Newsy

Pogoda na sobotę - żar z nieba

Newsy

Pogoda bez mapy

Sobota zapowiada się upalnie. Najcieplej będzie w woj. zachodniopomorskim i lubuskim. W Szczecinie i Gorzowie Wielkopolskim słupki termometrów pokażą 33 stopnie Celsjusza.

Pogoda na sobotę 8 sierpnia

Jak informuje IMGW, nad północno-wschodnią, wschodnią, centralną i południową Europą pogodę będzie kształtował wyż z centrami nad Zatoką Ryską, Austrią i Morzem Śródziemnym. Na zachodzie i północnym zachodzie kontynentu będą dominowały niże z frontami atmosferycznymi. Polska znajdzie się w zasięgu wyżu, w gorącym powietrzu napływającym ze wschodu i południowego wschodu.

W sobotę zachmurzenie umiarkowane, okresami przelotne opady deszczu, a na Pomorzu i w obszarze od Mazowsza po Karpaty burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm. Temperatura maksymalna od 27 st. C do 32 st. C; na Helu i w rejonach podgórskich Karpat od 24 st. C do 26 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni. W czasie burz wiatr w porywach do 70 km/h.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami słabe opady deszczu i lokalnie możliwe burze. Temperatura minimalna od 17 st. C do 22 st. C; chłodniej na krańcach północno-wschodnich i w rejonach podgórskich od 14 st. C do 16 st. C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich. W czasie burz wiatr w porywach do 60 km/h.

Pogoda w Warszawie w sobotę 8 sierpnia

W sobotę w Warszawie słonecznie. Temperatura maksymalna około 30 st. C. Wiatr słaby, wschodni.

W nocy w stolicy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna 19 st. C. Wiatr słaby, wschodni.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1009 hPa i powoli będzie spadać.

Pogoda na niedzielę 9 sierpnia

W niedzielę zachmurzenie umiarkowane, po południu wzrastające miejscami do dużego. Przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 20 mm. Temperatura maksymalna od 27 st. C do 32 st. C; gdzieniegdzie nad morzem i w rejonach podgórskich Karpat od 24 st. C do 26 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich. W czasie burz wiatr w porywach do 70 km/h.

Pogoda w Warszawie w niedzielę 9 sierpnia

W niedzielę w Warszawie zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami możliwe duże i przelotne opady deszczu oraz burze. Suma opadów w burzach do 20 mm. Temperatura maksymalna 29 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni. W czasie burz możliwe porywy wiatru do 70 km/h.

Zobacz także:

Sklepy nie będą obsługiwać klientów bez maseczek? Nowe prawo jeszcze w sierpniu

Dopłaty do czynszów - 1500 zł przez pół roku. Od kiedy będzie można z nich skorzystać?

Kiedy powrót do szkół? Minister edukacji podał termin

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Anna Mierzejewska

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości