Pogoda

W Polsce zrobiło się biało. Gdzie spadła krupa śnieżna?

Pogoda

Autor:
Berenika
Olesińska
Źródło:
tvn24.pl
Zaśnieżony samochód

Krupa śnieżna jest opadem atmosferycznym przypominającym na pierwszy rzut oka grad. To zjawisko pojawiło się nagle 9 kwietnia na terenie dwóch polskich województw. Internauci nadsyłają zdjęcia do redakcji tvn24.pl.

Pogoda 9 kwietnia - krupa śnieżna na Dolnym Śląsku i Pomorzu

Jak podaje tvn24.pl, sobota 9 kwietnia przyniosła niektórym regionom Polski gwałtowną aurę. Zagrzmiało między innymi na Dolnym Śląsku, Pomorzu Zachodnim czy Ziemi Lubuskiej. Burzom towarzyszyły opady deszczu oraz silne porywy wiatru.

Ochrona środowiska

Ekoskóra z naszych polskich jabłek
Ekoskóra z naszych polskich jabłekDzień Dobry TVN
wideo 2/5

Na Kontakt24 redakcja otrzymała zdjęcia ze wsi Oleszna na Dolnym Śląsku, gdzie pojawiła się krupa śnieżna. - W ciągu minuty zrobiło się biało - napisał użytkownik o nicku Casimirus.

Również w Rymaniu na Pomorzu Zachodnim, około godziny 17 spadła krupa śnieżna. Jak powiedział synoptyk tvnmeteo.pl Daniel Kowalczyk, chmury w tych regionach Polski były na tyle wypiętrzone (tzw. cumulonimbusy), że powstał taki opad.

Zdjęcia nadesłane przez internautów znajdziesz na tvn24.pl.

Pogoda na Wielkanoc 2022

Tegoroczna pogoda na Wielkanoc nie będzie sprzyjała wycieczkom czy spacerom. Niebo nad Polską przysłonią niskie chmury z niewielkimi opadami deszczu, a na północy kraju również deszczu ze śniegiem. W Wielką Sobotę padać nie powinno wyłącznie na północnym wschodzie kraju. Na termometrach zobaczymy wówczas od 8 stopni Celsjusza na Pomorzu, Warmii, Podlasiu, 10 st. w centrum kraju, do 14 st. na Podkarpaciu. Wielkanoc zapowiada się pochmurnie, ale już z większymi przejaśnieniami. W Poniedziałek Wielkanocny na wschodzie Polski wystąpią słabe opady deszczu - do 2 l/mkw. Na Suwalszczyźnie i Podlasiu będzie jednak więcej deszczu - do 5 l/mkw.

Więcej newsów na tvn24.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Jonathan Kitchen/Getty Images

Pozostałe wiadomości