Newsy

Rząd zamyka siłownie. Co na to branża fitness?

Newsy

Aktualizacja:

Od soboty 17 października siłownie oraz kluby fitness w całej Polsce będą zamknięte. To jedno z obostrzeń, które w związku ze wzrostem zakażeń koronawirusa ogłosił premier Mateusz Morawiecki. Branża nie zgadza się z decyzją rządu i zapowiada protest w Warszawie.

Pandemia koronawirusa rozprzestrzenia się z dnia na dzień. Z powodu gwałtownego wzrostu liczby zakażeń COVID-19 premier Mateusz Morawiecki ogłosił w czwartek nowe obostrzenia. Zalicza się do nich m.in. całkowite zawieszenie działalności basenów, aquaparków oraz siłowni i klubów fitness - zarówno w strefie żółtej, jak i czerwonej .

Zamknięte siłownie

Rozporządzenie wchodzi w życie w sobotę 17 października. Decyzja rządu spotkała się ze sprzeciwem przedstawicieli branży fitness.

Dla branży jest to całkowity koniec. My nie wytrzymamy drugiego lockdownu. Jest to totalnie absurdalna decyzja. Nie ma informacji, żeby do tej pory było jakieś ognisko w siłowni

- mówił w Radiu ZET Tomasz Napiórkowski z Polskiej Federacji Fitness.

Branża fitness zapowiada protest

Polska Federacja Fitness zapowiedziała na sobotę protest w Warszawie. Początek demonstracji zaplanowano na godz. 10 na Placu Zamkowym.

To jest moment próby dla całej branży i musimy go zdać. Nasze zgromadzenie będzie miało charakter spontaniczny, ponieważ wystąpiły ku temu wszelkie przesłanki, a oficjalnego protestu nie zdążymy zgłosić. Tym samym prosimy o mobilizację i gotowość przybycia

- podkreśla Polska Federacja Fitness.

Czas pokazać, ilu nas jest oraz że nie jesteśmy marginalną branżą. 100 000 miejsc pracy jest na szali. Miliardy złotych również. Nie przeżyjemy kolejnego lockdownu

- czytamy w poście na Facebooku.

Polska Federacja Fitness zachęca do udziału w proteście nie tylko trenerów i instruktorów, ale też klientów siłowni i influencerów, by nagłośnili akcję.

Jutro o godz. 10:00 będziemy organizowali telekonferencje z przedstawicielami innych organizacji naszej branży, w...

Opublikowany przez Polska Federacja Fitness Czwartek, 15 października 2020

Nowe obostrzenia

W strefie żółtej m.in. działalność gastronomiczna będzie możliwa w godz. 6-21 (poza tymi godzinami będzie możliwe wydawanie posiłków jedynie na wynos), wydarzenia sportowe będą się odbywały bez publiczności, szkoły wyższe i średnie przechodzą w tryb nauczania hybrydowego.

W strefie czerwonej m.in. zacznie obowiązywać zakaz organizacji imprez okolicznościowych takich jak wesela, w sklepach może przebywać tylko 5 osób na jedną kasę, uczelnie wyższe i szkoły średnie przejdą na nauczanie zdalne, w komunikacji zbiorowej tylko 50 proc. miejsc.

Zobacz też:

Zobacz wideo: Siłownie zamknięte z powodu koronawirusa. Oto proste ćwiczenia w domowych warunkach

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Dominika Czerniszewska

Źródło: radiozet.pl

Pozostałe wiadomości