Pogoda

Pogoda na niedzielę. Przelotne opady deszczu tylko w jednym regionie

Pogoda

Autor:
Jola
Marat
Źródło:
PAP, x-news
Tim Young/Getty ImagesJesień

Pogoda w niedzielę będzie sprzyjała spacerom. Termometry wskażą od 7 stopni C w Suwałkach do 13 stopni C na Dolnym Śląsku. Na 24 października synoptycy przewidują przelotne opady deszczu tylko w Polsce południowo-wschodniej. Sprawdź szczegóły prognozy pogody.

Jak informuje IMGW, Wyspy Brytyjskie, zachodnia Skandynawia oraz Europa Północno-wschodnia będą znajdować się pod wpływem niżów z układami frontów atmosferycznych. Na pozostałym obszarze pogodę kształtować będą wyże. Polska będzie w zasięgu wyżu z centrum nad Karpatami. Z zachodu napływać będzie coraz cieplejsze powietrze polarne morskie. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1019 hPa i będzie się wahać.

Prognoza pogody na niedzielę, 24 października 2021 r.

W niedzielę zachmurzenie małe i umiarkowane, na wschodzie i północy okresami duże. Na wschodzie początkowo miejscami zanikające słabe opady deszczu, na szczytach Bieszczad śniegu. Rano lokalnie zanikająca mgła ograniczająca widzialność do 300 metrów. Temperatura maksymalna od 8 st. C na wschodzie do 12 st. C na zachodzie; w rejonach podgórskich Karpat od 5 st. C do 7 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodzie z kierunków zachodnich, na zachodzie południowy.

W nocy z niedzieli na poniedziałek pogodnie, tylko lokalnie, głównie na północy kraju, utworzą się mgły ograniczające widzialność do 200 metrów. Temperatura minimalna od -2 st. C na północnym wschodzie do 3 st. C na południowym zachodzie i 5 st. C nad morzem; w rejonach podgórskich Karpat od -3 st. C do 0 st. C. Wiatr na ogół słaby, południowy.

Pogoda w Warszawie w niedzielę, 24 października 2021 r.

W Warszawie w niedzielę zachmurzenie na ogół umiarkowane. Temperatura maksymalna 9 st. C. Wiatr słaby, zachodni, wieczorem skręcający na południowy.

W nocy z niedzieli na poniedziałek w stolicy pogodnie. Temperatura minimalna 1 st. C. Przy gruncie spadek temperatury do -2 st. C. Wiatr słaby, południowy.

Zobacz także:

Autor:Jola Marat

Źródło: PAP, x-news

Źródło zdjęcia głównego: Tim Young/Getty Images

Pozostałe wiadomości