Newsy

Włoski kompozytor Ennio Morricone nie żyje. Napisał muzykę do "Dawno temu w Ameryce", "Nietykalnych", czy "Nienawistnej ósemki"

Newsy

Włoski kompozytor i dyrygent, Ennio Morricone, zmarł w wieku 91 lat. Legendarny artysta pracował z największymi reżyserami i był autorem muzyki do ponad 500 filmów. Przyczyną śmierci były powikłania po upadku.

Ennio Morricone odszedł w wieku 91 lat

Kompozytor Ennio Morricone zmarł w Rzymie w wieku 91 lat. Informację o śmierci artysty podały włoskie media. Jej przyczyną miał być poważny upadek, w wyniku którego złamał kość udową. Pogrzeb Morricone ma mieć prywatny charakter i odbyć się bez udziału mediów.

Wyświetl ten post na Instagramie.

#maestro #enniomorricone #maestroenniomorricone

Post udostępniony przez Maestro Ennio Morricone (@maestro_ennio_morricone)

Ennio Morricone – legendarny kompozytor

Morricone przeszedł do historii jako autor muzyki do jednych z najlepszych filmów w historii kina. Artysta napisał ścieżkę dźwiękową do takich produkcji, jak "Dobry, zły i brzydki", "Pewnego razu na Dzikim Zachodzie", "Dawno temu w Ameryce", "Cinema Paradiso", "Frantic", "Nietykalni", "Karol. Człowiek, który został papieżem", "Bękarty wojny", czy "Nienawistna ósemka".

W trakcie swojej kariery współpracował z największymi nazwiskami w świecie kina. Pisał muzykę do filmów Sergio Leone, Romana Polańskiego, Paolo Pasoliniego, Briana de Palmy i Quentina Tarantino.

Morricone był wielokrotnie nagradzany za swoją pracę. W 2007 roku otrzymał Oscara za całokształt twórczości, a w 2016 roku Amerykańska Akademia Filmowa przyznała mu kolejną statuetkę za muzykę do "Nienawistnej ósemki" Quentina Tarantino. Był także laureatem wielu innych nagród, w tym BAFTA, Grammy oraz Złotych Globów.

Zobacz też:

Świat kolarski prosi o pomoc dla potrąconych rowerzystek. "Jedna rzecz to zbiórka, a druga to zwrócenie uwagi na to, co się dzieje na polskich drogach"

"Zaksiążkowane" siostry i ich propozycje lektur na wakacje

Ozzy Osbourne i jego żona, Sharon świętują rocznicę ślubu. Książę Ciemności wrzucił zdjęcie sprzed 38 lat

Autor: Agata Polak

Pozostałe wiadomości