Newsy

Odkurzacz naprowadził policję na trop seryjnego złodzieja

Odkurzacz

urbazon/Getty Images

Newsy

Odkurzacz naprowadził policję na trop seryjnego złodzieja

Odkurzacz

urbazon/Getty Images

Policjanci z Rawy Mazowieckiej zatrzymali 22-letniego sprawcę kradzieży odkurzacza. Po przeszukaniu jego mieszkania okazało się, że mężczyzna miał na sumieniu więcej takich przestępstw. W sumie postawiono mu 20 zarzutów kradzieży zuchwałej oraz jeden kradzieży z włamaniem.

Zatrzymano seryjnego złodziej

Policjanci z rawskiej komendy zatrzymali 22-latka trzy tygodnie temu, niedługo po tym, jak mężczyzna ukradł odkurzacz z marketu.

Sprawca zbiegł, ale po niedługim czasie pojawił się ponownie w okolicach sklepu i wtedy został zatrzymany przez wysłany na miejsce zdarzenie patrol. Funkcjonariusze pojechali z rawianinem do jego mieszkania, gdzie odnaleźli skradziony odkurzacz. Ich uwagę zwróciły inne przedmioty znajdujące się w pomieszczeniach. Jak się okazało, w większości pochodziły one z kradzieży sklepowych

- przekazała w środę mł. asp. Małgorzata Lewandowska z rawskiej komendy policji.

Wśród odnalezionych przedmiotów były też stare książki, butle gazowe oraz drewniany czerpak. Rawianin przyznał, że pochodzą one z włamania do jednego z niezamieszkałych domów na terenie gminy Rawa Mazowiecka. Takie ustalenia pozwoliły na zatrzymanie mężczyzny.

Policja dotarła do poszkodowanych

Śledczy krok po kroku ustalali osoby pokrzywdzone: docierali do kierowników sklepów, przesłuchiwali ich pracowników. Wszystkie te osoby potwierdzały, że 22-latek wielokrotnie dokonywał kradzieży, podczas których zachowywał się zuchwale, a na ich uwagi reagował wulgarnie.

W mieszkaniu 22-latka ujawniono ponad 200 przedmiotów pochodzących z przestępstwa - część z nich wróciła już do właścicieli. Zebrany w sprawie materiał pozwolił na przedstawienie młodemu mężczyźnie 21 zarzutów; 20 dotyczyło kradzieży zuchwałej, a jeden kradzieży z włamaniem. Za dokonanie kradzieży zuchwałej grozi do 8 lat więzienia, natomiast za kradzież z włamaniem - do 10 lat.

Kalisz (woj. wielkopolskie). Złodzieje okradli salon sukni ślubnych w Kaliszu. W nocy wynieśli ponad sto sukien ślubnych i wieczorowych. Tylko trzydzieści udało się odzyskać. Policja zatrzymała w sprawie dwie osoby. Zobacz materiał:

>>> Zobacz także:

Samobójstwo 12-latki. Miała być prześladowana na tle orientacji seksualnej

Przyśnił mu się koszmar. Na pomoc wezwał policję

Większy rygor w walce z koronawirusem. Minister zdrowia wprowadza zmiany

Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
53
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0