sierpień

  sierpień

  Weekend mija w Polsce pod znakiem ciepłej, słonecznej aury. Zdaniem synoptyków, to ostatni upał w tym sezonie. Przed nami spore ochłodzenie, a w przyszłym tygodniu czekają nas nawet pierwsze przymrozki. Zobacz, gdzie temperatura spadnie w okolice zera stopni.

  W czwartek w dalszym ciągu czeka nas sporo deszczu. Padać będzie przede wszystkim w południowej i centralnej części Polski. Przejściowo mogą wystąpić też burze z gradem. Maksymalna temperatura to 24 st. C na Podkarpaciu.

  Sierpień to miesiąc ujawniania naszych prawdziwych talentów. Na niebie panuje znak królewskiej fazy zodiaku, czyli Lwa. To czas odzyskiwania mocy i czerpania z życia pełnymi garściami. Będziemy chcieli celebrować ten czas i zapragniemy działać na pełnych obrotach. Oto horoskop miesięczny dla wszystkich znaków zodiaku na sierpień 2021 r.

  Lato trwa w najlepsze, za nami gorący czerwiec i upalny lipiec. Co czeka nas w kolejnym miesiącu? Jakie będą temperatury? Gdzie będzie padał deszcz? Synoptycy IMGW przygotowali długoterminową prognozę pogody. Zobacz, jaka będzie aura w sierpniu.

  Według przewidywań meteorologów, sierpień 2020 ma być ciepły, nawet z temperaturą powyżej 30 st. C. Prognozowane opady deszczu mają być podobne, jak w latach ubiegłych. - Niestety potwierdza się to, o czym mówiliśmy od dłuższego czasu, czyli że będą one burzowe - powiedział rzecznik IMGW Grzegorz Walijewski.

  Powstanie Warszawskie wybuchło 1 sierpnia 1944 roku. To wtedy 25 tysięcy mieszkańców Warszawy stawiło czoła niemieckiej armii. Tylko 12 proc. z nich miało broń. Ważną częścią podziemia były sanitariuszki. Jedna z nich, pani Hanna Stadnik, miała 15 lat kiedy wybuchło powstanie. Mimo upływu lat wspomnienia z tego czasu wracają do niej do dziś. Co najbardziej utkwiło w jej pamięci? Z uczestniczką powstania rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry Wakacje Filip Chajzer.