Odwiedzając Sopot, możesz oczywiście cieszyć się relaksującymi spacerami po plaży lub zwiedzać popularne atrakcje turystyczne, ale co powiesz na kilka nieoczywistych pomysłów na aktywność? Oto propozycje, które zapewnią Ci nowe i ekscytujące doświadczenia w czasie spędzonym w Trójmieście.
Niektórzy zaczęli długi weekend w ostatni piątek kwietnia, inni dopiero w Święto Pracy. Niezależnie od tego, ile wolnych dni wam przypadło, są miejsca w Polsce idealne na urlop o dowolnej długości. Również ten jednodniowy.
Róże doskonale sprawdzają się jako ozdoba ogrodu czy podstawa bukietu komponowanego z myślą o bliskiej osobie. Doskonale wiedzą o tym mieszkańcy Kutna, którzy uczynili z tych wyjątkowych kwiatów wizytówkę swojego miasta.
Roztoczański Park Narodowy to wyjątkowe miejsce, które powstało w celu ochrony różnych gatunków grzybów, roślin i zwierząt. Turyści przyjeżdżają tu nie tylko, aby odpocząć w otoczeniu przyrody, ale także po to, żeby dowiedzieć się czegoś więcej o sposobach jej ochrony. Zobacz, co wyróżnia Roztoczański Park Narodowy oraz co ciekawego można zwiedzić na jego terenie.
Mrągowo to miasto oferujące wiele atrakcji turystycznych. Znajduje się w wyjątkowo pięknej okolicy, dlatego jest doskonałym miejscem na odpoczynek dla osób, które na kilka dni pragną oderwać się od codziennego zgiełku.
Łódź wielu osobom kojarzy się przede wszystkim z fabrykami. Tymczasem na przestrzeni lat miasto bardzo się zmieniło i z całą pewnością należy do jednych z najprężniej rozwijających się miejsc w Polsce. Dlaczego warto wybrać się do Łodzi? Jakie atrakcje oferuje? Dowiecie się tego z naszego materiału.
Większość turystów, wybierając się do Krakowa, skupia się na Starym Mieście, Wawelu i Sukiennicach. Jednak miasto to oferuje znacznie więcej atrakcji. Szczególnie w cieplejszych miesiącach można tam podziwiać piękno natury, np. wybierając się nad zalew Zakrzówek.
Błękitna Flaga to międzynarodowa nagroda, którą przyznaje się podmiotom związanym z turystyką wodną, jak również wyjątkowo zadbanym plażom i przystaniom. W tym roku zasłużyły na nią aż 43 miejsca w Polsce. Większość z nich położona jest nad Bałtykiem bądź przy przylegających do niego wodach. Dokąd warto pojechać, by korzystać z uroków czystego i bezpiecznego kąpieliska?
Imponuje wielkością, zachwyca włoskim przepychem i intryguje – zamek Krzyżtopór to bez wątpienia jedyna tak okazała budowla, jaką kiedykolwiek wzniesiono na polskich ziemiach. Choć pałac nie miał szczęścia do właścicieli, a liczne konflikty zbrojne pozostawiły trwały ślad w jego murach, dziś jest cenionym zabytkiem i wielką atrakcją turystyczną ziemi świętokrzyskiej. Poznaj sekrety, jakie skrywają ruiny zamku Krzyżtopór.
Długi Targ i ulica Długa to wizytówka Gdańska. Znajdują się w dzielnicy Śródmieście i tworzą tzw. Trakt Królewski, który zaczyna się Złotą Bramą, a kończy Zieloną Bramą. Krajobraz dopełnia płynąca obok rzeka Motława.
Ruchome wydmy w Słowińskim Parku Narodowym, zwane często polską Saharą, to unikalna na skalę Europy atrakcja turystyczna. Będąc tam, możemy poczuć się jak na prawdziwej pustyni.
Hel to doskonała baza turystyczna dla każdego, kto kocha aktywny wypoczynek z mnóstwem atrakcji. Odkryj wszystkie uroki Mierzei Helskiej i sprawdź, co zwiedzić na Helu.
Muzeum Narodowe Sukiennic jako oddział Muzeum Narodowego w Krakowie jest jedną z największych atrakcji turystycznych dawnej stolicy Polski. Co to są Sukiennice, skąd pochodzi ich nazwa i jaka jest historia tego budynku?
Kinga i Łukasz Kiełtyka to młode małżeństwo, które pasjonuje się fotografią. W swoich mediach społecznościowych pokazują przepiękne zdjęcia wykonane w Dolinie Baryczy. Co najbardziej urzeka ich w tym miejscu? Co zyskali, kiedy zmienili sposób, w jaki wykonują zdjęcia?
Jedną z najciekawszych atrakcji województwa świętokrzyskiego jest Jaskinia Raj, położona na terenie rezerwatu przyrody o takiej samej nazwie. Jest to unikatowy obiekt krasowy, znajdujący się w miejscowości Chęciny, 11 km od Kielc. Jej niezwykła szata naciekowa co roku przyciąga setki turystów.
Ojcowski Park Narodowy, położony 20 km od Krakowa, jest najmniejszą tego typu jednostką w Polsce. Warto wybrać się tam na jeden dzień lub nawet cały weekend, aby odpocząć od codziennych trosk w otoczeniu wspaniałej przyrody i ciekawych zabytków.
Tarnów to miasto warte odwiedzenia przede wszystkim dla miłośników pięknej architektury oraz historii. Starówka Tarnowa nazywana jest niekiedy "perłą renesansu". Wiele zabytków Tarnowa ma też związek z dużą społecznością żydowską, zamieszkującą miasto do wybuchu II Wojny Światowej.
Nowy Sącz położony jest w Kotlinie Sądeckiej, w widłach rzek Dunajec i Kamienica Nawojowska, u podnóża masywów górskich – Beskidu Sądeckiego, Beskidu Wyspowego i Beskidu Niskiego. To powoduje, że Nowy Sącz oferuje wiele atrakcji przyrodniczych, choć warto też zapoznać się z zabytkami.
Mierzeja Helska to jedno z najliczniej odwiedzanych przez turystów miejsc w Polsce. Jednym z miast, które cieszą się tam największą popularnością, jest Jastarnia. Jej atrakcje oraz naturalne krajobrazy sprawiają, że stanowi ona idealne miejsce na wakacyjny urlop z szumem morskich fal w tle.
Piesza wędrówka może się okazać niezapomnianą przygodą. Łukasz Supergan od lat przemierza polskie trasy i odkrywa ich nieznane dotąd oblicza. W Dzień Dobry TVN polecił miejsca, w które mogą wybrać się początkujący i bardziej doświadczeni podróżnicy.
Wisła to miejscowość, która kojarzy się przede wszystkim z Adamem Małyszem i już choćby z tego powodu warto ją zobaczyć. Kilkuletni oraz kilkunastoletni turyści są jednak często bardziej wymagający niż ich rodzice. Sprawdź, jakie są w Wiśle atrakcje dla dzieci.
Wałbrzych to miasto o przebogatej historii. To tu mieszkali reprezentanci wielkich rodów arystokratycznych, m.in. księżna Daisy, ciotka Winstona Churchilla. To tutaj również, podczas II wojny światowej, swoją siedzibę mieli hitlerowcy. Dowiedz się więcej o historii i atrakcjach Wałbrzycha.
Zamek w Gniewie był siedzibą komtura, zwierzchnika Krzyżaków. Wznoszony przez 40 lat, wielokrotnie przebudowywany, stał się potężną warownią ulokowaną na lewym brzegu Wisły, górującą nad całą okolicą. Obecnie na terenie zamku odbywają się rekonstrukcje bitew i turnieje rycerskie.
Sercem Beskidu Śląskiego jest niewielka wieś Istebna. Atrakcje miejscowości oraz otaczająca ją natura sprawiają, że jest ona odwiedzana przez licznych turystów z całego kraju. Co warto zobaczyć w Istebnej i w jej okolicy oraz jak spędzić tam letnie wakacje?