dyrygent

  dyrygent

  Adam Sztaba to jeden z najbardziej rozpoznawalnych dyrygentów, kompozytorów i pianistów. Łukasz Sztaba - 6 lat młodszy brat Adama, kompozytor i pianista, na co dzień współpracuje z orkiestrą dyrygowaną przez brata. W Dzień Dobry TVN spytaliśmy o ich wspólną muzyczną i życiową drogę. Jak mały Adam zareagował na wieść, że będzie miał brata? Jak wspominają dzieciństwo? Kto zdecydował, że Łukasz także zajmie się muzyką?

  Jakub Kaczmarek jest dyrygentem oraz kompozytorem. W rozmowie z Mikołajem Reyem przyznał, że w czasie koncertu potrafi zrzucić aż 5 kg wagi. Dyrygent przez ogrom obowiązków nie ma też czasu na samodzielne przygotowywanie posiłków. Mikołaj Rej zaproponował mu pożywną potrawę, która nie wymaga umiejętności kulinarnych. Co to było? I czy Jakub był z dania zadowolony?

  Agnieszka Duczmal to najwybitniejsza polska dyrygentka. Jest pierwszą kobietą-dyrygentem, która wystąpiła na scenie mediolańskiej La Scali, córką sławnego dyrygenta Henryka Duczmala i matką Anny Duczmal-Mróz, która po swoim dyrygenckim debiucie, została okrzyknięta przez prasę - sensacją wśród dyrygentów. Obie panie były dziś gośćmi Dzień Dobry TVN!

  Z okazji 150-lecia Katowic w Sali Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia odbędzie się koncert, w którym połączą swoje siły raperzy i muzycy symfoniczni. Za aranżację całości odpowiadał będzie Radzimir Dębski. Jak się czuł dyrygując w tak specjalnym miejscu? Do czego można porównać pracę w gmachu NOSPR? Czy nie obawiał się zestawienia hip-hopu z muzyką klasyczną? Z Radzimirem Dębskim spotkał się dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki.

  Dyrygent i pianista. Jak się żyje z ekscentrycznym artystą ? W studiu Dzień Dobry TVN gościem był Mistrz Jerzy Maksymiuk i jego żona Ewa Maksymiuk. Dlaczego czasem na podwójne przedmioty? Kto dyryguje w tym związku?