La Maestra Paris 2022. Polki zdeklasowały konkurencję
Do konkursu La Maestra Paris 2022 zgłosiło się 200 artystek, ale to właśnie one zostały najlepszymi dyrygentkami na świecie. Joanna Natalia Ślusarczyk przygodę z muzyką zaczęła w wieku sześciu lat. Nikt z jej rodziny nie zajmował się wcześniej tą formą sztuki.
- W mojej najbliższej rodzinie nie ma muzyków. Moi rodzice mieli przyjaciół, u których w salonie stał ogromy fortepian i ja zawsze jako mała dziewczynka tam podchodziłam, i próbowałam coś grać. Jako 6-latka powiedziałam: "Mamo, tato, ja będę grała na pianinie" - wspomina Joanna Natalia Ślusarczyk.
Polki wygrały La Maestra Paris - początek ich kariery
Anna Sułkowska-Migoń kontynuuje rodzinną pasję. Gdy była mała, rodzice namówili ją, by ukończyła szkołę muzyczną w klasie skrzypiec. - Tata grał wcześniej również na skrzypcach, więc powiedział: "Słuchaj, córa, wysyłamy Cię na skrzypce, bo będziemy mogli Ci też pomóc" - mówi bohaterka reportażu Dzień Dobry TVN.
Anna Sułkowska-Migoń w tym roku kończy studia dyrygenckie na dyrygenturze symfonicznej i chóralnej. Wcześniej kształciła się w Warszawie, szlifując grę na altówce.
Więcej szczegółów o utalentowanych, młodych Polkach znajdziesz w naszym materiale wideo.
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Ma 25 lat i jest najmłodszym dyrygentem w Polsce. Niezwykła kariera Yaroslava Shemeta
- Antoni Wit - maestro nie tylko na scenie. "Kariera fantastycznie konsekwentna"
- Kazimierz Kord we wspomnieniach. "Koncert liczy się wtedy, gdy latam pod sufitem"
Autor: Berenika Olesińska
Reporter: Izabela Kaczyńska
Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN