Newsy

Pogoda na środę: kilkanaście stopni C i przelotne opady deszczu

Newsy

Jaka będzie pogoda w środę, 18 sierpnia 2021 r.? Synoptycy nie mają wątpliwości - upały mamy już za sobą. Na termometrach od 17 stopni C w Szczecinie do 21 stopni C w Rzeszowie. Prognozowane są także opady deszczu, głównie na północy kraju.

Jak informuje IMGW, nad Europą Centralną i Skandynawią dominuje rozległy i głęboki niż z ośrodkami nad południową Szwecją i krajami bałtyckimi. Na zachodzie i krańcach wschodnich kontynentu pogodę kształtują wyże. Polska znajduje się pod wpływem wspomnianego niżu. Z zachodu napływa chłodna polarna morska masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 998 hPa i nieznacznie wzrośnie.

Pogoda w środę, 18 sierpnia 2021 r.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie umiarkowane i duże. Na zachodzie miejscami przelotne opady deszczu. Na Pomorzu opady deszczu, miejscami burze - prognozowana wysokość opadów na tym obszarze do 30 mm. W dolinach Karpat lokalnie wystąpią mgły ograniczające widzialność do 500 m. Temperatura minimalna od 10 st. C do 13 st. C, nad morzem około 14 st. C; chłodniej w kotlinach sudeckich - około 8 st. C oraz w dolinach karpackich - lokalnie 6 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, w centrum i na północy okresami porywisty, na Pomorzu w porywach do 65 km/h, w pasie nadmorskim silny, do 45 km/h, w porywach do 90 km/h, południowo-zachodni i zachodni.

W środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, na wybrzeżu miejscami burze. Prognozowana wysokość opadów do 15 mm w Karpatach, do 20 mm nad morzem. Temperatura maksymalna od 19 st. C do 23 st. C, na Podhalu około 16 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach do 55 km/h, nad morzem miejscami silny, do 40 km/h, w porywach do 80 km/h, południowo-zachodni i zachodni.

Pogoda w Warszawie, 18 sierpnia 2021 r.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Temperatura minimalna 13 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

W środę w stolicy zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 21 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni.

Zobacz także:

Autor: Jola Marat

Pozostałe wiadomości