Newsy

Pogoda w niedzielę: w całej Polsce przelotne opady deszczu oraz burze

Newsy

Ciemne chmury wracają nad Polskę. W niedzielę niemal wszędzie przelotne opady deszczy, miejscami także burze. Temperatura będzie wahać się od 19 st. C do 28 st. C. Sprawdź, jaka będzie pogoda w niedzielę, 8.08.2021 r.

Jak informuje IMGW nad Europą dominuje rozległy niż znad Wysp Brytyjskich, słabe wyże zaznaczają się głównie na krańcach wschodnich i południowo-zachodnich kontynentu. Polska znajduje się w strefie zatoki frontu atmosferycznego związanego z wspomnianym niżem znad Wysp Brytyjskich, przemieszczającej się z zachodu na wschód kraju. Pozostaniemy w powietrzu polarnym morskim, na wschodzie i południowym wschodzie cieplejszym.

Prognoza pogody na niedzielę, 8 sierpnia 2021 r.

W niedzielę, zachmurzenie umiarkowane okresami duże, jedynie na wschodzie początkowo pogodnie. Przelotne opady deszczu oraz burze, głównie na zachodzie, północy oraz południowym wschodzie. Tam też prognozowana suma opadów od 15 mm do 20 mm, możliwy również grad.

Rano najintensywniej będzie padało na Kujawach, w północnej części woj. wielkopolskiego oraz na Warmii, być może również na Mazurach. Strefa opadów będzie stopniowo odsuwać się na północ, więc w godzinach popołudniowych w tej części kraju raczej opadów nie przewidujemy. Być może pod granicą z Obwodem Kaliningradzkim jeszcze ten deszcz będzie padał - powiedział PAP synoptyk IMGW Michał Ogrodnik.

Temperatura maksymalna od 21 st. C, 23 st. C na północy do 26 st. C na południu i 28 st. C na Podkarpaciu ; chłodniej tylko nad morzem, od 19 st. C do 20 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni i południowy. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h, na północy miejscami do 80 km/h. Wysoko w Sudetach wiatr w porywach do 65 km/h.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 999 hPa i zacznie wzrastać.

Prognoza pogody na poniedziałek, 9 sierpnia 2021 r.

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, a nad morzem oraz południowym wschodzie i częściowo wschodzie kraju również burze. Na południowym wschodzie prognozowana suma opadów od 20 mm do 40 mm. Na północnym wschodzie lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 500 metrów. Temperatura minimalna od 13 st. C do 16 st. C, jedynie w kotlinach górskich około 11 st. C. Wiatr będzie słaby, tylko we wschodniej części wybrzeża umiarkowany i porywisty, południowy i południowo-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 75 km/h. Na szczytach Sudetów porywy wiatru do 60 km/h.

W poniedziałek na północnym wschodzie, częściowo wschodzie oraz miejscami na północy zachmurzenie umiarkowane, okresami duże i przelotne opady deszczu, a na Mazurach i Suwalszczyźnie również burze. Na północnym wschodzie prognozowana suma opadów około 10 mm. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane, lokalnie możliwy słaby deszcz.

Temperatura maksymalna od 22 st. C na północy do 25 st. C na południu. Wiatr będzie słaby, nad morzem umiarkowany i porywisty, zachodni i południowo-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

Zobacz także:

Autor: Kamila Glińska

Źródło: PAP/TVN Meteo

Pozostałe wiadomości