Newsy

Pogoda na najbliższy tydzień. Czy odpoczniemy od burz?

Newsy

Aktualizacja:
iStockphotoAndreyPopov/Getty Images

Po weekendzie aura stanie się bardziej dynamiczna. Czekają nas upały, ale i gwałtowne burze. Sprawdź prognozę pogody na najbliższy tydzień.

Prognoza pogody na 5 dni

Przed nami zmiana pogody. Wyż, który przez kilka dni zapewniał stabilną aurę, powoli odsuwa się na wschód Europy, a z zachodu do Polski przedostaje wilgotne powietrze, niosące ze sobą niż, który przesuwa się nad Morzem Północnym.

IMGW ostrzega przed upałem. Temperatura w kilku województwach będzie przekraczać 30 stopni Celsjusza. Jak prognozują synoptycy, najbliższe dni przyniosą burze z gradem. Niebezpieczne zjawiska możliwe są w całej Polsce.

Temperatura maksymalna wyniesie od 28 do 31 stopni Celsjusza, a w nocy od 17 do 19 st. C.

Pogoda na poniedziałek 26 lipca 2021 r.

W poniedziałek do południa będzie pogodnie, ale w drugiej części dnia w wilgotnym i gorącym powietrzu utworzą się chmury burzowe. W całej Polsce może grzmieć i przelotnie padać, ale są możliwe są gwałtowne burze z opadami deszczu do 20-30 l/mkw. i porywami wiatru do 70-80 km/h. Maksymalna temperatura ma wynosić od 26 st. C w Szczecinie do 30 st. C Warszawie, Kielcach, Lublinie, Rzeszowie i Zielonej Górze. Wiatr poza burzami będzie słaby i umiarkowany.

Pogoda na wtorek 27 lipca 2021 r.

We wtorek przez Polskę będzie przechodził front atmosferyczny, w obrębie którego pogoda przejściowo się pogorszy. Ma dopisywać w pierwszej części dnia, a po południu w całej Polsce są możliwe przelotne opady deszczu do 20-30 l/mkw i burze , które zwłaszcza na wschodzie i południu kraju mogą stać się gwałtowne. Będą im towarzyszyć porywy wiatru do 70-80 km/h. Temperatura maksymalna wyniesie od 27 st. C na Wybrzeżu i Mazurach do 33 st. C na Podkarpaciu. Gdy nie będzie burz, powieje słaby i umiarkowany wiatr.

Pogoda na środę 28 lipca 2021 r.

W środa przed południem także możemy liczyć na dość pogodną aurę. W popołudniowych godzinach należy spodziewać się przelotnych opadów do 20-30 l/mkw. Wszędzie też zagrzmi, a wiatr w porywach osiągnie 70-80 km/h. . Termometry pokażą maksymalnie od 25 st. C na Pomorzu Zachodnim do 28 st. C na Podkarpaciu. Z zachodu, poza burzami, powieje słabo i umiarkowanie.

Pogoda na czwartek 29 lipca 2021 r.

W czwartek w niemal całej Polsce ma być pogodnie. Przelotne opady deszczu i burze mogą wystąpić tylko na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Termometry pokażą maksymalnie od 25 st. C na Suwalszczyźnie do 30 st. C w Małopolsce i na Podkarpaciu. Wiać będzie z zachodu, słabo i umiarkowanie.

Pogoda na piątek 30 lipca 2021 r.

W piątek w Polsce częściowo słonecznie, ale wystąpią też burze z piorunami. Najwyższa temperatura wyniesie 28 st. C.

Więcej informacji o pogodzie na TVN Meteo.

Jak przygotować się do górskiej wędrówki latem? Zobacz wideo:

Zobacz też:

Czy uczniowie we wrześniu wrócą do szkół? Rada Medyczna wydała opinię

Joanna Przetakiewicz zdradziła przepis na ulubione, letnie danie. "Szał i obłęd"

Bracia Olaf i Alan w tym samym czasie czekali na nowe serca, obaj są już po przeszczepach. "Nie da się opisać naszego szczęścia"

Autor: Magdalena Zamkutowicz

Źródło: TVN Meteo

Źródło zdjęcia głównego: iStockphoto

Pozostałe wiadomości