"List od Syna" - to utwór, który przebywający w poprawczaku Rafał Cierebiej napisał dla swojej mamy. Rapując chłopak przeprasza ją za swoje czyny. Piosenka trafiła do sieci i wzruszyła wiele osób. Czy twórcza resocjalizacja jest skuteczna? Jaka wychowywać trudną młodzież?
Rap na przeprosiny
Rafał Cierebiej nigdy nie był łatwym dzieckiem. Problemy wychowawcze zaczęły się, jak skończył 13 lat. Złe towarzystwo, dopalacze, narkotyki, bójki czy rozboje sprawiły, że trafiał do ośrodków wychowawczych, skąd uciekał. W efekcie - znalazł się w poprawczaka, z którego wyjdzie za rok. Teraz Rafał ma 20 lat. W ramach przeprosin dla swojej mamy napisał rapową piosenkę . We wzruszających słowach podziękował jej za wszystko, co dla niego zrobiła.
Słowa chwytają za serce - przyznaje Edyta Sidorczuk, mama Rafała.
Czuję wielką miłość syna do mnie. Zaczął rozumieć swoje błędy, a było ich bardzo dużo. Może nie umiał tego powiedzieć mi wprost i przelał to na tę piosenkę
Pani Edyta chce wierzyć, że syn się zmieni i że ma szansę na normalne życie.
Twórcza resocjalizacja - czy jest skuteczna?
Sławomir Moczydłowski jest psychologiem i dyrektorem Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Goniądzu. W jego opinii , każdy pomysł na resocjalizację jest bardzo ważny .
Ta piosenka to tylko jedna z form, a może ich być bardzo wiele, w zależności, kto jakie pasje w sobie nosi. Osoby, które trafiają do placówek mają bardzo dużo energii i talentów. Kwestia jest taka, żeby odkryć te talenty, żeby zaszczepić w nich miłość do czegoś, pasję przez którą można siebie wyrażać. Chodzi o zajęcie czasu
- podkreśla gość Dzień Dobry TVN.
Wyjątkowa piosenka dla mamy szybko stała się viralem i wzruszyła wiele osób. Posłuchaj:
Autor: Luiza Bebłot