Newsy

Perfumy chował w dziecięcym wózku. Złodziejowi grozi 5 lat więzienia

Newsy

Aktualizacja:
iStockphotoCanon_77/Getty Images

Pomysłowość sklepowych złodziei zdaje się nie mieć granic. W jednej z drogerii w Sieradzu policja zatrzymała mężczyznę, który kradł markowe perfumy. 21-latek swoje łupy ukrywał w dziecięcym wózku. Może za to trafić za kratki na 5 lat.

Sieradz: kradł perfumy i chował je do wózka

W czwartek dyżurny sieradzkiej policji otrzymał informację, że w jednej z drogerii na terenie miasta przebywa mężczyzna i kobieta z małym dzieckiem w wózku. Mogli oni mieć związek z wcześniejszymi kradzieżami markowych perfum.

Kiedy para weszła do sklepu, zwróciła uwagę pracownika ochrony. Wygląd mężczyzny przypominał wizerunek sprawcy z wcześniejszych kradzieży zarejestrowany przez sklepowy monitoring. Kilka dni wcześniej kamery zarejestrowały, jak para z małym dzieckiem w wózku chodzi po terenie sklepu. Mężczyzna brał z regału flakony perfum i chował je do podręcznej torby wózka, saszetki oraz swojej odzieży

- opowiada Agnieszka Kulawiecka z policji w Sieradzu.

Gdy osoby te weszły do sklepu, zostały rozpoznane przez ochroniarza. Ujęto mężczyznę, a o całej sytuacji powiadomiono policję.

Kradzione perfumy w dziecięcym wózku

Sprawcą okazał się 21-letni mieszkaniec Sieradza. Mężczyzna kilka dni wcześniej dokonał dwóch kradzieży w drogeriach na terenie miasta. Jego łupem za każdym razem padały markowe perfumy, a ich łączna wartość wyniosła ok. 1,8 tys. zł. W należącym do niego samochodzie znaleziono kilka flakonów skradzionych wcześniej pachnideł.

21-latek usłyszał zarzuty kradzieży. W czasie przesłuchania przyznał się do zarzucanych czynów. Grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Jak poinformowała sieradzka policja, w ramach prowadzonego postępowania funkcjonariusze sprawdzą też, jaki udział w tych przestępstwach miała partnerka 21-latka.

Selfie na skradzionym smartfonie. Złodziejaszek makak zostawił po sobie pamiątkę. Zobacz wideo:

Zobacz też:

Złodziej na ulicy – jak reagować? Prowokacja DDTVN

"Krzyczał do mnie ". Pani Zofia mopem pogoniła złodzieja, który groził jej bronią

Praca ochroniarki. Jak kobiety radzą sobie w tym zawodzie?

Autor: Luiza Bebłot

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: iStockphoto

Pozostałe wiadomości