kamper

  Magdalena Nogas i Flori Ciuflea sprzedali dom, kupili kamper i postanowili ruszyć w podróż, a za swój cel obrali 50 stanów. Przemieszczają się tak już ponad 3 lata. W Dzień Dobry TVN opowiedzieli, kto wpadł na pomysł wyruszenia w trasę i jak wygląda ich codzienność.

  Trzy lata temu Jakub Tolak i Zofia Samsel postanowili zmienić swoje życie i udali się w pełną przygód podróż kamperem. Para postanowiła kontynuować wojaże po narodzinach dziecka.

  W jaki sposób radzą sobie we czwórkę na tak małej przestrzeni?

  Magda Lassota przemierza Stany Zjednoczone przerobionym przez siebie minivanem i sprawdza, czy znana nam z książek i filmów Ameryka istnieje. O swoim projekcie i podróży opowiedziała w Dzień Dobry TVN.

  Andrzej i Eleonora Mellerowie dotarli aż do Afganistanu, a całą wycieczkę opisali w książce. Skąd pomysł na tak niezwykłą przygodę? Opowiedzieli o tym w studiu Dzień Dobry TVN.

  Mariska Kasteloo postanowiła odmienić swoje życie, wybierając się w niezwykłą podróż kamperem. Przemierzyła setki kilometrów, by dojechać do Polski.

  O podróżach kamperem marzy wielu Polaków. Bohater reportażu programu Uwaga TVN postanowił kupić takie auto. Niestety szybko okazało się, że nowy nabytek pozostawia wiele do życzenia. Jak nie dać się oszukać?

  Jesień życia wcale nie musi być nudna. Najlepszym tego przykładem jest znane małżeństwo z Krakowa - Andrzej i Teresa Walczakowie, którzy zwiedzają świat kamperem. Właśnie wrócili z Iraku i w Dzień Dobry TVN opowiedzieli o swoich wschodnich podbojach.

  Jakub Tolak i Zofia Samsel od 23 miesięcy żyją w kamperze. Do tej pory pokonali nim 49 tys. kilometrów, zwiedzając m.in. Hiszpanię i Bałkany. Obecnie znajdują się w Norwegii. Połączyliśmy się z nimi, aby zapytać, co im się podoba w Skandynawii i jakie mają plany.

  Małgorzata Rozenek-Majdan wraz z rodziną przemierzała Szwecję kamperem, a każdy etap podróży szczegółowo relacjonowała na Instagramie. Teraz wraz z mężem Radosławem Majdanem w Dzień Dobry TVN opowiedzieli o blaskach i cieniach zwiedzania świata tym środkiem transportu. -Jeśli ktoś nas się pyta: "Wy już po wakacjach, odpoczęliście?". To ja sobie myślę: "Nie bądź bezczelna" - zaśmiała się Perfekcyjna Pani Domu.

  Historia Aleksandry i Andrzeja Wiśniewskich to gotowy materiał na film. Kilka lat temu postanowili rzucić wszystko i ruszyć w świat kamperem. Nie jest to jednak typowy pojazd, który można znaleźć w każdej wypożyczalni. Ich egzemplarz to przerobiona karetka.

  Małgorzata Rozenek-Majdan wraz z całą rodziną wybrała się na urlop kamperem, a każdy etap podróży szczegółowo relacjonuje na Instagramie. Okazuje się, że szybko poznała blaski i cienie tego środka komunikacji. - To masa roboty– napisała po pierwszym dniu.

  Małgorzata Rozenek-Majdan opublikowała w mediach społecznościowych zdjęcie ze swoim mężem Radosławem i poinformowała, że to w najbliższym czasie ostatnia fotografia, na której para jest wystrojona. Cała rodzina wybiera się bowiem na wakacje kamperem. "Od jutra: flanele, polary, kalosze i raczej brak make-upu i włosy czesane wiatrem" – zapowiedziała.

  Jakub Tolak i Zosia Samsel ponad półtora roku temu zostawili dotychczasowe życie w Polsce i zamieszkali w kamperze. Swój dom na czterech kółkach o powierzchni 7 metrów kwadratowych dostosowali do własnych potrzeb i zaczęli podróżować po świecie. Od dawna marzyli, by powiedzieć sobie "tak", ale dopiero teraz udało im się oficjalnie zostać mężem i żoną. Zobacz, jak szczęśliwi państwo młodzi prezentują się na ślubnej fotografii i jakie wybrali obrączki.

  Jacek Koński nazywany jest najstarszym polskim surferem. Miłością do pływania zaraził całą rodzinę. Razem żyją w kamperze i przemierzają różne zakątki, nie tylko Polski, w poszukiwaniu wiatru i odpowiednich fal. Jak wygląda ich życie w podróży?

  Od kilku lat kampery cieszą się ogromną popularnością. Wiele osób kupuje je głownie z myślą o wakacyjnych podróżach. Tymczasem w kamperze można mieszkać przez cały rok. Jak wygląda życie w domu na kółkach?

  Wybuch pandemii znacznie zmienił nasz sposób podróżowania. Kiedy loty zostały wstrzymane, a hotele nie przyjmowały gości, najlepszym środkiem lokomocji stało się auto. W tym czasie wiele osób zdecydowało się na zakup kampera, czyli "domu na kółkach". Mimo że świat powoli się otwiera po lockdownie, to ich popularność nie słabnie. Na co zwrócić uwagę przy zakupie kampera? W Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy na ten temat z Krzysztofem Lubianem, specjalistą ds. sprzedaży samochodów kempingowych.

  Chyba każdy choć raz zamarzył o tym, aby niczym bohaterka "Jedz, módl się i kochaj" zostawić wszystko za sobą i ruszyć w podróż w nieznane. Paradoksalnie z pomocą przyszła pandemia i możliwość pracy zdalnej. Na nietypowy styl życia zdecydowali się Natalia i Marek Wielgus, którzy opowiedzieli o ich niezwykłej podróży przez malowniczą Sardynię.

  Dziś najłatwiej zwiedzać Polskę kamperem. Michał Cessanis wybrał się do Wielkopolski, gdzie dotarł do Doliny Wiatraków. Ich historia sięga XVII w. Podróżnik zawitał także do królewskiego miasta Pyzdry nad Wartą.

  Anita i Tomasz Wojnarowie przerobili stary autobus szkolny na kamper. Teraz podróżują nim po Stanach Zjednoczonych. Jak wygląda życie na kilkunastu metrach kwadratowych? O tym Anita opowiadała w rozmowie z Dzień Dobry TVN.

  Jakub Tolak i Zosia Samsel zrezygnowali z dotychczasowego życia i od kilkunastu miesięcy podróżują kamperem po Europie. Ostatnio łączyliśmy się z nimi, jak byli w Andaluzji. A gdzie są obecnie?

  Jak podróżować, kiedy hotele są zamknięte? Jedną z alternatyw są kampery. Łukasz Konopka zwiedza w ten sposób Polskę razem z żoną i dziećmi. Z kolei małżeństwo Saganów przemieszcza się kamperem po całym świecie.

  Ferie zimowe wyglądają w tym roku inaczej niż zwykle. W związku z pandemią uczniowie z całego kraju mają wolne w tym samym terminie. Wyjazdy są utrudnione ze względu na zamknięte wyciągi narciarskie i nieczynne hotele. Okazuje się jednak, że wiele rodzin, mimo tych ograniczeń, spędza czas w górskich kurortach. W niektórych miejscach tworzyły się kilometrowe korki i interweniowała policja.

  Trzy ekipy postanowiły rzucić wszystko i spełnić swoje marzenia. Kupili kampery, przerobili je na własne potrzeby, a potem pojechali w świat. "Kamperem przez świat" to nie jest typowy program o podróżowaniu, ale zapis życia w drodze, bez konkretnego planu i ograniczeń. Kolejny odcinek serii w Discovery Channel we wtorek o 22:00, a my rozmawialiśmy z jej bohaterką, Sylwią Polak.

  Maja Bohosiewicz, wspominając swoje szalone wakacje sprzed 5 lat, postanowiła z całą rodziną odwiedzić ponownie znajome miejsce. Niestety aktorkę spotkało spore rozczarowanie. Urlop z dziećmi w kamperze wcale nie należy do największych atrakcji.

  Pandemia koronawirusa zatrzymała ich w kamperze na 3 miesiące w Hiszpanii. Aktor Jakub Tolak i jego partnerka Zosia Samsel wrócili już do Polski, jednak nie zamierzają opuścić swojego domu na kółkach. Teraz chcą zwiedzić nasz kraj, ale już nie sami. Jeżdżą z małą suczką Hipi, którą przygarnęli w trakcie swoich wojaży. O tym, co ich spotkało po drodze, opowiadali w Dzień Dobry Wakacje.

  Teoretycznie okres wakacyjny to czas, kiedy odnotowuje się spadek popytu na rynku samochodowym. Jednak sytuacja w 2020 wygląda inaczej, analitycy rynku nie wykluczają, że chętnych na zakup auta będzie więcej niż zwykle o tej porze roku. W dobie pandemii znacząco zwiększył się bowiem popyt na kampery. Skąd to zainteresowanie?

  Koronawiurs pokrzyżował wakacyjne plany ludzi na całym świecie. Nowe realia sprawiły, że tegoroczne urlopy będą się różnić od poprzednich. Do łask wróciły przyczepy i kampery, które dają poczucie spokoju i bezpieczeństwa. Luksusowy samochód zakupił także Justin Bieber. Artysta wyruszył z ukochaną w podróż do Utah.

  Wakacje już za miesiąc, a wielu z nas wciąż nie wie, jak je spędzi. Trójka wynalazców ruszyła na pomoc wszystkim spragnionym odpoczynku. Skonstruowany przez nich box sprawi, że samochód można zmienić w kamper. Jak to zrobić? O tym Michał Machura, Adam Kamiński i Oskar Szwan opowiedzieli w naszym programie.

  Witold Zbijewski chciał osiągnąć w życiu stan, w którym nic nie musi. Zwolnił się z pracy, rozstał się ze swoją partnerką i zamieszkał w kamperze. Jak sam mówi, w ten sposób obniżył koszty życia. Jego dom jest tam, gdzie aktualnie zaparkuje. Jakie są plusy, a jakie minusy takiego życia?