silownia

  silownia

  Spacer farmera to jeden z głównych rodzajów ćwiczeń zalecanych osobom, które chcą wzmocnić przede wszystkim swój korpus. Warto jednak wiedzieć, że wpływa również na inne partie ciała. Jak poprawnie wykonywać spacer farmera i jakich efektów można się spodziewać?

  Zrezygnuję z wesela brata, bo mam trening. Nie pojadę na służbowe spotkanie, bo wypadnę z rytmu ćwiczeń. Nie zjem symbolicznego kawałka tortu na własnym ślubie, bo mam rozpisaną dietę redukcyjną. Nie pójdę na urodziny najbliższego przyjaciela, bo muszę iść na siłownię. Coraz więcej osób obsesyjnie myśli o swojej sylwetce i idealnie wyrzeźbionych mięśniach. Problem ten dotyczy przede wszystkim mężczyzn. Gdzie kończy się sportowe hobby, a zaczyna nałóg? O tym opowiadają trener i motywator Daniel Józek Qczaj oraz Maja Ruszpel, specjalistka terapii uzależnień.

  Nadeszła długo wyczekiwana chwila przez fanów aktywności fizycznej. Na nowo otwierają się siłownie, co oznacza, że można wrócić do wykonywania w nich ćwiczeń. Należy jednak mierzyć siły na zamiary. Po tak długiej przerwie nasze ciała mogą nie być gotowe na duży wysiłek. Grunt to dobra rozgrzewka. Trenerka Dagmara Wawrzyniak radziła, jak przygotować się na powrót do sportu.

  Luzowanie obostrzeń w związku ze zmniejszającą się liczbą zakażeń koronawirusem odbywa się stopniowo. Kolejny etap łagodzenia restrykcji wprowadzonych ze względu na pandemię wchodzi w życie 28 maja. Otwarte mają być baseny, siłownie, kluby fitness, kasyna, solaria. Sprawdź, co się zmieni od piątku.

  Psi fitness raczej kojarzy się z bieganiem po parku czy lesie i aportowaniem patyka. Tymczasem np. w Warszawie są specjalne miejsca, w których pupil może zrobić porządny trening. Jak wyglądają zajęcia fitness dla psów i dlaczego zwierzak powinien na nie chodzić? O tym w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Justyną Piesiewicz, szkoleniowcem i instruktorką psiego fitnessu.

  Ćwiczenia na kaptury nie wymagają sprzętu i wizyt na siłowni. Do ćwiczeń siłowych, mających na celu rozbudowanie mięśni, niezbędne jest jednak obciążenie, np. w postaci hantli, sztangielek lub sztangi (jeśli nie masz ich w domu – wykorzystaj butelki z wodą). Jeśli nie chcesz zwiększać masy mięśni kapturzastych, możesz wykonywać rozciągające ćwiczenia na kaptury bez obciążeń.

  Siłownie i kluby fitness pozostaną zamknięte. Taką informację przekazał w piątek minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński. Dodał jednak, że rząd postanowił odmrozić dla wszystkich wszelką aktywność sportową na terenach otwartych i basenach. Nowe wytyczne będą obowiązywały od 12 do 26 lutego.

  Od 28 grudnia do 17 stycznia ponownie zamknięte będą galerie handlowe. Obowiązywać też będzie zakaz działalności związanej z prowadzeniem dyskotek i klubów nocnych, basenów, aquaparków, siłowni, klubów i centrów fitness. Tak wynika z rządowego rozporządzenia. Nie dotyczyło ono jednak kasyn, co wywoływało spore zdziwienie. Teraz ma się to zmienić.

  Siłownie i baseny są zamknięte ze względu na reżim sanitarny, spowodowany pandemią koronawirusa. Ale to nie oznacza, że nie możemy ćwiczyć. W trosce o kondycję zarówno fizyczną, jak i psychiczną, warto robić to w domowym zaciszu. Kilka możliwości pokazał w programie trener personalny Patryk Puczyłowski. Zobacz, jak pod jego okiem ćwiczyli nasi prowadzący.

  Od soboty 17 października siłownie oraz kluby fitness w całej Polsce będą zamknięte. To jedno z obostrzeń, które w związku ze wzrostem zakażeń koronawirusa ogłosił premier Mateusz Morawiecki. Branża nie zgadza się z decyzją rządu i zapowiada protest w Warszawie.

  W lipcu ubiegłego roku Robert Burneika wraz z partnerką ogłosili, że spodziewają się dziecka. Rodzice przygotowywali się na nadejście potomka, nie wiedząc, czy na świecie pojawi się syn, czy córka. Chociaż Robert marzył o synu, teraz nie żałuje niespodzianki. Hardcorowy Koksu oszalał na punkcie córeczki, która mając zalewie pół roku, już idzie w ślady taty.

  Bycie trenerem personalnym jest ostatnio bardzo modne. Okazuje się, że certyfikat można zdobyć już w dwa dni kończąc internetowy kurs. Niestety taka osoba może wyrządzić nam więcej krzywdy niż pożytku. Jak zostać profesjonalnym trenerem personalnym? Liczą się ukończone studia na AWF czy wieloletnie doświadczenie? W studiu Dzień Dobry TVN zapytaliśmy o to Qczaja oraz Małgorzatę Gałkowską, trenerkę fitness oraz Mistrzynię Polski Fit Model 2017.

  Przygoda z siłownią zaczęła się u Ireny Wielochy od gór. 66-latka od młodości chodziła po górach. Po kilku latach przerwy związanej z macierzyństwem, by wrócić do pieszych wycieczek górskich, Pani Irena musiała wrócić do formy. Dzięki samozaparciu i ciężkiej pracy schudła 24 kg. Irena Wielocha chodzi na zajęcia fitness pięć razy w tygodniu. Dziś jest inspiracją dla swoich młodszych koleżanek. Co o jej postępach mówi trener?

  Bigoreksja dotyka ok. 10 proc. ćwiczących na siłowniach. Chorujące na nią osoby uważają, że są zbyt szczupłe i mają za mało mięśni, dążą więc do tego, aby tę muskulaturę rozbudowywać. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy trenera personalnego Szymona Gasia i psychologa Tomasza Kozłowskiego, aby porozmawiać z nimi o obsesji na punkcie umięśnionego ciała. Na bigoreksję częściej chorują mężczyźni, czy może jednak kobiety? Jak się od niej uwolnić?

  Coraz większą popularność zyskuje trening siłowy dla dzieci. Czy dziecko na siłowni to dobry i odpowiedzialny pomysł? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy trenera Piotra Maruszewskieg, według którego trening siłowy dziecka poprawia wydajność i wpływa na przyrost siły. Jest też bazą dla innych dyscyplin. W jakim wieku dziecko może rozpocząć trening z ciężarami i z jakim obciążeniem może ćwiczyć?