Newsy

Pogoda w poniedziałek: na wschodzie kraju będzie dynamicznie

Newsy

Aktualizacja:

Polska będzie pod wpływem klina wyżowego, ale dynamiczną pogodę we wschodniej części kraju kształtować będzie front atmosferyczny związany z zatoką niżową nad Półwyspem Skandynawskim. Z zachodu napływać będzie nieco chłodniejsze powietrze polarne morskie.

Jak informuje IMGW, przeważająca część Europy będzie w podwyższonym ciśnieniu. Wyspy Brytyjskie, Półwysep Skandynawski oraz wybrzeże Francji i Niemiec będą pod wpływem płytkiego niżu z ośrodkami nad Morzem Irlandzkim i południową częścią Morza Norweskiego.

Pogoda w poniedziałek

W poniedziałek w Polsce zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. We wschodniej połowie kraju przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z opadami gradu. Suma opadów w czasie burz na krańcach wschodnich kraju do 35 mm. Słaby, przelotny deszcz również miejscami na Pomorzu i południowym zachodzie.

Temperatura maksymalna od 24 do 27 st. C, nad morzem około 22 st. C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą zachodniego. W czasie burz porywy wiatru do 75 km/h.

Pogoda w nocy

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Miejscami słabe, przelotne opady deszczu, a początkowo również burze. W czasie burz opady deszczu do 15 mm na północnym wschodzie. Nad ranem lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 300 m, głównie na wschodzie kraju.

Temperatura minimalna od 14 st. C na wschodzie do 18 st. C na zachodzie; w obszarach podgórskich od 12 do 15 st. C.

Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

Pogoda w Warszawie

W Warszawie w poniedziałek zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Okresami przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 27 st. C. Wiatr słaby, zmienny. W nocy zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Temperatura minimalna 16 st. C. Wiatr słaby, południowy.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1004 hPa i początkowo będzie rosnąć, a później powoli spadać.

Autor: Iza Dorf

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości