Newsy

Odmrażanie gastronomii. Co z restauracjami w centrach handlowych?

Newsy

puste restauracje w centrach handlowych

Zgodnie z harmonogramem luzowania obostrzeń już 15 maja ogródki restauracyjne będą mogły się otworzyć. Nie wszystkie lokale gastronomiczne dysponują taką przestrzenią. Co z restauracjami wewnątrz centrów handlowych? Trwają przygotowania, żeby "wyprowadzić" je na zewnątrz. Prawdopodobne, że miejsca do konsumpcji będą zorganizowane na parkingach, np. na ostatnim piętrze.

Od 4 maja ponownie można robić zakupy w centrach handlowych i sklepach budowlanych. W tych pierwszych umożliwiono również korzystanie z ofert lokali gastronomicznych, ale w ograniczonym zakresie. Można zamówić jedzenie, ale w dalszym ciągu nie możliwości skonsumowania go na miejscu.

Centra handlowe a ogródki restauracyjne

Luzowanie obostrzeń pandemicznych w sektorze gastronomicznym rząd planuje rozpocząć 15 maja. Pierwszym krokiem ma być otwarcie dla klientów ogródków restauracyjnych. To umożliwia, po bardzo długiej przerwie, zjedzenie zamówionego posiłku na miejscu. Z tego rozwiązania nie skorzystają lokale, które nie mają dostępu do zewnętrznej przestrzeni. Aby móc obsłużyć klientów przy stoliku, są zobowiązane, zgodnie z harmonogramem, poczekać do 29 maja.

Co w tej sytuacji mogą zrobić właściciele restauracji wewnątrz centrów handlowych? Na razie, padło kilka propozycji.

Ogródki restauracyjne na parkingu?

Polska Rada Centrów Handlowych wystosowała list został skierowany do zarządców największych polskich galerii. Rada zachęca, by lokale gastronomiczne znajdujące się wewnątrz centrów handlowych również skorzystały z luzowania obostrzeń i w miarę możliwości szukały alternatywnych rozwiązań.

PRCH zachęca, by restauracyjne ogródki tworzyć na terenach "zielonych i utwardzonych" lub nawet na "ostatnich piętrach parkingów". W treści listu przypomniano jednocześnie, by w ewentualnych przypadkach realizowania tych propozycji nadal przestrzegać wszystkich obowiązujących zasad i zaleceń związanych z trwającą pandemią COVID-19.

Zobacz też:

Chrzciny dziecka w trakcie pandemii. Co można, a czego nie?

Wesela i komunie maj 2021 - jakie są ograniczenia? Na ile osób można zorganizować przyjęcie?

Jak w tym roku będą wyglądać komunie? Rzecznik rządu zdradza szczegóły

Zobacz video: W maju obostrzenia stracą ostrość. "Jeśli jesteśmy na ulicy sami, nie stoimy w tłumie, maseczki nie są nam potrzebne"

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Diana Ryściuk

Źródło: money.pl

Źródło zdjęcia głównego: Moment RF

Pozostałe wiadomości