Newsy

Wycofano z obiegu dwie partie czekolady. W składzie znaleziono szkodliwą dla zdrowia substancję

Newsy

Autor:
Martyna
Trębacz
Źródło:
PAP
Tabliczki czekolady

Jak poinformował Główny Inspektor Sanitarny, z obiegu zostały wycofane dwie partie czekolady z kurkumą, imbirem i cytryną. Powodem była niebezpieczna dla zdrowia substancja, którą wykryto w produktach. Okazało się, że zastosowany w słodyczach sproszkowany imbir był zanieczyszczony tlenkiem etylenu. 

Którą czekoladę wycofano z obiegu?

Tlenek etylenu jest substancją szkodliwą dla zdrowia. GIS zaleca konsumentom, by nie spożywali produktów objętych piątkowym ostrzeżeniem publicznym dotyczącym żywności.

GIS przekazał, że został poinformowany przez System Wczesnego Ostrzegania o Niebezpiecznej Żywności i Paszach (RASFF) o prowadzonym przez bułgarską firmę Bio Benjamin Ltd. wycofaniu niektórych partii czekolady Happy Edition Curcuma Ginger Lemon 60g ze względu na zastosowanie do jej produkcji składnika zanieczyszczonego tlenkiem etylenu – sproszkowanego imbiru.

Odbiorca kwestionowanych partii w Polsce – podmiot Eko–Wital Sp. z o.o. zdecydował o konieczności wycofania partii, które zostały wprowadzone do obrotu, zanim firma uzyskała informację o zanieczyszczeniu.

Jakie są numery wycofanych partiii?

Wycofany produkt to "Benjamissimo Happy Edition Curcuma Ginger Lemon", 60 g. Nazwa produktu wg systemu Eko-Wital: Czekolada wegańska HE z kurkumą, imbirem i cytryną BIO 60 g., Kod EAN: 3800500804996.

Numery wycofanych partii to 21147 i 21161, z datami trwałości 27.05.2022 i 10.06.2022. Producentem jest Bio Benjamin Ltd, a dystrybutorem Eko – Wital Sp. z.o.o., ul. Staniewicka 5, 03-310 Warszawa.

Zobacz także:

Zobacz wideo: Czekoladowy zawrót głowy

Czekoladowy zawrót głowy
Czekoladowy zawrót głowy Źródło: Dzień Dobry TVN
  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Martyna Trębacz

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: alvarez/GettyImages

Pozostałe wiadomości