Dziecko

Jazzujące pokazywanki na święta. Naucz swoją pociechę kolęd

Dziecko

Aktualizacja:

Jazzowanki to po prostu piosenki dla dzieci z pokazywaniem. Za tym wspaniałym projektem stoi wokalistka i autorka piosenek - Magdalena Maduaka. W naszym programie wraz z rodziną opowiedziała o świątecznych jazzowankach, które przypadną do gustu zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

Polsko-nigeryjski duet

Magdalena Maduaka jest polską artystką, a jej mąż Julius nigeryjskim muzykiem. Kilka lat temu gościliśmy ich na naszej scenie, ale tym razem połączyli się z nami prosto z Danii. Bo to właśnie tam mieszkają, pracują i wychowują 3,5-letnią córkę - Divine. Co ciekawe, to właśnie ona zainspirowała mamę do stworzenia jazzowanek.

– W tamtym czasie nie mogłam znaleźć muzyki dla córki, która również i mi by odpowiadała. Dlatego zaczęłam sama robić piosenki, a ponieważ mieszkamy w Danii, to pomyślałam, że przy okazji pomogą jej w nauce języka polskiego – mówiła wokalistka.

Jazzowanki - co to?

Jazzowanki to nie tylko polskie piosenki dla dzieci z pokazywaniem, ale też edukacyjny program muzyczny - głównie dla dzieci w wieku 0-5 lat. Ma za zadanie wspierać komunikację i zachęcić maluchy do aktywności fizycznej.

Druga płyta Jazzowanek to zbiór kolęd, które przeplatane są historiami. Julius uważa, że jest ona skierowana zarówno do dzieci, jak i do dorosłych.

- To jest pewna opowieść, a wszyscy jako ludzie lubimy opowieści każdego rodzaju, szczególnie w tym świątecznym klimacie - podkreśliła Magdalena Maduaka.

Magda wraz z rodziną specjalnie dla naszych widzów przygotowała występ. Ona śpiewała i pokazywała kolędę "Cicha noc", Julis akompaniował, a mała Divine grała na harmonijce. Zobaczcie i posłuchajcie ich wykonania w naszym materiale wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz też:

Wyrabia piernikowe dzieła sztuki. Nam zdradziła swój idealny przepis

Boże Narodzenie 2020. "Zapowiadają się wyjątkowo 'chude' święta"

Co region to inny zwyczaj. Tradycje bożonarodzeniowe i wierzenia z różnych części Polski

Autor: Dominika Czerniszewska

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości