspie Borneo. Stolicą jest miasto Bandar Seri Begawan. Powierzchnia Brunei liczy zaledwie 5765 kilometrów kwadratowych, co czyni ją państwem 54 razy mniejszym od Polski.
Mimo że niektórym słowo "kanton" może kojarzyć się głównie ze Szwajcarią, oznacza ono również osobne miasto, tyle że w Chinach. Kanton, czyli Guangzhou, to jedno z najpopularniejszych miast w najludniejszym państwie Azji.
Seul to wielowiekowe miasto, w którym tradycja idzie pod rękę z nowoczesnością. To stolica Korei Południowej, którą wiele osób nazywa "duszą Azji". Na jednym brzegu przepływającej przez nie rzeki Han można zobaczyć teren starego miasta, na drugim – jego nowe serce, czyli dzielnicę Gangnam-gu.
Hua Shan jest jedną z pięciu wielkich gór taoizmu. Legendarna góra leży w prowincji Shaanxi w Chinach. Hua Shan uznawana jest za jedną z najniebezpieczniejszych i najbardziej stromych gór na świecie. Sprawdź, co warto wiedzieć o tej górze. Jak się przygotować do wyprawy?
Jordania to kraj położony na Bliskim Wschodzie. Zamieszkuje go ponad 7 milionów ludzi. Graniczy z Izraelem, Syrią, Irakiem, Arabią Saudyjską oraz Zachodnim Brzegiem Jordanu.
Jaka jest jego historia i co warto zobaczyć w Wuhanie?
Jedną z największych metropolii Japonii jest Nagoja, która status miasta posiada od 1889 roku. Charakterystyczne miejsca japońskiej Nagoi to Central Towers, centrum handlowe Oasis 21 i wieża telewizyjna Nagoja.