Newsy

Kobieta wezwała policję, bo nie umiała włączyć telewizora. Co jej za to grozi?

Newsy

iStock UnreleasedGetty Images/Gwengoat

Zadzwoniła pod numer alarmowy i płacząc zgłosiła kradzież. W rozmowie z dyspozytorem mieszkanka Kopanicy wspominała również o problemach z sercem. Na pomoc ruszyli jej policjanci. Na miejscu okazało się, że kobieta była pijana, a funkcjonariuszy wezwała, bo nie mogła włączyć telewizora.

Kopanica: kradzież telewizora

Mieszkanka Kopanicy (woj. wielkopolskie) dzwoniąc pod numer alarmowy zgłosiła kradzież telewizora. W rozmowie z dyspozytorem płakała i wspominała o problemach z sercem. Do zdarzenia - jak informuje policja - doszło kilka dni temu.

Dyżurny wolsztyńskiej jednostki policji odebrał zgłoszenie, z treści którego wynikało, że na terenie Kopanicy doszło do kradzieży telewizora, a pokrzywdzoną jest mieszkanka tej miejscowości. Wyraźnie roztrzęsiona kobieta, płacząc przekazała dyspozytorowi informację, że ktoś zabrał jej telewizor oraz że ma problemy kardiologiczne

– mówi asp. sztab. Wojciech Adamczyk z KPP w Wolsztynie (Wielkopolskie).

Do skierowania policjantów na miejsce i udzielenia pomocy kobiecie brakowało dokładnego adresu. Jednak - ku zaskoczeniu dyspozytora - pokrzywdzona nie chciała go przekazać. Jednak mundurowym udało się ustalić, gdzie mieszka.

Pospieszyli jej z pomocą

- zaznaczył asp. Adamczyk.

Wezwała policję, bo nie umiała włączyć telewizora

Po wejściu do domu funkcjonariusze zauważyli na stoliku telewizor, który miał paść łupem złodzieja. Leżał ekranem w dół i był odłączony od zasilania.

Zachowanie kobiety wyraźnie wskazywało na to, że jest pod wpływem alkoholu. W rozmowie z policjantami zażądała uruchomienia telewizora, czego sama nie potrafiła zrobić. Okazało się, że kradzież telewizora, jak również kłopoty kardiologiczne były fikcją

– podkreślił asp. sztab. Wojciech Adamczyk z KPP w Wolsztynie.

Za bezpodstawne wezwanie policjantów grozi grzywna.

Chciał pomóc, został okradziony. 74-latek stracił portfel i 2300 złotych. Zobacz wideo:

Zobacz też:

Zgłosiła kradzież auta - okazało się, że nie zaciągnęła hamulca

Zgłosiła napad, który nie miał miejsca. Matka 12-latki tłumaczy się trudną sytuacją finansową

Odkurzacz naprowadził policję na trop seryjnego złodzieja

Autor: Luiza Bebłot

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: iStock Unreleased

Pozostałe wiadomości