kompozytor

  Vadim Brodski to światowej sławy wirtuoz grający na XVIII-wiecznych skrzypcach. Wychowany w Kijowie muzyk od wielu lat mieszka w Polsce. Reporterka Dzień Dobry TVN przyjrzała się jego imponującej karierze.

  - Jesteśmy dozgonnie wdzięczni - czytamy w oświadczeniu producentów kinowego hitu.

  Zmarł znany grecki kompozytor Vangelis. W 1982 roku dostał Oscara za muzykę do filmu "Rydwany ognia". W chwili śmierci miał 79 lat.

  27 kwietnia obchodzona jest 91. rocznica urodzin wybitnego kompozytora.

  Wokalista zaśpiewał go na scenie Dzień Dobry TVN.

  Był twórcą piosenek do "Akademii Pana Kleksa".

  Dwa lata po śmierci kompozytora Anna Puślecka wraz z kamerą Dzień Dobry TVN odwiedziła jego niezwykły dom w Rzymie.

  Prochy artysty spoczną w Panteonie Narodowym w Krakowie

  Zachwycona żona: "Jak śpiewa to… można zrobić ze mną wszystko".

  Ferie w Bydgoszczy upływają pod znakiem muzyki. Wszystko za sprawą Filharmonii Pomorskiej, Adama Sztaby i utalentowanej młodzieży z całej Polski, która kocha grać na różnego rodzaju instrumentach. Dyrygent opowiedział o tajnikach swojej pracy z młodzieżą.

  Aktor zagrał w kultowej scenie filmu "Miś".

  W programie zdradzili jego płeć.

  Natalia Kukulska uczciła pamięć zmarłego ojca. Od śmierci słynnego kompozytora minęło już 11 lat. Piosenkarka sięgnęła do rodzinnego archiwum, gdzie znalazła fotografię z lat 80.

  Zbigniew Zamachowski skończył niedawno 60 lat, ma za sobą 40 lat pracy w zawodzie aktora. Z okazji wyjątkowego jubileuszu, zdecydował się udzielić obszernego wywiadu, który został spisany w formie książki. O wspomnieniach z dzieciństwa i wyjątkowej ścieżce kariery opowiedział też w studiu Dzień Dobry TVN.

  Hans Zimmer to jeden z najwybitniejszych kompozytorów. Przez ponad 30 lat kariery stworzył muzykę do ponad 150 filmów i bajek animowanych. Jest twórcą ścieżek największych kinowych hitów, m.in. takich jak: "Cienka czerwona linia", "Blade Runner 2049", czy "Piraci z Karaibów". O swojej pracy i nadchodzącym tournée opowiedział Gabi Drzewickiej, dziennikarką Dzień Dobry TVN.

  W wieku 93 lat odszedł Jerzy "Duduś" Matuszkiewicz, jeden z najwybitniejszych muzyków na polskiej scenie jazzowej. Szerokiej publiczności dał się poznać jako kompozytor muzyki do najpopularniejszych polskich seriali, m.in. "Czterdziestolatek", "Wojna domowa" i "Janosik". Był autorem takich przebojów jak "Mam ochotę na chwileczkę zapomnienia" czy "Zakochani są wśród nas".

  Wojciech Karolak, uznawany za jednego z gigantów polskiego jazzu, zmarł w wieku 82 lat. Był wybitnym kompozytorem, pianistą i saksofonistą. Prywatnie - mąż Marii Czubaszek. O jego śmierci poinformował w mediach społecznościowych dziennikarz Hirek Wrona. Zmarłego muzyka wzruszającym wpisem pożegnała aktorka Maja Bohosiewicz.

  Nie żyje Marian Zacharewicz. Muzyk i kompozytor był pierwszym mężem Ireny Jarockiej. Do dziś uważa się go za "ojca sukcesu" gwiazdy. O jego śmierci poinformowała żona Hanna.

  Adrian Gałka to młody i utalentowany artysta, który śpiewa, komponuje i pisze teksty. Choć polski rynek muzyczny nie do końca odkrył jego wielki talent, chłopak zainteresowaniem cieszy się za granicą. Wokalista otrzymał m.in. propozycję produkcji i kontraktu z wytwórnią, która opiekuje się światowymi gwiazdami, np. Edem Sheeranem.

  Katarzyna Grochola i jej mąż, Stanisław Bartosik wydali wspólnie płytę z piosenkami o miłości. Kompozytor specjalnie dla naszych widzów wykonał utwór "Pomiędzy".

  Antoni Kopff, jeden z najpopularniejszych polskich kompozytorów, zmarł w wieku 76 lat. Był autorem takich przebojów jak "Do zakochania jeden krok" i "Bądź moim natchnieniem". Informację o śmierci artysty przekazała jego żona, Danuta Dobrzyńska.

  Andrzej "Pudel" Bieniasz nie żyje. Gitarzysta, kompozytor i autor tekstów odszedł po walce z chorobą. Lider zespołu Pudelsi zmagał się z rzadkim rodzajem chłoniaka. Miał 66 lat.

  W połowie grudnia Łukasz L.U.C. Rostkowski podzielił się w mediach społecznościowych radosną nowiną. Kompozytor ogłosił, że wkrótce zostanie tatą. W sieci opublikował urocze zdjęcie z partnerką i przyznał, że spodziewa się Rebel Bąbla. Czy para wybrała już imię dla maluszka?

  Halina Szpilman, w książce "Żona pianisty", tuż przed śmiercią, opowiedziała Filipowi Mazurczakowi o losach spędzonych z Władysławem Szpilmanem, a także poruszyła historię własnej rodziny. Jaki był ich przepis na udany związek? O rodzinie Szpilmanów rozmawialiśmy z autorem książki.

  Media społecznościowe zostały stworzone absolutnie dla każdego. Dowód? Na Instagramie właśnie pojawił się legendarny, amerykański kompozytor, Burt Bacharach. Jak sam stwierdził, to właśnie w przestrzeni internetowej można spotkać swoich fanów i na nowo złapać z nimi kontakt w tym niezwykłym czasie.

  Włoski kompozytor i dyrygent, Ennio Morricone, zmarł w wieku 91 lat. Legendarny artysta pracował z największymi reżyserami i był autorem muzyki do ponad 500 filmów. Przyczyną śmierci były powikłania po upadku.

  Ignacy Jan Paderewski był polskim pianistą, kompozytorem i działaczem niepodległościowym. O jego względy zabiegały największe głowy państw, a nawet papież. Jego tajemnice postanowił odkryć dziennikarz Dzień Dobry TVN Łukasz Radwan. Jakie informacje udało mu się zdobyć?

  6 lutego na kanapie w studiu Dzień Dobry TVN zasiądą: Sting i Shaggy, a na scenie wystąpi Jessie Ware. Nie możecie tego przegapić! Bądźcie z nami od 8:00! :-)

  Jakub Przebindowski to polski aktor, reżyser teatralny oraz kompozytor muzyki pisanej do teatru. Która aktywność jest dla niego najważniejsza? Aktora gościliśmy w Dzień Dobry TVN. Opowiedział nam również o przyjaźni z Tomkiem Karolakiem i zabawnych momentach w karierze.

  Jak zaczęła się ich przyjaźń, współpraca zawodowa i... wspólne gotowanie? W kuchni Dzień Dobry TVN swoje popisowe dania przygotowali Aleksandra Szwed i Marcin Przytulski.