perfumy

  perfumy

  Czy feromony to dobry prezent dla ukochanej osoby? Czym są i jak działają? Wyjaśniamy fenomen zapachowego afrodyzjaku, który jak się okazuje, nie zawsze zbliża do siebie pary. "Rozstaliśmy się przez perfumy. Żałuję, że je kupiłem"

  Tuberoza wonna jest mało znana w Polsce i nie jest uprawiana tak często, jak inne rośliny typowo ogrodowe. Jest jednak niezwykle ozdobna i może znajdować szerokie zastosowanie na działkach. Gdy chce się urozmaicić ogród i wprowadzić do niego oryginalne, rzadko spotykane rośliny, warto sięgnąć po tuberozę wonną. Jak wygląda uprawa tuberozy wonnej oraz czym charakteryzuje się ten gatunek?

  Miłośnicy zapachów zamkniętych w szklanych flakonach wiedzą, że sposób przechowywania takich produktów istotnie wpływa na ich trwałość, a przede wszystkim na równie ważny termin przydatności do użycia. Zdarza się, że ulubione perfumy stawiamy po prostu na półce w łazience bądź ozdabiamy nimi toaletkę. To błąd, jeśli zależy nam na tym, by cieszyć się ich zapachem jak najdłużej. Jak prawidłowo przechowywać perfumy, by nie straciły swoich właściwości?

  10-letni Kacper Roy to chłopiec obdarzony genialnym węchem. Jego niezwykły talent pozwala mu rozpoznawać, łączyć i komponować zapachy. Od kilku lat Kacper współpracuje z senselierką Martą Siembab. Panią Martę oraz Kacpra i jego mamę gościliśmy w Dzień Dobry Wakacje. Kacper opowiedział nam m.in. o zapachach, które skomponował.

  Na polskim rynku właśnie ukazała się jej najnowsza książka: „Gucci. Prawdziwa historia dynastii sukcesu”. Jakie były początki jednej z najbardziej znanych marek świata? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy dziedziczkę włoskiej fortuny - Patrizię Gucci. Ile ubrań i akcesoriów marki Gucci ma w swojej szafie? :)

  Tamara Gonzalez Perea wybrała się do Paryża, na spotkanie z Gosią Baczyńską. Zobaczcie jak wygląda nowa kolekcja projektantki, gdzie kupuje koronki na swoje suknie i jaka jest tajemnica unikalnych perfum Gosi. Zapraszamy na spacer po stolicy mody!

  Piotr Czarnecki tworzy swoje perfumy z takich składników jak szafran, whiskey, kawa, tytoń, mech dębowy czy aromat skóry. Jak jego produkty trafiły do Los Angeles? Dlaczego tak bardzo fascynują go zapachy i jak zaczęła się jego przygoda ze współczesną alchemią? Jakie połączenie sprawiło, że został jednym z dziesięciu najlepszych perfumiarzy na świecie?

  Joanna Przetakiewicz marzyła o stworzeniu perfum, które byłby przeciwieństwem zapachu unisex. Czy jej się udało? Sprawdziła to dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Większość z nas kupuje perfumy przygotowane przez znanych producentów. Nie musi tak być. Monika Zagajska i Michał Jeger pomogą Wam stworzyć własny, niepowtarzalny zapach. Kiedy zaczęła się ich przygoda z zapachami? Jak wygląda ich praca?

  Wydzielina z gruczołów afrykańskiego kota to główny składnik większości ekskluzywnych perfum. Dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska była na wystawie "Zapach – niewidzialny kod". Wystawa przybliża historię perfumiarstwa i pokazuje, że świat komunikacji to też świat zapachów. Ile kosztują najdroższe flakony perfum?

  Diane von Furstenberg – tylko nam ikona mody zdradza, co łączyło ją z Ryszardem Kapuścińskim! Zobacz rozmowę Agnieszki Jastrzębskiej z Diane von Furstenberg, która teraz na rynek wprowadza swoje perfumy.