Newsy

Pogoda na Dzień Dziecka. Na termometrach do 23 stopni C

Newsy

W poniedziałek 1 czerwca rozpoczyna się meteorologiczne lato. Pogoda będzie odpowiadała tej porze roku. Jedynie w regionach południowo-wschodnich przewidywane są opady deszczu.

Europa południowa, Półwysep Iberyjski oraz Ukraina są pod wpływem układów niskiego ciśnienia. Pozostałe obszary naszego kontynentu znajdują się pod wpływem rozległego wyżu znad Skandynawii. Polska jest w zasięgu tego wyżu. Z północnego wschodu napływa chłodniejsze powietrze pochodzenia arktycznego.

Pogoda na 1 czerwca 2020 r.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1007 hPa, po południu zacznie spadać.

W poniedziałek zachmurzenie małe i umiarkowane, na południowym wschodzie wzrastające miejscami do dużego i na tam słabe przelotne opady deszczu. Wysoko w Tatrach opady śniegu. Temperatura maksymalna od 15 st.C na południowym wschodzie, około 19 st.C w centrum, do 22 st.C na zachodzie, na wybrzeżu od 13 st.C do 15 st.C, na Podhalu około 13 st.C. Wiatr na ogół umiarkowany, porywisty, północny i północno-wschodni. W rejonie Zatoki Gdańskiej porywy wiatru do 60 km/h, w Tatrach do 70 km/h, a w Sudetach do 55 km/h. Wysoko w Tatrach zawieje śnieżne.

W nocy zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Na południowym wschodzie lokalnie słabe przelotne opady deszczu, a wysoko w Tatrach śniegu. Temperatura minimalna od 6 st.C do 10 st.C, nad morzem od 10 st.C do 13 st.C, w rejonach podgórskich od 3 st.C do 6 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych. W Karpatach wiatr w porywach do 70 km/h, a w Sudetach do 60 km/h. Wysoko w Tatrach zawieje śnieżne.

Pogoda w Warszawie 1 czerwca

W poniedziałek w Warszawie zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 18 st.C. Wiatr umiarkowany, porywisty, pod wieczór słabnący, północno-wschodni. W nocy zachmurzenie na ogół umiarkowane. Temperatura minimalna 7 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, północny.

We wtorek w stolicy zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 18 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni.

Zobacz też:

Małgosia Rozenek-Majdan o macierzyństwie i swojej książce. "Nasza ciąża jest dowodem na to, żeby się nie poddawać"

Pierwsza komunia święta indywidualnie? W czasie pandemii to możliwe. Oto, jak ją przygotować

Rakieta Falcon 9 wystartowała. Jakie emocje w NASA wzbudza ta misja? Z Kalifornii komentuje Artur Chmielewski

Więcej o pogodzie czytaj na tvnmeteo.

Autor: Jola Marat

Źródło: PAP| x-news

Pozostałe wiadomości