Newsy

Szukasz atrakcji nad Bałtykiem? Gabinet Figur Woskowych to hit wybrzeża

Newsy

Aktualizacja:

Pogoda nad polskim morzem bywa kapryśna, a jak wiemy, dzieci nie lubią nudy. Co robić, gdy za hotelowym oknem wciąż pada deszcz? Międzyzdroje zadbały o atrakcje zarówno dla dorosłych, jak i najmłodszych. Jedną z nich jest niewątpliwie Gabinet Figur Woskowych. Czyje postacie można w nim oglądać?

Gabinet Figur Woskowych w Międzyzdrojach

Historia tego miejsca jest bardzo długa i powiązana z życiorysem założycielki, Katarzyny Gołos-Wróbel. Gabinet Figur Woskowych powstał 22 lata teamu, a jego właścicielka, by zrealizować swój plan, musiała podjąć życiowe decyzje dotyczące zmiany miejsca zamieszkania.

Przeprowadziliśmy się tutaj z całą rodziną, żeby być na miejscu i prowadzić nasz gabinet

- opowiada Katarzyny Gołos-Wróbel.

Wszystko zaczęło się w 1998 roku. To właśnie wtedy przy współpracy z Waldemarem Dąbrowskim, twórcą Festiwalu Gwiazd, powstało pierwszych osiem figur polskich artystów. Były to wizerunki m.in. Beaty Tyszkiewicz, Bogusława Lindy i Cezarego Pazury.

Stopniowo co rok nasza kolekcja się powiększała. W tym momencie możemy się pochwalić około 120 figurami

- mówi właścicielka Gabinetu Figur Woskowych.

jak dodaje, gwiazdy odwiedzały to miejsce i podziwiały swoje podobizny. Zdjęcia z własną figurą woskową robił sobie m.in. Cezary Pazura.

Gdzie powstają figury woskowe?

Wykonanie figury woskowej to ciężka i żmudna praca, która wymaga olbrzymiej precyzji. Te, które można zobaczyć w Międzyzdrojach, nie są wykonywane w Polsce.

Figury powstają w Sankt Petersburgu, są rzeźbione. Staramy się, żeby jak najwięcej figur było wykonanych z wosku, bo są także figury sylikonowe, które są o wiele trwalsze

– wyjaśniła Katarzyny Gołos-Wróbel.

Najbardziej perfekcyjną rzeźbą, z której jest bardzo dumna, jest figura Jana Matejki. Wykonanie podobizny malarza było bardzo pracochłonne, ale efekt jest niezwykle autentyczny. Figura jest dopracowana w najdrobniejszym detalu, odzwierciedla nawet wszystkie zmarszczki na twarzy i dłoniach.

Zobacz też:

Tłum turystów w Tatrach. Dokąd nie warto się wybierać samochodem?

Poznaj Pomorze Zachodnie oczami naszych bohaterów. Rowerowe podróże Oskara

Odpoczynek na łonie natury, biesiady i przepyszny karp. Zobacz, dlaczego warto odwiedzić Dwór Mościbrody

Widzimy się w Dzień Dobry Wakacje! Na program zapraszamy w każdą sobotę i niedzielę od 9:00.

Autor: Nastazja Bloch

Pozostałe wiadomości