Polska

"W Krynicy Morskiej zawsze świeci słońce". Dlaczego warto odwiedzić ten kurort?

Polska

Krynica Morska to jedna z częściej odwiedzanych nadmorskich miejscowości. Wbrew pozorom jej jedyną atrakcją nie są tylko piękne plaże. Co warto zobaczyć w Krynicy Morskiej? Jakie atrakcje oferuje?

Krynica Morska - co warto zobaczyć?

Krynica Morska ma do zaoferowania odwiedzającym aż 25 kilometrów plaży. - Nasze łagodnie opadające dno morskie powoduje, że kąpiele są u nas znacznie bezpieczniejsze. Dlatego, jest doskonałym miejscem na odpoczynek dla całej rodzin - mówił w rozmowie z naszym reporterem Adrian Bogusłowicz, prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej.

Osobom, które odwiedzą Krynicę Morską, z całą pewnością spodoba się promenada. To położony wzdłuż brzegu morskiego trakt pieszy i rowerowy. Na uwagę zasługuje także bór bażynowy. - Z jednej strony otoczony jest Zatoką Gdańską, a z drugiej Zalewem Wiślanym. Powstały tak mikroklimat ma wybitne walory zdrowotne - mówił Wojciech Woch, kierownik Parku Krajobrazowego Mierzeja Wiślana.

Warto dodać, że położenie Krynicy Morskiej pod względem roślinności i mieszkających tu zwierząt jest ewenementem na skalę światową. - Mierzeja Wiślana została uznana za piątą najpiękniejszą mierzeję na świecie - mówił Wojciech Woch. To także tutaj można podziwiać ponad 300 gatunków ptaków, a także najwyższą wydmę na polskim wybrzeżu, tzw. Wielbłądzi Garb.

Krynica Morska - raj dla żeglarzy

Krynica Morska jest także doskonałym miejscem dla miłośników żeglarstwa oraz tych osób, które dopiero chcą rozpocząć swoją przygodę z tym sportem. - Port jachtowy w Krynicy Morskiej jest obecnie największym portem na Zalewie Wiślanym i może się pochwalić najlepszą infrastrukturą dla żeglarzy - mówił Jakub Grabowski, żeglarz.

Pan Jakub w rozmowie z naszym reporterem wyznał, że, choć żegluje po Zalewie Wiślanym od wielu lat, to wciąż są miejsca, których jeszcze nie udało mu się odkryć. - Warto tu przyjechać i poznać zakątki, które często z brzegu są niedostępne - dodał. W ocenie żeglarza Krynica Morska jest miejscem, do którego można przyjeżdżać przez wiele lat. - Warto tu wrócić i spróbować windsurfingu, kitesurfingu czy właśnie żeglarstwa - mówił. Ale to nie wszystko. - Krynica to najbardziej słoneczne miejsce na całym wybrzeżu. Tu zawsze świeci słońce - dodał Adrian Bogusłowicz, prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej.

Wszystkie odcinki Dzień Dobry TVN i Dzień Dobry Wakacje znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Autor: Katarzyna Oleksik

Reporter: Ludwik Lis

Pozostałe wiadomości