Podróże

Jak zmienić samochód w kamper? Z pomocą tego wynalazku zrobisz to w mgnieniu oka

Podróże

Aktualizacja:

Wakacje już za miesiąc, a wielu z nas wciąż nie wie, jak je spędzi. Trójka wynalazców ruszyła na pomoc wszystkim spragnionym odpoczynku. Skonstruowany przez nich box sprawi, że samochód można zmienić w kamper. Jak to zrobić? O tym Michał Machura, Adam Kamiński i Oskar Szwan opowiedzieli w naszym programie.

Wakacje 2020 - podróże kamperem

Lato zbliża się wielkimi krokami, dlatego powoli zaczynamy snuć plany wakacyjnych wojaży. Wychodząc naprzeciw potrzebom znużonym kwarantanną wielbicieli podróży, Michał Machura, Adam Kamiński i Oskar Szwan skonstruowali box, który zmienia każdy samochód w kamper.

Mieliśmy nietypowe 3 miesiące, no i nie chcieliśmy bezczynnie stać. Wiedzieliśmy, że po kwarantannie wszystko się troszkę zmieni

- wyjaśnił Michał Machura.

Prace nad projektem trwały około 2 tygodni, a jego budowa pochłonęła zaledwie jeden dzień.

Urządzenie jest przeznaczone do samochodów typu kombi i SUV . Wyposażone jest w dwie szuflady, w których znajdują się elementy kuchenne. Dzięki temu w trakcie biwakowania możemy podłączyć się do bieżącej wody oraz gotować posiłki na kuchence gazowej . Dodatkowo do zestawu dołączone są rozkładane łóżka.

Możemy rozłożyć sobie łóżko i spać bezpiecznie w samochodzie

- zaznaczył Oskar Szwan.

Alternatywny urlop

Planując wakacje coraz częściej decydujemy się na ciekawe, mniej turystyczne zakątki, w których nie musimy obawiać się tłumów i hałasów.

Polska nie ma dużych tradycji biwakowania. U nas popularne są namioty. To też jest bardzo dobry sposób, ale to, co daje box, to pewność i bezpieczeństwo

- zauważył Adam Kamiński.

Box został zaprojektowany w taki sposób, aby spełnił potrzeby 2-óch osób, zapewnił im całkowitą samowystarczalność oraz możliwość biwakowania w dowolnie wybranym miejscu.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Autor: Agata Polak

Pozostałe wiadomości