złodziej

  złodziej

  35-latka zatrudniała się w charakterze opiekunki do dziecka, niekiedy tylko na jeden wieczór. Jednak rodzice malucha ponosili koszt przez długi czas. Kobieta bowiem podrabiała klucze do mieszkań, a następnie - pod nieobecność właścicieli - kradła biżuterię, ubrania czy pieniądze. Łupem nieuczciwej niani padły przedmioty warte w sumie 60 tys. zł. Akt oskarżenia przeciwko niej został już skierowany do sądu.

  Włamanie do domu, czy kradzież to jedna z czarniejszych wizji. Kiedy śni nam się złodziej, możemy obudzić się pełni lęku. Sennik odpowiada, czy złodziej obecny w naszym śnie rzeczywiście ma za zadanie nas przestrzec. Czy sen o złodziejach może mieć też wymiar pozytywny?

  Nie mogli sobie poradzi ze złodziejami i wandalami, dlatego postanowili się zorganizować. Każdego dnia działkowcy patrolują teren ogródków działkowych. Poznajcie pomysłowych i zdeterminowanych do walki ze złodziejami działkowców.

  Wakacje to okres żniw dla złodziei. Jak więc zabezpieczyć mieszkanie przed kradzieżą zanim wyjedziemy na urlop? Co sprawia, że złodziej interesuje się daną lokalizacją, a nie inną? Zapytaliśmy o to gościa Dzień Dobry TVN byłego policjanta Krzysztofa Hajdasa.

  Pod Warszawą, na jednym z osiedli domków jednorodzinnych reporter Dzień Dobry TVN Robert Stockinger spotkał się z prowadzącymi program "Złodzieje": "Fryzjerem", nawróconym złodziejem oraz byłym policjantem Marcinem "Elvisem" Taraszewskim. Osiedla domków rodzinnych to dla złodziei żniwa. Dlaczego? Jakich sposobów imają się złodzieje, by wejść na posesję? Czy pies gwarantuje nam bezpieczeństwo? Co robić, gdy zauważymy złodzieja na posesji własnego domu? Krzyczeć czy się nie konfrontować?

  Do tej pory Głogów słynął z różowego mostu i jednego z największych rond w Europie. Teraz jednak mówi się o nim dzięki brawurowej akcji aspiranta Krystiana Biegajło - najbardziej wybieganego policjanta w Polsce. Co zrobił? Złapał złodzieja, który chwytał za klamki, sprawdzając czy mieszkania są otwarte. Jak długo trwał pościg za przestępcą? Na czym polega kradzież "na klamkę"? Pan Krystian powiedział o tym reporterowi Dzień Dobry TVN Robertowi Stockingerowi. Dowiedzieliśmy się również, od ilu lat policjant biega maratony i w ilu startował.

  Kieszonkowcy uwielbiają tłum i przedświąteczne zamieszanie. Jak nie dać się im okraść? O tym w Dzień Dobry TVN mówili były policjant Marcin Taraszewski "Elvis" i nawrócony przestępca "Fryzjer". Panowie są prowadzącymi program "Złodzieje".

  Sklepikarze żalą się, że złodzieje są coraz bardziej zuchwali i nawet nie kryją się z tym, że mają zamiar wyjść z towarem, za który nie zapłacili. Zatem, jak właściciele sklepów mogą bronić się przed kradzieżami? Czy mogą zatrzymać złodzieja do czasu przyjazdu policji? Zapytaliśmy o to gościa Dzień Dobry TVN podinspektor Magdalenę Bieniak z Komendy Stołecznej Policji. Natomiast z socjologiem Tomaszem Sobierajskim zastanawialiśmy się, z jakich powodów Polacy kradną.

  Wiele osób korzysta z kart zbliżeniowych. Podobno zaczęli to wykorzystywać złodzieje, którzy - przy pomocy zdalnych terminali - ściągają pieniądze z naszych kart. Czy rzeczywiście jest to możliwe? Dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki zapytał o to Łukasza Dajnowicza z Komisji Nadzoru Finansowego i specjalistę ds. zabezpieczeń elektronicznych Adama Haertle.

  Na warszawskim Grochowie grasował złodziej, ale nie byle jaki. Jego wyjątkowość polegała na tym, że gardził rowerami, nartami i innymi cennymi przedmiotami, które są zazwyczaj przetrzymywane w piwnicy. Jego uwaga skupiała się na... kompotach, konfiturach i makaronie. Złodziej został schwytany, ale nigdy nie wiadomo, kiedy zjawi się na Grochowie jego naśladowca. Dlatego dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer, przejęty losem spożywki, zapytał mieszkańców Grochowa, czy ich przetwory są bezpieczne. Dowiedział się również, gdzie będzie można wylicytować przetwory przesłane przez Baracka Obamę.

  Nie ma takiej rzeczy, której Polak nie próbowałby ukraść. Ile kradzieży jest odnotowywanych rocznie w Polsce? Czy jest przyzwolenie społeczne na kradzież? Jakie przedmioty wykradane są z kościołów? Z jakimi najdziwniejszymi łupami zetknęli się policjanci?

  Z gośćmi Dzień Dobry TVN Piotrem Mosakiem, psychologiem oraz Krzysztofem Rutkowskim, prywatnym detektywem porozmawialiśmy o tym, jak się ustrzec przed kradzieżą. Niestety tego typu przestępstw jest coraz więcej. Dlaczego nie reagujemy, gdy w naszej obecności dzieje się coś złego? I jakich sposobów najczęściej imają się złodzieje?

  Marek Ksieniewicz to były złodziej i recydywista. Jak sam mówi "nie w zawodzie od 10 lat". Podobno nie ma drzwi, których nie da się otworzyć. Jak złodzieje wykorzystują takie dni jak walentynki? Którędy zlodzieje weszli do Pudziana? W studiu Dzień Dobry TVN nasz gość zdradził tajniki zawodu włamywacza.